„Žalgiris” sugrąžino pergalės džiaugsmą į Kauno sporto halę | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” sugrąžino pergalės džiaugsmą į Kauno sporto halę

DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ laikinas sugrįžimas į Kauno sporto halę buvo vainikuotas pergale. Sekmadienį „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ komandą 80:59 (26:10, 15:17, 11:20, 28:12). Tai buvo dvyliktoji kauniečių pergalė per trylika LKL rungtynių.

Į legendinę Kauno sporto halę grįžę žalgiriečiai užtikrintai pradėjo susitikimą: Luko Lekavičiaus perdavimus taškais vertė Brockas Motumas ir Robertas Javtokas, o kitoje aikštės pusėje galingai Artūro Jomanto metimą blokavo Edgaras Ulanovas – 4:0. Netrukus krepšį iš toli atrišo du tritaškius smeigęs Martynas Pocius, nugaros pagalba krepšio link prasibrovė R.Javtokas (12:3). Lietuvos čempionai nesulaukė jokio pasipriešinimo baudos aikštelėje, tad lengvai taškų kraitį pildėsi B.Motumas ir R.Javtokas, prasiveržimą atliko M.Pocius – 18:6. Mantas Kalnietis gudriai sužaidė su E.Ulanovu, čia pat pirmuosius taškus pelnė ir pats Mantas (22:8). Gražų Iano Vougiouko perdavimą puikiai išnaudojo B.Motumas, o kėlinį vainikavo triuškinantis E.Ulanovo dėjimas po Olivier Hanlano perdavimo – 26:10.

Antrajame kėlinyje šiauliečiai nerado priešnuodžių prieš subalansuotą šeimininkų gynybą, kabliu įmetė I.Vougioukas, o netaiklų komandos draugo metimą kartojo Paulius Jankūnas – 30:10. Varžovams pavyko nutraukti taškų badą, tačiau toliau sunkiai sustabdomas buvo R.Javtokas, iš vidutinio nuotolio metimą pridėjo Olivier Hanlanas bei įpusėjus ketvirčiui skirtumas tarp komandų buvo dvigubas – 34:17. Kauniečių pranašumas tik augo, kuomet lengvus taškus rinko B.Motumas ir O.Hanlanas (40:19). „Šiauliai“ nesiruošė pasiduoti be kovos ir prieš didžiąją pertrauką mažino atsilikimą iki 41:27.

Trečiojo kėlinio pradžioje Lietuvos čempionams taškus rinko B.Motumas, po kurio galingo dėjimo skirtumas šoktelėjo iki penkiolikos – 45:30. Kamuolį puolime nusiėmė R.Javtokas, tačiau „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo ir pirmosios minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas (47:39). Po jos šiauliečiai baudų metimais dar labiau tirpdė atsilikimą (47:41), o žaliai-baltų tylą puolime nutraukė tik pražangą provokavęs E.Ulanovas – 49:41. „Šiauliai“ privertė žalgiriečius mesti iš sunkių situacijų, patys surinko šešis taškus be atsako ir buvo per vieną taiklų dvitaškį metimą nuo šeimininkų (49:47). Likusį laiką kauniečiai išnaudojo sėkmingiau bei prieš lemiamą ketvirtį turėjo penkių taškų pranašumą – 52:47.

Ketvirtą kėlinį atidarė taiklūs E.Ulanovo baudų metimai (54:47), tačiau tuomet nesportinė pražanga buvo užfiksuota O.Hanlanui, o už ginčus techninę pražangą užsidirbo „Žalgirio“ suolelis – 54:51. Sunkiu metu iniciatyvos ėmėsi tritaškį smeigęs O.Hanlanas, aštriai sužaidė M.Pocius – 59:53. Gynyboje E.Ulanovas dar kartą pamokė A.Jomantą, o O.Hanlano tolimas šūvis tiesiog kėlė žiūrovus iš savų vietų – 62:53. Olivier toliau demonstravo pavydėtiną šaltakraujiškumą, mesdamas nuo baudų metimų linijos neklydo ir E.Ulanovas (66:55). Po eilinio E.Ulanovo bloko į greitąjį puolimą nuskuodė M.Pocius, už paprastą ir techninę pražangas baudas realizavo P.Jankūnas ir „Šiaulių“ viltys blėso – 71:55. Kamuolį nusiėmęs ir taškus pelnęs R.Javtokas taikėsi į dvigubą dublį, tarsi peiliu per sviestą krepšio link nuskuodė M.Pocius (75:57). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas ir solidžiai sužaidę ketvirtą ketvirtį pergalę iškovojo „Žalgirio“ krepšininkai – 80:59.

„Žalgiris“: B.Motumas 17 (8/8 dvit., 5 atk. kam.), R.Javtokas 15 (9 atk. kam., 2 blk.), M.Pocius 14 (6 atk. kam.), O.Hanlanas 12 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 12 (4 blk., 2 per. kam.), P.Jankūnas 6 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 2, I.Vougioukas 2, S.Vene 0, L.Lekavičius 0.

„Šiauliai“: A.Marei 14 (7 atk. kam.), A.Jomantas 12 (1/10 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.)