Naujam Panemunės tiltui vis dar trūksta vieno akcento

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Panemunės gyventojai prisiminė jiems duotą pažadą, kad bus išsaugotos tilto prieigose stovėjusios vazos, kurias puoselėjo vietos gyventojai. Panemunės tiltą atidarė, o žadėto pažado kol kas nėra.

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi Panemunės gyventojas, jis tikino, kad statytojai ir savivaldybės atstovai buvo prižadėję, kad paliks vieną iš tilto simbolių – vazas. Tilto prieigose stovėjusios vazos per rekonstrukciją buvo nukeltos, tačiau ant naujojo Panemunės tilto jos negrįžo.

„Kur pradingo Panemunės tilto senosios vazos? Ar nenusėdo jos kieno nors kieme? Anksčiau panemuniškiai senojo tilto vazose augino ir prižiūrėjo gėles. Bet šiandien pravažiavus pro tiltą vazų, kaip ir niekur nebesimatė. Nors visą rekonstrukcijos laikotarpį jos prastovėjo statybos aikštelėje“, – domėjosi vietinis gyventojas Mindaugas.

„Vazas atgaivino ir prižiūrėjo pati Panemunės bendruomenė. Nuotraukoje Danutė ir Vidas Kunčiai, kurių iniciatyva šios vazos žydėjo. Patys užsodinome, laistėme, sutvarkėme. Koks vazų likimas, nežinome. Rašėme raštus į „Kauno tiltus“ tačiau atsakymo nesulaukėme“, – komentavo Panemunės bendruomenės centro vadovas Gediminas Žukauskas.

AB „Kauno tiltai“ atstovė Ieva Paliliūnienė patikino, jog šiuo metu Panemunės tilto vazos yra saugomos, tačiau kad bus toliau daroma su jomis, nežinia. Įmonė negali niekur statyti vazų be Kauno savivaldybės nurodymų, o šie savo ruožtu neapsisprendę, kur jos galėtų įsikomponuoti.

Kaune atidarytas Panemunės tiltas 59 nuotr.

Per tilto statybas buvo sunaikinta dar viena iniciatyva

Panemunės bendruomenės vadovas G. Žukauskas pasakoja, jog uždarant tiltą jie surengė gražią šventę ir atsisveikino su tiltu. Šventės metu gimė nauja tradicija – šalia tilto sodinti ąžuoliukus, tačiau per rekonstrukciją jie nebuvo išsaugoti.

„Tada ant tilto užrišome tautinę juostą. Šventėje dalyvavo ir miesto valdžia, ir seimūnai. Ko gero, mes vieninteliai Lietuvoje taip buvome atsisveikinę su tiltu. Tą dieną prie tilto pasodinome ąžuoliuką, visi leidimai buvo suderinti. Kiekvienais metais dar pasodinome ąžuolų, iš viso tris, nes tiek truko rekonstrukcija. Tačiau jos metu ten supylė žvyrą ir medžių neišsaugojo“, – Apgailestavo G. Žukauskas.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sekmadienį patvirtinta dar viena mirtis nuo koronaviruso infekcijos

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Vilijampolėje užfiksavo neadekvačius dviratininko veiksmus

Daugiau nei 4 tonų grybų vagystės kriminalas baigtas

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė dvyliktas žmogus

Ateina šilto oro banga: termometrų stulpeliai šoks iki 19 laipsnių

Profesijos, kurioms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas

Prie Kauno marių įrengtos trys naujos stovėjimo aikštelės ir valčių nuleidimo vietos

Dėl karantino pažeidimų per šeštadienį nubausti 69 žmonės

Jubiliejinę Sausio 13-ąją siūloma paskelbti nedarbo diena

Tragiškas savaitgalis Eiguliuose: žuvo pro balkoną iškritęs jaunuolis