Policija iš Kauno į Vilnių gabendama donoro širdį, susidūrė su nedraugiškais vairuotojais

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai buvo skubiai iškviesti į pagalbą Lietuvos transplantacijos biurui. Iš Kauno klinikų į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas turėjo būti nedelsiant pristatyta transplantacijai skirta donoro širdis.

Po reido policininkai nuleido kraujo 7 nuotr.

Iš būstinės sostinėje pareigūnai skubiai atvyko į Kauną, iš kur per valandą turėjo įvykdyti atsakingą užduotį – padėti Greitosios medicinos pagalbos automobiliui pristatyti donoro širdį, užtikrinti eismo saugumą ir netrukdomą transplantacijai skirto organo gabenimą.

15 val. 27 min. Greitosios medicinos pagalbos automobilis, lydimas pareigūnų patrulinio automobilio, pajudėjo iš Kauno klinikų link Vilniaus. Pareigūnams, turintiems užtikrinti netrukdomą medikų automobilio judėjimą, reikėjo ne tik saugiai bet ir greitai, optimaliausia – per vieną valandą, atvykti į sostinę.

Iš Kauno du specialieji automobiliai, medikai ir policijos pareigūnai išvyko be rimtesnių nesklandumų – spūsčių metui dar neprasidėjus, tik keliose vietose ne itin atidūs vairuotojai kiek užtruko praleisti kaukiančiomis sirenomis dėmesį atkreipiančius pareigūnus. Greitkelyje iš Kauno į Vilnių eskortas taip pat lėkė pakankamai sklandžiai, nemenku iššūkiu tapo nepalankus oras, prasidėjęs lietus.

Rimtesnis išbandymas tapo eismas Vilniuje – važiavimas sostinės gatvėmis nebuvo itin sklandus, o eismą apsunkino ir prasidėjęs spūsčių metas. Kai kuriems vairuotojams nei Greitosios medicinos pagalbos automobilis, nei policijos pareigūnų automobilis, lekiantys su sirenomis ir įjungtais švyturėliais, nebuvo priežastis pasitraukti iš darbo dienos pabaigoje susikaupusio transporto srauto. Pareigūnams vis dažniau teko per garsiakalbius prašyti automobilių vairuotojus pasitraukti ir praleisti specialiųjų tarnybų automobilius. Panašu, kad kai kurie vairuotojai nei Greitosios medicinos pagalbos automobilio, nei policijos pareigūnų tarnybinio automobilio, nei garsios sirenos ir ryškiai žybsinčių švyturėlių nepastebi.

Visgi, pareigūnai įvykdė kilnią užduotį ir transplantacijai skirta donoro širdis buvo pristatyta per 61 minutę įveikus kiek daugiau, nei šimto kilometrų atstumą tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad vairuotojai privalo praleisti specialiąsias transporto priemones su įjungtais švyturėliais ir garso signalais, o nevykdantiems pareigos, gali būti skirta bauda.

Tačiau blogiausia, kad nedrausmingų ir neatsakingų vairuotojų ar kitų eismo dalyvių klaidos gali kainuoti brangiai, ypač tuomet, kai kiekviena minute yra neįkainuojama, lemianti žmonių sveikatą ir gyvybę.

65 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta

Interjero dizaineris: „Lietuviai atranda kitokį senosios Lietuvos paveldą, ne tik medinius šaukštus ir puodynes“

Penktadienį patvirtinti dar penki koronaviruso atvejai, susiję su šventėmis šeimose

Tarp naujų koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir gimtadienio šventės dalyviai