Nuspręsta: Lietuva perka 88 šarvuočius „Boxer“

Interneto archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuva derėsis su Vokietijos gamintojais dėl šarvuočių „Boxer“ įsigijimo, penktadienį nusprendė Valstybės gynimo taryba (VGT).

VGT nurodė Krašto apsaugos ministerijai ir Lietuvos kariuomenei pradėti derybas su Vokietijos konsorciumu „Artec“.

„Valstybės gynimo taryba vienbalsiai nutarė krašto apsaugos ministrui ir kariuomenės vadui inicijuoti derybas su Vokietijos „Artec“ konsorciumu dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo per tarptautinę įsigijimų organizaciją „OCCAR“, – žurnalistams sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

Jis pridūrė, kad Valstybės gynimo taryba „nurodė krašto apsaugos ministrui ir kariuomenės vadui derybų proceso metu vadovautis principais, kurie, visų pirma, atitiktų aukščiausius karių saugumo reikalavimus, užtikrintų greičiausią technikos pristatymą, maksimalią jos priežiūrą ir remontą Lietuvoje, visišką skaidrumą bei išlaikytų optimalų kokybės ir kainos santykį“.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sakė, kad planuojama įsigyti 88 „Boxer“ šarvuočius. Iš jų 84 būtų pėstininkų kovos mašinos, likę keturi – vadovavimo šarvuočiai. Tai bus brangiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Pėstininkų kovos mašinos bus apginkluotos 30 mm bokšteliu MK2, teigė kariuomenės vadas.

„Sprendimo priėmimas atliktas visiškai skaidriai (…) ir atitinka ginkluotos gynybos planus. Patį VGT sprendimą vertinu labai teigiamai, nes jis atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius“, – tvirtino jis.

Renkantis pėstininkų kovos mašinas, vertinti kariuomenės vado oficialus karinis patarimas ir Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybos siūlymai, sakė prezidentės patarėjas V.Sarapinas.

Lietuva iš viso svarstė dvylika pasiūlymų dėl pėstininkų kovos mašinų. Šiuo metu Lietuvos sausumos pajėgose naudojami šarvuotieji transporteriai „M113“. Jie yra skirti karių gabenimui iki mūšio lauko, tačiau tai nėra kovos mašinos, kurios gebėtų naikinti šarvuotą techniką ir gyvąją jėgą, užtikrinti manevro laisvę ir pajėgų apsaugą.

170 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

IX forto monumentą iš tamsos išplėšė apšvietimas autoriui atminti

Sukčiai nesnaudžia: kompiuterį pasiėmė, o pinigų taip ir nepervedė

„Kaunas Jazz“ sugrįžta: jau kitą savaitgalį atidarys jubiliejinį sezoną

G. Nausėda įvardijo savo siekius: norėjau kitokio politinio stiliaus

Kroatija gelbėja skęstantį turizmą – lietuviai galės keliauti be apribojimų

Troleibuso ir sunkvežimio susidūrimas VI-ojo forto žiede – eismas paralyžuotas

Lietuva skyrė 10 tūkst. eurų paramą Butanui – padės kontroliuoti viruso plitimą tolimoje šalyje

Pakeliui į Aleksotą liepsnos prarijo automobilį

Iš Klaipėdos į namus Domeikavoje išvykęs vyras taip ir negrįžo

Už juodus darbelius įkliuvo Pravieniškių pataisos namų pareigūnas