Kauno „Žalgiriui“ nepavyko „Top 16“ etapo pradėti pergale | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko „Top 16“ etapo pradėti pergale

Asociatyvi nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko iškovoti pirmosios pergalės Eurolygos „Top 16“ etape. Penktadienį trečiojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje nusileido Madrido „Real“ komandai 86:92 (18:26, 24:19, 11:20, 33:27).

Kauno „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavęs Edgaras Ulanovas (2:2) , tačiau tai buvo viskas ką kauniečiai pasiūlė Eurolygos čempionams per tris minutes – 2:10. Po Šarūno Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės Edgaras rinko dar šešis taškus, greitajame puolime pasižymėjo Mantas Kalnietis ir atotrūkis tarp komandų ištirpo iki dviejų – 10:12. M.Kalnietis įmetė dar kartą, netaiklų komandos draugo metimą taisė Brockas Motumas, bet pernelyg lengvai taškus rinkę šeimininkai vėl truktelėjo į priekį (14:24). Kėlinio pabaigoje tylą kauniečių puolime individualiais reidais nutraukė Olivier Hanlanas – 18:26.

Antrajame kėlinyje pirmuosius taškus rinko Ianas Vougioukas ir Martynas Pocius, už akivaizdžią nesportinę pražangą baudos metimą pridėjo O.Hanlanas – 23:31. Pajutęs žaidimo skonį tritaškį smeigė O.Hanlanas (26:33), tačiau dviem tolimais šūviais svečius baudė Felipe Reyesas – 26:39. Čia pat į tai ispanui dvitaškiais atsakė B.Motumas (30:41). Gražiai krepšio link nėrė Renaldas Seibutis, Martyno Sajaus perdavimą taškais pavertė atsilikimą iki vienženklio kirpęs B.Motumas – 34:43. Prieš didžiąją pertrauką Renaldas dar kartą pergudravo visą Ispanijos čempionų gynybą, neleistinai sustabdyti buvo M.Kalnietis ir I.Vougioukas bei ilsėtis kauniečiai išėjo pastebimai sumažinę deficitą – 42:45.

Trečiajame kėlinyje geriau startavo šeimininkai (42:49), tačiau Lietuvos čempionai nesutriko ir po E.Ulanovo bei R.Seibučio išdirbtų taškų vėl kiek stabilizavo situaciją – 48:54. Gražų M.Kalniečio perdavimą taškais pavertė Paulius Jankūnas (50:56), bet rungtynes ištikęs šioks toks sąstingis buvo itin parankus pirmaujantiems ispanams – 50:61. Kėlinio pabaigoje tolimą šūvį tiksliai paleido Siimas-Sanderis Vene – 53:65.

Ketvirtą kėlinį dvitaškiu pradėjo I.Vougioukas, krepšio link prasibrovė O.Hanlanas – 57:70. Ketvirčiui įsibėgėjus progas sėkmingai išnaudojo M.Pocius ir S.Vene, taikliai iš vidutinio nuotolio metė komandos kapitonas P.Jankūnas bei minutės pertraukėlės prašė vaizdu aikštėje nepatenkintas Pablo Laso – 63:73. Po jos tituluoti varžovai keletą kartų rezultatyviai užpuolė, bet į tai jiems atsakė tritaškį smeigęs S.Vene ir keturis taškus efektingai surinkęs P.Jankūnas – 70:78. Iki penkių taškų deficitą buvo mažinę spragas šeimininkų gynyboje atradę bei dvitaškius su pražanga realizavę R.Seibutis ir I.Vougioukas, tačiau toliau sunkiai sustabdomas po krepšiu buvo F.Reyesas (76:84). Žalgiriečiai ginklų nesudėjo ir po Š.Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės tritaškį įsūdė Lukas Lekavčius (79:84), bet neatkovoti kamuoliai gynyboje užkirto kelią dar labiau patampyti nervus Eurolygos čempionams, kurie pasiekė pergalę rezultatu 86:92.

„Žalgiris“: R.Seibutis 13 (5/9 dvit.), S.Vene 10, B.Motumas 10 (5/6 dvit., 2 per. kam.), O.Hanlanas 10, E.Ulanovas 10, M.Kalnietis 9 (6 rez. perd.), I.Vougioukas 9, P.Jankūnas (4/5 dvit.), M.Pocius 4, L.Lekavičius 3, M.Sajus 0 (5 atk. kam., 2 blk.).

„Real“: F.Reyesas 24 (6/10 dvit., 2/2 trit., 6 atk. kam.), G.Ayonas 16 (7/12 dvit., 15 atk. kam., 3 blk.), K.C.Riversas 14, J.Mačiulis 12.