Merūnas Vitulskis: Kaunas yra fantastiškas miestas – Kas vyksta Kaune

Merūnas Vitulskis: Kaunas yra fantastiškas miestas

Kaunas.lt nuotr.

Pasak Kaune gimusio ir užaugusio operos solisto Merūno Vitulskio, jam visuomet labai gera sugrįžti į gimtąjį miestą. Pokalbis su žinomu atlikėju – apie prabėgusią vaikystę, Kauną kaip kultūros sostinę, mieliausias vietas mieste ir artimiausius muzikinius planus.

Gimėte ir augote Kaune. Ar jus įkvepia gimtasis miestas?

Jeigu mąstau apie namus, tai visada norisi sugrįžti į gimtąjį miestą. Mano svajonė yra senatvę sutikti Kaune, nors gal ir anksti dabar apie tai kalbėti. Kaunas yra tas miestas, kur kiekvienas kampas yra pažįstamas: praleisti studijų metai, vaikystė, pirmosios meilės prisiminimai. Tai yra mano miestas, meilės miestas, muzikos miestas, mano namai.

Papasakokite apie savo veiklą. Kas šiuo metu vyksta jūsų gyvenime?

Kaip ir kiekvienais metais gruodis yra intensyvus laikas, bet šiais metais kūrybiniai procesai persikelia į užsienį. Laukia nauji spektaklių pastatymai, po truputėli dirbu ties savo turu po Lietuvą, rašomos dainos. Tiesa, šiuo metu pirmoje vietoje man yra šeima.

Kaunas vadinamas akademine sostine, studentų, sporto miestu. Kaip reikalai su kultūra? Ar jaučiate, kad Kaunas pilnas kultūros?

Kad ir kiek esu apkeliavęs Lietuvą su koncertiniais turais – nuo provincijų iki didžiųjų miestų – bet aš vis tiek manau, kad Kaunas yra pačios nuoširdžiausios publikos miestas. Kalbant apie kultūrą, aš manau, kad šis miestas yra kultūros lopšys. Kaunas man asocijuojasi su geriausiais pianistais, atlikėjais. Bet kokiu atveju Kaunas jau seniai yra kultūros sostinė. Reikia tik patiems kauniečiams tuo karštai tikėti. O aš jaučiu, kad jie tiki.

Jeigu lygintume Kauną su kitais Europos miestais, kuo jis išsiskiria?

Tai yra ramus miestas. Vien tik pagalvojus apie tuos žmonių ir mašinų kamščius, tą pastovų bėgimą, norisi kuo greičiau sugrįžti namo. Kaune yra daug žalumos, žmonės yra ramūs, ne tokie karštakošiai, nėra to lipimo per galvas vienas kitam. Čia yra puiki šalis ir puikus miestas auginti vaikus.

Ar turite savo mėgstamą vietą Kaune?

Kaune kiekviena vieta su kažkuo asocijuojasi. Karaliaus Mindaugo prospektas yra mano vaikystės laikas. Prisimenu laikus, kada ten dar buvo žvyrkelis. Puikiai atsimenu tą laiką, kada eidavome į Pieno fabriką ledų kaulyti pas sargą. Ankstyvesnė mano vaikystė prabėgo senamiestyje ir centre. Vien tik ko verta Nemuno sala, tai – pirmosios meilės, susitikimų vieta. Vis tik didžiausią įtaką mano gyvenime turėjo Šančiai – jie mane išugdė ir užaugino, ten mačiau šalto ir šilto.

Ko palinkėtumėt Kaunui ir kauniečiams?

Teko vieną kartą rinkti Kauno garbės pilietį, kuomet buvau pakviestas į komisiją. Ten pamačiau degančias architektų, rašytojų ir kitų puikių asmenybių akis. Tuomet supratau, kad Kaunui reikia tokio paties pasitikėjimo, kokį turi šie žmonės. Reikia daugiau pasitikėti savim ir atsisakyti mažo miesto komplekso. Kaunas yra fantastiškas miestas, tik dar labai stipriai neišnaudotas. Labai tikiuosi, kad su naująja valdžia viskas yra įmanoma. Jau dabar matau visai kitokį miesto veidą ir didžiulius pokyčius, kurie man kelia šypseną ir džiaugsmą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA