Geriausius Kauno mokslininkus meras Vilniuje apdovanojo 3 tūkst. eurų premijomis

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje antradienį įteiktos Kauno miesto savivaldybės įsteigtos mokslininko premijos.

Jos teko dviem kauniečiams – Kauno istorinį paveldą tyrinėjančiam Mindaugui Bertašiui ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektoriui Albertui Skurvydui, pranešė savivaldybė.

„Keistai jaučiuosi būdamas kauniečiu ir kauniečius mokslininkus sveikindamas Vilniuje. Džiaugiuosi, kad Kaunas, kaip ir visais laikais, garsėja moksliniais pasiekimais įvairiose srityse. Dėkoju jums už indėlį ne tik į Kauno, bet ir viso pasaulio mokslo pasiekimus“, – įteikdamas premijas sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vyriausiasis mokslo darbuotojas M.Bertašius daugiau nei tris dešimtmečius tyrinėja Kauno archeologinį, architektūrinį, urbanistinį palikimą. Jis yra išleidęs monografiją „Dingęs miestas. Viduramžių Kaunas archeologinių tyrimų duomenimis“, aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, populiarina Kauno paveldą.

A.Skurvydas yra Lietuvos sporto universiteto rektorius, Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros profesorius, Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyr. mokslo darbuotojas . Jo domėjimosi sritys – judesių valdymas, mokymas ir neuroreabilitacija, raumenų nuovargis, pažeidimai ir reabilitacija, kompleksinė ir dinaminė motorinės sistemos adaptacija.

Užpernai ir pernai Kauno miesto mokslininko premijos skirtos vienam mokslininkui. Šiemet Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas, įvertinęs paraiškų gausą, nusprendė skirti dvi premijas.

Pirmoji mokslininko premija užpernai įteikta chemikui Juozui Vidui Gražulevičiui. Praėjusiais metais mokslininko premija atiteko medikei Daivai Rastenytei.

Mokslininko premijos dydis siekia 3 tūkst. eurų.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Dėl sprendimo stabdyti įstaigų veiklą kritikuojamas Kaunas sako saugantis darbo vietas

Dėl sumažėjusių keleivių srautų „Lietuvos geležinkeliai“ stabdo dar dalį reisų

G. Surplys: trys ketvirtadaliai užsikrėtimų koronavirusu – vietiniai

S. Skvernelis: karantiną svarstoma pratęsti dviem savaitėms

Karantinas pakoregavo terminus: paskelbta pajamų deklaravimo pradžios data

Stirnas Kauno rajone sumedžiojusiems brakonieriams teks pakloti nemenką baudą

Paskatinimas mokiniams, pagalba mokytojams: interaktyvūs naminių žingsnių iššūkiai

Pirmadienį dėl karantino taisyklių pažeidimų nubausta 80 žmonių

Pradeda veikti naujas policijos reagavimo į pranešimus centras

Tiesioginė transliacija: apie situaciją darbo rinkoje ir verslo mokamus mokesčius