Kauniečiai pasipiktinę: verslininkų suplanuotos kaimynystės jie nenori – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai pasipiktinę: verslininkų suplanuotos kaimynystės jie nenori

Grynas.lt 2015/12/28 17:11
DELFI nuotr.

Į GRYNAS.lt redakciją kreipėsi pasipiktinę Kauno Sukilėlių prospekto gyventojai. Ties „Iki“ parduotuve ketvirtadienį buvo užkurti benzininiai pjūklai – pradėti pjauti medžiai ir ruošiamasi statyboms. Kauno savivaldybės atstovai patvirtino, kad šaukštai jau po pietų – privačiame sklype iškils automobilių plovykla, tam išduoti ir visi reikiami leidimai.

„Iškirto medžius parkelyje ir ruošiasi statyti autoplovyklą po gyventojų langais“, – piktinosi gyventojai. Išties, plovykla iškils tiesiai priešais penkiaaukščio namo langus.

Tačiau panašu, kad gyventojai jau nieko pakeisti negali.

„Tai yra suderintas projektas, privatus sklypas. Yra išduotas leidimas statiniams. Pagal tvarką jie sumokėjo atstatomąją vertę už kertamus medžius – virš 7 tūkst. eurų. Viskas tvarkoje su leidimu, nes ten yra privatus sklypas“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Panašus konfliktas tarp gyventojų ir verslininkų kilo prieš keliolika metų, kai netoliese – ties Šiaurės ir Sukilėlių prospektų sankryža – buvo pastatyta degalinė.

Kaip ir tada, taip ir dabar, gyventojų balsas nebuvo išgirstas.

„Statybos leidimas išduotas – pasikėlėme ir patikrinome visus dokumentus. Mes neturime pagrindo neleisti to daryti, nes tame statybos projekte yra numatytas užstatymas, kur dabar yra medžiai. Už tai mes paėmėme atkuriamąją vertę, pagal Aplinkos ministro įsakymą. Jie mokestį sumokėjo. Paskui, kai bus baigta statyba, keletas želdinių turės būti atsodinta. Pagal projektą numatyta tujų sienelė. Tai turi būti padaryta per trejus metus“, – kalbėjo R. Savickienė.

Alinkos apsaugos skyrius žino ir vietinių gyventojų pasipiktinimą, tačiau šaukštai jau po pietų.

„Tai sena problema – žmonės nenori kaimynystėje plovyklos. Mes šito nesprendžiame. Pats vystytojas, savininkas sprendžia, ką daryti. Gavo sąlygas, derino projektus. Visi dokumentai yra“, – teigė R. Savickienė.

Daugiau skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT