Kauniečiai pasipiktinę: verslininkų suplanuotos kaimynystės jie nenori

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi pasipiktinę Kauno Sukilėlių prospekto gyventojai. Ties „Iki“ parduotuve ketvirtadienį buvo užkurti benzininiai pjūklai – pradėti pjauti medžiai ir ruošiamasi statyboms. Kauno savivaldybės atstovai patvirtino, kad šaukštai jau po pietų – privačiame sklype iškils automobilių plovykla, tam išduoti ir visi reikiami leidimai.

„Iškirto medžius parkelyje ir ruošiasi statyti autoplovyklą po gyventojų langais“, – piktinosi gyventojai. Išties, plovykla iškils tiesiai priešais penkiaaukščio namo langus.

Tačiau panašu, kad gyventojai jau nieko pakeisti negali.

„Tai yra suderintas projektas, privatus sklypas. Yra išduotas leidimas statiniams. Pagal tvarką jie sumokėjo atstatomąją vertę už kertamus medžius – virš 7 tūkst. eurų. Viskas tvarkoje su leidimu, nes ten yra privatus sklypas“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Panašus konfliktas tarp gyventojų ir verslininkų kilo prieš keliolika metų, kai netoliese – ties Šiaurės ir Sukilėlių prospektų sankryža – buvo pastatyta degalinė.

Kaip ir tada, taip ir dabar, gyventojų balsas nebuvo išgirstas.

„Statybos leidimas išduotas – pasikėlėme ir patikrinome visus dokumentus. Mes neturime pagrindo neleisti to daryti, nes tame statybos projekte yra numatytas užstatymas, kur dabar yra medžiai. Už tai mes paėmėme atkuriamąją vertę, pagal Aplinkos ministro įsakymą. Jie mokestį sumokėjo. Paskui, kai bus baigta statyba, keletas želdinių turės būti atsodinta. Pagal projektą numatyta tujų sienelė. Tai turi būti padaryta per trejus metus“, – kalbėjo R. Savickienė.

Alinkos apsaugos skyrius žino ir vietinių gyventojų pasipiktinimą, tačiau šaukštai jau po pietų.

„Tai sena problema – žmonės nenori kaimynystėje plovyklos. Mes šito nesprendžiame. Pats vystytojas, savininkas sprendžia, ką daryti. Gavo sąlygas, derino projektus. Visi dokumentai yra“, – teigė R. Savickienė.

Daugiau skaitykite čia.

60 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno savivaldybė atskleidė kauniečių nuomonę apie miesto viešąjį transportą

Girstučio baseine evakuacija (papildyta)

Pamatykite pirmieji: Kaune sušvito kalėdiniai papuošimai

Kriptovaliutų prekeiviui akis išdurti grasinusiems reketininkams – skirtingos bausmės

Paviešintas išpuolio Kauno centre vaizdo įrašas: pareigūnai prašo pagalbos

Kauno tarybos sprendimu nepatenkinti tėvai kreipėsi į teismą

„Škoda“ atradimai ant dviračio šį sezoną pritraukė tūkstančius

Į Seimą žengs vaikų atėmimo dramą išgyvenusi kaunietė E. Kručinskienė

Kleboniškio miške žiauriai sumušto vyro budeliams – ilgi metai nelaisvės

„Panathinaikos“ prieš „Žalgirį“ stos su laikinu treneriu, bet pajėgiausios sudėties