Nuspręsta: Lietuva perka 88 šarvuočius „Boxer“

Interneto archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuva derėsis su Vokietijos gamintojais dėl šarvuočių „Boxer“ įsigijimo, penktadienį nusprendė Valstybės gynimo taryba (VGT).

VGT nurodė Krašto apsaugos ministerijai ir Lietuvos kariuomenei pradėti derybas su Vokietijos konsorciumu „Artec“.

„Valstybės gynimo taryba vienbalsiai nutarė krašto apsaugos ministrui ir kariuomenės vadui inicijuoti derybas su Vokietijos „Artec“ konsorciumu dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo per tarptautinę įsigijimų organizaciją „OCCAR“, – žurnalistams sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

Jis pridūrė, kad Valstybės gynimo taryba „nurodė krašto apsaugos ministrui ir kariuomenės vadui derybų proceso metu vadovautis principais, kurie, visų pirma, atitiktų aukščiausius karių saugumo reikalavimus, užtikrintų greičiausią technikos pristatymą, maksimalią jos priežiūrą ir remontą Lietuvoje, visišką skaidrumą bei išlaikytų optimalų kokybės ir kainos santykį“.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sakė, kad planuojama įsigyti 88 „Boxer“ šarvuočius. Iš jų 84 būtų pėstininkų kovos mašinos, likę keturi – vadovavimo šarvuočiai. Tai bus brangiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Pėstininkų kovos mašinos bus apginkluotos 30 mm bokšteliu MK2, teigė kariuomenės vadas.

„Sprendimo priėmimas atliktas visiškai skaidriai (…) ir atitinka ginkluotos gynybos planus. Patį VGT sprendimą vertinu labai teigiamai, nes jis atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius“, – tvirtino jis.

Renkantis pėstininkų kovos mašinas, vertinti kariuomenės vado oficialus karinis patarimas ir Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybos siūlymai, sakė prezidentės patarėjas V.Sarapinas.

Lietuva iš viso svarstė dvylika pasiūlymų dėl pėstininkų kovos mašinų. Šiuo metu Lietuvos sausumos pajėgose naudojami šarvuotieji transporteriai „M113“. Jie yra skirti karių gabenimui iki mūšio lauko, tačiau tai nėra kovos mašinos, kurios gebėtų naikinti šarvuotą techniką ir gyvąją jėgą, užtikrinti manevro laisvę ir pajėgų apsaugą.

170 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Prie Neveronių esančiame miške - šiurpus radinys

Lietuvoje per parą nustatyta 80 naujų koronaviruso atvejų

Į naująjį „McDonald's“ užsukęs skaitytojas nusivylė

Blyškią sieną Partizanų gatvėje papuošė gaivališkas piešinys

Kaune atsirado naujas skveras

Pramonės prospekto žiede paklydusią vairuotoją kaunietis išdėjo į šuns dienas

Kauno savivaldybė džiaugiasi: gatvėse vienu darbu mažiau

Po naujo protrūkio S. Skvernelis šaukia skubų koronaviruso komiteto posėdį

„Maximos“ pyrago paragavusi kaunietė įspėja - žiūrėkite, ką dedate į burną

Sinoptikai perspėja: atslenka pirmosios šalnos