Kauno „Žalgiris“ pradėjo „Eurolygos“ Top 16 etapą pralaimėjimu | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ pradėjo „Eurolygos“ Top 16 etapą pralaimėjimu

Eurolygos „Top 16“ startas Kauno „Žalgirio“ komandai susiklostė nesėkmingai. Trečiadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipai 68:89 (14:33, 26:22, 15:9, 13:25).

Mačą „Žalgiris“ pradėjo itin aktyviai: nesidairęs reidą taškais užbaigė Mantas Kalnietis, nepaisydamas pražangos pasižymėjo Ianas Vougioukas – 5:2. Apžaidęs varžovą taškų kraitį atsidarė Paulius Jankūnas, tačiau priekyje jau buvo puolime tiksliai žaidę svečiai iš Ispanijos (7:12). Po antro tolimo šūvio „Laboral Kutxa“ dar labiau truktelėjo į priekį ir į tai reaguodamas minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 7:15. Pasitarimas apčiuopiamos naudos nedavė ir varžovai vis tolo (7:20). Tylą nutraukti pavyko komandos kapitonui P. Jankūnui, bet Vitorijos komanda atsakė penkiais taškais ir antrą pertraukėlę teko sušaukti šeimininkams (10:25). Kėlinio pabaigoje baudos metimą realizavo Lukas Lekavičius, tritaškį įskraidino Olivier Hanlanas, tačiau skylėta gynyba artėti neleido – 14:33.

Antrojo kėlinio pradžioje puolime iniciatyvos ėmėsi Edgaras Ulanovas, bet pajutę žaidimą „Laboral Kutxa“ krepšininkai sustoti neketino – 18:41. Baudas sumetė O. Hanlanas, kietai po krepšiu rungtyniavo P. Jankūnas, tačiau visi svečių bandymai pasižymėti baigdavosi taškais (22:49). Nežiūrėdamas Siimas-Sanderis Vene gražiai atliko perdavimą I. Vougioukui, aštriai sužaidė Martynas Pocius – 26:49. I. Vougioukas įsirašė dar du taškus, savo paties netaiklų metimą kartojo E. Ulanovas (30:51). Prieš didžiąją pertrauką dar kartą suveikė I. Vougiouko ir M. Pociaus tandemas, sudėtingą prasiveržimą atliko O. Hanlanas, o S. Vene, gavęs dovanelę iš varžovų, ją pavertė taškais, kurie mažino atsilikimą iki penkiolikos – 40:55.

Spurtą trečiajame kėlinyje pratęsė tikslų I. Vougiouko perdavimą taškais pavertęs E. Ulanovas (42:55), bet tada sekė greitas varžovų atsakas – 42:60. Edgaras toliau vienintelis rinko taškus po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionams, tačiau Vitorijos komandos puolime buvo kur kas daugiau spalvų (46:62). M.Pocius gražiai pastebėjo I. Vougiouką, prasiveržimu deficitą iki dvylikos kirpo O.Hanlanas ir minutės pertraukėlės prašė Ispanijos ekipos strategas – 50:62. Ketvirčio pabaigoje „Žalgirio“ arenoje triukšmo lygis pasiekė aukštumas, kadangi prieš lemiamą rungtynių atkarpą kauniečiai mažino atsilikimą iki vienaženklio po tolimo P. Jankūno šūvio bei O. Hanlano prasiveržimo – 55:64.

Ketvirtajame kėlinyje šaltakraujiškai baudas sumetė M. Pocius, tačiau čia pat „Laboral Kutxa“ malšino šeimininkų ambicijas ir įsisiautėjusią „Žalgirio“ arenos publiką – 57:76. Prabėgus septynioms kėlinio minutėms kauniečiai taip ir nebuvo pelnę taškų iš žaidimo, o rungtynių nugalėtojas jau nebekėlė abejonių (58:82). Mačo pabaigoje ledus pralaužė „Žalgirio“ aukštaūgiai I. Vougioukas ir P. Jankūnas, prasiveržimu tryliktąjį tašką įsirašė O. Hanlanas, plojimais į aikštelę buvo palydėtas Martynas Sajus, bet pergalingai „Top 16“ etapo pradėti nepavyko – 68:89.