Šį vaizdą pamatę brakonieriai apsiverks - Kas vyksta Kaune

Šį vaizdą pamatę brakonieriai apsiverks

Grynas.lt 2015/12/09 11:46
DELFI nuotr.

Graudus vaizdas brakonieriams – Kaune antradienį sunaikinti per šiuos metus iš brakonierių paimti nelegalūs žvejybos įrankiai. Skaičiuojama, kad šie metai brakonieriams buvo rekordiškai blogi – vien tinklų sunaikinta apie 5 km.

Tinklai buvo pjaustomi, kapojami kirviu. Šis kiekis iš brakonierių surinktas per šiuos metus Kauno apskrityje.

„Vyrauja pramoniniai tinklai, kuriuos anksčiau galėjo naudoti verslininkai arba gaminti verslinei žvejybai. Tokį tinklą sunku įsigyti net ir turguje. Dabar bet kur sunku įsigyti tinklus. Dabar dažniausiai tinklai atvežami iš užsienio arba užsakomi internetu, nes Lietuvoje prekyba yra apribota. Lietuvoje už tokią prekybą be leidimų gresia labai didelės baudos“, – GRYNAS.lt teigė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Teigiama, kad sugriežtinus tvarką lietuviai jau nėra linkę rizikuoti. Manoma, kad nuo šių metų aplinkosaugininkų laimikiai turėtų būti ne tokie dideli.

„Anksčiau buvo, kad pažeidimų buvo dešimtimis, dabar taip nėra. Tinklai yra deficitas. Matyt šiais metais ir buvo paimtas maksimalus kiekis tinklų, o toliau turėtų tik mažėti. Esminis kiekis pažeidimų išaiškinta būtent šiais metais, todėl ir tas kiekis toks nemažas“, – sako L. Jonauskas.

Be tinklų buvo naikinami ir plūdurai unguriams, lydekoms gaudyti, skrituliai ir kiti įrankiai.

Daugiau skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA