Garliavą visame pasaulyje garsina inovatyvūs drabužiai – Kas vyksta Kaune

Garliavą visame pasaulyje garsina inovatyvūs drabužiai

R.Tenio nuotr.

Kauno rajone, Garliavos pakraštyje, įsikūrusi įmonė „Garlita“, siūlanti nišinius gaminius, siuva ne tik didžiulėms užsienio kompanijoms, bet ir Lietuvos jėgos struktūroms bei NATO šalių kariams.

Nuo 1970-ųjų veikianti, o 2002-aisiais plyno lauko investicijas Garliavoje vykdžiusi ir į naujas patalpas persikėlusi įmonė, kurioje dirba daugiau nei 100 rajono gyventojų. Tarptautinėms rinkoms įmonė siūlo lietuvišką inovatyvią produkciją, kurios kas savaite pagamina maždaug apie 10 tūkst. vienetų. Įmonėje įdiegti kokybės ir aplinkosaugos standartai.

Didžiuojasi, galėdami kurti verslą Kauno rajone

„Garlitos“ direktorius Juozas Martikaitis itin džiaugiasi, galėdamas kurti ir plėsti verslą Kauno rajone, kuris užima aukščiausius vertinimus ir pirmauja Lietuvos savivaldybių indekse.

„Verslo sąlygos Kauno rajone – labai geros. Savivaldybė pirmauja Lietuvoje bei sudaro palankias sąlygas verslui startuoti ir plėstis,“ – pasakoja J.Martikaitis. Didele pagalba verslui vystytis tampa ir pigesni patentai vietos gyventojams, ir atleidimai nuo tam tikrų mokesčių. To pasekoje, į įmonę galima įdarbinti daugiau darbuotojų, šeimos taip pat keliasi gyventi į rajoną, nes čia mato didesnes perspektyvas.

Pristato inovatyvias prekes

„Garlita“ pardavimų vadovė Rita Norvilienė pasakoja, jog unikalius produktus, kuriems reikia specialių technologijų, jie kuria kartu su austrų institutu. Gamybinis procesas vyksta Garliavoje – įmonėje veikia 60 modernių ir automatizuotų mezgimo mašinų, kurios suprogramuojamos kompiuteriu. Tolimesnė gamyba yra taip pat automatizuota – produktai ant Eaton pakabų, sukomplektuoti su etiketėmis (ETON sistemos pagalba), keliauja pas siuvėjas.

Tarp įmonės produkcijos galima pastebėti tokių produktų kaip megztinis, kuris prisotintas vitaminu E, mezginys, apsaugantis nuo elektromagnetinių bei UV spindulių ar net produktų, atsparių drėgmei, aštriems daiktams bei pjūviams.

„Ši produkcija dažniausiai yra siuvama jėgos ir apsaugos struktūroms,“ – teigia R.Norvilienė. Jiems reikalingi tokie produktai, kurie yra atsparūs ugniai ar turi klimato kontrolę. Šie gaminiai keliauja ne tik lietuvaičiams, bet ir užsienio valstybių pajėgoms. Įmonės gaminami megztiniai taip pat atitinka armijos standartus, todėl „Garlitos“ produkcija yra įtraukta ir į NATO katalogus.

R.Norvilienė priduria, jog „Garlita“ gamina ir kitokius, gaminius – uniformas moksleiviams, moterišką, vyrišką bei vaikišką trikotažą, šalikus, megztinius, kepures, įvairius namų tekstilės gaminius ir net drabužius gyvūnams. Medžiagų pasirinkimas vyrauja taip pat didelis: nuo kašmyro, alpakos ar 14,5 mikronų vilnos iki šilko bei medvilnės.

Didžioji dauguma šių produktų yra eksportuojami į Skandinavijos šalis, ypač – Islandiją, taip pat Prancūziją, Angliją, Vokietiją bei daugelį kitų pasaulio šalių.

Kurti bei plėstis ketina ir toliau

„Garlita“, mokslinių technologijų pagalba kurdama unikalius produktus, sustoti neketina ir toliau siekia pranokti patys save.

Įmonė taip pat bendradarbiauja ir su Kauno technologijų universitetu – kartu su studentais kuria tam tikrus drabužių modelius bei vėliau juos pagamina kaip baigiamuosius studentų darbus.

Garliavoje įsikūrusi įmonė ketina plėstis ir fiziškai: artimiausiu metu statyti didesnį nei 1000 kv. m. priestatą, kuriame būtų plečiama gamyba bei skiriamos dar didesnės patalpos sandėliavimui. Tuo pačiu, didės ir būsimų darbuotojų paklausa, kurių ketinama įdarbinti apie 20.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA