Nelegalių statybų žemėlapyje Kaunas liko trečias

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

GRYNAS.lt aprašė ne vieną nelegalių statybų atvejį įvairiose Lietuvos vietose. Galiausiai nutarėme sudaryti Lietuvos nelegalių statybų žemėlapį ir pasidomėti, kuriuose regionuose statybos be leidimų vyksta dažniausiai.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos duomenimis, per tris šių metų ketvirčius Lietuvoje nustatyti 337 savavališkos statybos atvejai. Vilniuje buvo nustatyti 133 atvejai, tai yra 40 proc. visų šalyje užfiksuotų savavališkų statybų. Penketuke pagal savavališkų statybų skaičių toliau rikiuojasi Klaipėdos (49), Kauno (42), Alytaus (32) ir Šiaulių (29) apskritys. Likusių penkių apskričių vykdomos savavališkos statybos sudaro vos 15 procentų visų 2015 metais šalyje nustatytų savavališkų statybų.

Prokurorų tūpsnis nelegalioms statyboms: draustinio ribos bus perbraižytos 12 nuotr.

Tačiau tai yra bendrai nustatyti savavališkų statybų atvejai. Dar reikėtų atsižvelgti į kiekvienos apskrities gyventojų skaičių. Tuomet lyderiai pasikeičia. Pagal Lietuvos statistikos departamento paskelbtus 2014 metų gyventojų tankio duomenis, išvedus savavališkų statybų mastą apibūdinantį santykinį rodiklį – savavališkų statybų skaičiaus ir gyventojų tankio santykį, – apskričių reitingas pakinta.

Vilniaus apskritis išlieka lydere (1,60), į antrąją vietą pakyla Alytaus (1,14), trečioje vietoje – Utenos (1,04), toliau Šiaulių (0,85) ir Klaipėdos (0,77) apskritys. Savavališkų statybų mastą apibūdinantis rodiklis šiose apskrityse viršija šalies vidurkį (0,73).

Kauno apskritis (0,57) į teritorijų, kuriose daugiausia savavališkai statoma statinių, penketuką jau nebepatenka. Statytojų drausmingumą liudijantys rodikliai kitose apskrityse tokie: Panevėžio – 0,5, Tauragės – 0,41, Marijampolės – 0,37, Telšių – 0,06. Pastarojoje apskrityje per devynis šių metų mėnesius nustatyti tik du savavališkos statybos atvejai.
Nelegalių statybų žemėlapis pagal savavališkų statybų skaičiaus ir gyventojų tankio santykį

Padėtų didelės baudos

GRYNAS.lt paprašė šią statistiką pakomentuoti Aplinkos ministerijos viceministrę Daivą Matonienę, kuri koordinuoja statybų sritį. Ji nesutinka su teigiančiais, kad įžūlių statytojų, nelegaliai statančių pastatus Lietuvoje, daugėtų. Maža to, ji mano, kad savavališkų statybų mastas kiekvienais metais yra vis mažesnis.

„Bendrai galiu pasakyti, kad nelegalių statybų mažėja, yra daromas didelis prevencinis darbas, labai daug konsultuojamasi. Svarbiausia, kad bendroje apimtyje nelegalių statybų mažėja. Pagal regionus reikėtų pasižiūrėti, galbūt yra tam tikri regionai, kur yra gražesnės vietos“, – sakė D. Matonienė.

Savaitgalio statybų kriminalas: tvarkė teritoriją, o beveik sunaikino istorinio pastato likučius 13 nuotr.

Nors pastaruoju metu buvo aprašytas ne vienas įžūlių statybų atvejis, kai statytojai sugeba net daugiabutį vidury Vilniaus statyti savavališkai ir jiems nerūpi privalomieji nurodymai statybų padarinius griauti, viceministrė mano, kad tokius statytojus gali atbaidyti baudos.

„Visiems įstatymas yra vienodas ir galioja tos pačios taisyklės. Statytojų įžūlumas labai greitai pasibaigia, kai pareikalaujama nusigriauti pastatus, be to, yra didžiulės finansinės baudos. Manau, kad įžūlių statytojų mažės. Jie gali būti labai įžūlūs, patys sau gražūs ir protingi, bet jie patirs didelę finansinę žalą“, – kalbėjo D. Matonienė.

Daugiau skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno oro uosto kavinėse atliktos FNTT kratos

Naktį numatomos sunkios eismo sąlygos

Prieš akistatą su „Alba“ Š. Jasikevičius išskyrė žaidybinio plano akcentus

Muštynės kebabinėje: policija ieško šių vyriškių

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai: įvardijo, kada ryšį turėsime Kaune ir kituose miestuose

Iš griūvančio pastato vasarą evakuotiems kauniečiams – gera žinia

Išaiškino naujų radarų naudojimo ypatumus: pareigūnams KET negalioja

Kaune startavo internetinė sporto erdvių nuomos platforma

Kauno pareigūnams įkliuvo automobilį vairavęs neblaivus karys

Kelio atkarpoje ties „Mega“ pradėta tilto per Nerį statyba