Kaunas stengėsi išsaugoti Ryšių muziejų, bet kaina buvo per didelė – Kas vyksta Kaune

Kaunas stengėsi išsaugoti Ryšių muziejų, bet kaina buvo per didelė

B. Dragūno nuotr.

Vakar pasklido žinia, jog senamiestyje esantis Ryšių muziejus, kartu su kitais šalia esančiais objektais, buvo parduotas. Miesto meras tikina, kad norėta muziejų išsaugoti, tačiau kaina buvo per didelė.

Rotušės aikštėje Ryšių muziejus veikė nuo 1994-ųjų metų. Pastatų kompleksas, kuriame buvo įrengtas ir muziejus, priklausė telekomunikacijų kompanijai „Teo LT“. Kompanija Rotušės aikštėje esantį pastatų kompleksą pardavė nekilnojamojo turto kompanijai „Reksus“, kuri čia planuoja viską atnaujinti ir pasiūlyti išskirtinę vietą nuomai.

„Susitelkdami į naujos kartos telekomunikacijų verslo kūrimą, gryniname savo veiklą ir atsisakome su tuo nesusijusio nekilnojamojo turto valdymo ir muziejaus vystymo projektų“, – pranešime spaudai sakė „Teo LT“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Ryšių muziejų Kaunas stengėsi išsaugoti

Vos paskelbus informaciją, kad privatūs pastatai, o kartu ir Kauno Ryšių muziejus, parduodamas žmonės pradėjo piktintis, kad miestas neketino kultūrinės vietos išsaugoti, tačiau tai nėra tiesa. Kauno valdininkai siekė, kad muziejus miesto centre išliktų, tačiau pastangos buvo bevaisės.

„Savaitę prieš, kai sužinojome, kad bus toks sandoris, bandėme kalbėtis apie įsigijimą, tačiau skaičiai buvo per dideli ir miestas tokios sumos negalėjo skirti, todėl „Teo“ ir pardavė kitiems“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

BNS skelbia, kad Ryšių istorijos muziejus veiklą tęs tris mėnesius, o dėl jo eksponatų perdavimo tariamasi su kitais muziejais ir institucijomis. Muziejaus kolekciją sudaro pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatai, pašto ženklų rinkiniai, elektroninės skaičiavimo mašinos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA