Šių metų simbolius galima sutikti Kaune

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Atėjus Naujiesiems, dažnai girdime įvairias prognozes ateinantiems metams – vieniems geresnes, kitiems blogesnes. Tačiau, kad ožio metus keičia beždžionės metai, niekas negali paneigti, todėl šio mėnesio gyvūnais skelbiami juodagalviai kapucinai, kurie laikomi vienais iš sumaniausių Naujojo pasaulio beždžioniukais.

Kapucinai priklauso primatų būriui bei kabiauodegių beždžionių šeimai. Tačiau jų uodega nėra labai kibi, ja kapucinai dažniausiai naudojasi tik balansavimui medžiuose. O zoologijos sode esančių juodagalvių kapucinų šeimynėlei uodega dažnai padeda išlaikyti pusiausvyrą karstantis virvėmis bei medžių šakomis.

Protingi gyvūnai

Šie gyvūnai labai džiaugsmingi ir smalsūs, moka naudotis įvairiais įrankiais. Dažnai kietą maisto gabalėlį daužo į medžio kamieną ir tokiu būdu suskaldo kietą maistą, tai išties įdomi kapucinų savybė. Visų kapucinų mitybos pagrindas yra vaisiai, vabzdžiai, bet nelaisvėje jie tampa visaėdžiais. Be to, šie nuostabūs gyvūnai geba parodyti emocijas – džiaugsmą, liūdesį, ilgesį.

Šios beždžionėlės panašios į mus – žmones, nes pas jas taip pat puikiai išreikšta mimika. Jos gali kilnoti antakiukus, šiepti dantukus, todėl nesudėtinga suprasti kapucinų išreikštas emocijas, nes paprasta pastebėti kada jie pyksta, domisi ar smalsauja. Šios beždžionės turi išskirtinius išvaizdos bruožus – kūnas, galūnės ir uodega tamsiai ruda arba juoda, o snukutis, kaklas ir krūtinė šviesi, viršugalvis juodas, tarsi tamsus „kapišonas“ uždėtas ant rusvo apsiausto. Kartais pasitaiko įvairių genetinių mutacijų ir jaunikliai savo kailio spalva nėra panašūs į suaugusius tėvus. Taip nutiko ir mūsų sode gyvenančiam Apelsinukui, kurio kailiuko spalva skiriasi nuo jo giminaičių, ji daug ryškesnė.

Beždžioniukų gyvenimas Lietuvos zoologijos sode

Apelsinui būtų labai sunku išgyventi laukinėje gamtoje – Brazilijos kalnuotose miškingose srityse, nes jis neturi maskuojamosios, slepiamosios spalvos ir būtų labai lengvai pastebimas grobis plėšrūnams. Taigi, jam pasisekė jog jis gimė zoologijos sode.

Kapucinai – gyvūnai gyvenantys grupėmis, kurias sudaro 10–30 gyvūnų. O Kaune esančiame zoologijos sode gyvena keturi kapucinai. Patelė, kurios vardas Širdelė, nes vos tik atvykusi į zoologijos sodą prieš daugiau nei dvidešimt metų, pridėdavo savo priekinę kojytę prie širdies. Kartais ir dabar taip elgiasi norėdama, jog į ją atkreiptų dėmesį.

Gyvūnai išpakavo kalėdines dovanas 31 nuotr.

Kartu su patele gyvena patinėlis, kuris yra šeimos galva ir jį dažniausiai vadiname, tiesiog Tėtuku, nes jis Apelsinuko bei jaunėlio Munčio tėtis. Visi gyvena drauge, išskyrus penkiarių metų Muntį, kuriam reikalinga ypatinga priežiūra, nes jis serga cukriniu diabetu dėl dažnai lankytojų duodamų vaišių, kurios laukinių gyvūnų organizmams labai kenkia bei sukelia ligas. Tačiau, nepaisant sveikatos problemų, šis beždžioniukas yra tikra zoologijos sodo žvaigždė.

Taigi, pradėkime Naujuosius nuo apsilankymo zoologijos sode ir pažinties su juodagalviais kapucinais.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno klinikoms nepajėgiant susitvarkyti su sergančiųjų antplūdžiu, pacientai bus gydomi kitur

Fiksuoja skaitytojai: kaukėtas vyriškis su strėle puola pareigūnus

S. Skvernelis pažėrė kritikos rinkimų laimėtojams: negaliu sutikti su tokia taktika, nes kalbame apie koronaviruso valdymą

Koronavirusas patvirtintas dar vienam Seimo nariui

Nuostoliuose skęstantys renginių organizatoriai prašo valdžios paramos

Įsigaliojo griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose bus ribojami pirkėjų srautai

A. Veryga: artėjame prie Karštosios linijos ir testavimo pajėgumų ribų

Nuo sekmadienio vykstantiems iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę - privaloma saviizoliacija

Sinoptikai: Vėlinių savaitgalį gali prireikti šiltesnio rūbo

Koronavirusu užsikrėtė legendinis krepšininkas iš Kauno V. Chomičius