Kaunas stengėsi išsaugoti Ryšių muziejų, bet kaina buvo per didelė

B. Dragūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vakar pasklido žinia, jog senamiestyje esantis Ryšių muziejus, kartu su kitais šalia esančiais objektais, buvo parduotas. Miesto meras tikina, kad norėta muziejų išsaugoti, tačiau kaina buvo per didelė.


Rotušės aikštėje Ryšių muziejus veikė nuo 1994-ųjų metų. Pastatų kompleksas, kuriame buvo įrengtas ir muziejus, priklausė telekomunikacijų kompanijai „Teo LT“. Kompanija Rotušės aikštėje esantį pastatų kompleksą pardavė nekilnojamojo turto kompanijai „Reksus“, kuri čia planuoja viską atnaujinti ir pasiūlyti išskirtinę vietą nuomai.

„Susitelkdami į naujos kartos telekomunikacijų verslo kūrimą, gryniname savo veiklą ir atsisakome su tuo nesusijusio nekilnojamojo turto valdymo ir muziejaus vystymo projektų“, – pranešime spaudai sakė „Teo LT“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Ryšių muziejų Kaunas stengėsi išsaugoti

Vos paskelbus informaciją, kad privatūs pastatai, o kartu ir Kauno Ryšių muziejus, parduodamas žmonės pradėjo piktintis, kad miestas neketino kultūrinės vietos išsaugoti, tačiau tai nėra tiesa. Kauno valdininkai siekė, kad muziejus miesto centre išliktų, tačiau pastangos buvo bevaisės.

„Savaitę prieš, kai sužinojome, kad bus toks sandoris, bandėme kalbėtis apie įsigijimą, tačiau skaičiai buvo per dideli ir miestas tokios sumos negalėjo skirti, todėl „Teo“ ir pardavė kitiems“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

BNS skelbia, kad Ryšių istorijos muziejus veiklą tęs tris mėnesius, o dėl jo eksponatų perdavimo tariamasi su kitais muziejais ir institucijomis. Muziejaus kolekciją sudaro pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatai, pašto ženklų rinkiniai, elektroninės skaičiavimo mašinos.

54 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žinomi žmonės lieja apmaudą: himną susikibę giedoti gali tūkstančiai, o koncertų dalyvių skaičius ribojamas

Kauno pareigūnai pristatė naują nežymėtą automobilį: turi moderniausią įrangą, bet greičio dar nefiksuoja

Tiesioginė transliacija: TS-LKD rinkimų programos pristatymas kauniečiams

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga: per parą nustatyta 10 naujų susirgimų

Vidaus reikalų ministerija siūlo pratęsti sienų kontrolę

„Swedbank“ praneša apie galimus banko teikiamų paslaugų trikdžius

Kaune – nemokami Lietuvos kino klasikos seansai

Lietuviškų orų dozė: dažnai lis, kartais pagriaudės perkūnija

Skaitytojai fiksuoja įžūlų vairuotojo elgesį: per plauką nuo tragiškos baigties

„Maxima“ jau netrukus atsisakys prekybos gyva žuvimi