II-asis Kauno fortas: Mūšio laukas, apsuptas gyvenamųjų namų – Kas vyksta Kaune

II-asis Kauno fortas: Mūšio laukas, apsuptas gyvenamųjų namų

R. Tenio nuotr.

Antrojo forto dalia Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikotarpiu buvo beveik indentiška pirmajam įtvirtinimui, tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę, šio pastato likimas tapo miglotu.

Pimasis dalykas, krentantis į akis atvykus į fortą – daug draudžiančių ir perspėjamų ženklų. Visi jie atsirado šių metų vasarą, kuomet nuo betoninio bokštelio žemyn nukrito paauglė. Maždaug per kelius mėnesius buvo užverti ir visi įėjimai į statinius, todėl smalsuoliai, trokštantys pamatyti II-ąjį fortą savomis akimis, turėtų rinktis kitas Kauno tvirtovės dalis.

Tiesa, tai nėra pačios veiksmingiausios priemonės užtikrinti minimalų saugumą įtvirtinimuose, nes užkopti ant forto viršaus ar atsidurti šalia gilesnio nei 5 metrų gylio gynybinio griovio – jokia bėda. Taip pat, statinys tankiai apstatytas gyvenamaisiais namais ir vaikai gali lengvai pasiekti apleistus griuvėsius.

I-asis Kauno fortas: tvirtovės dalis, kurią pasiglemžė gamta 47 nuotr.

Nors šiam fortui teko patirti tokius pačius išbandymus kaip ir pirmajam fortui, pastarasis išliko daug geresnės būklės. Klajojant po antrąją tvirtovės dalį nesunku pastebėti dideles duobes. Tai vieno iš didžiausių to meto ginklų – vokiečių pusėje kovojusios „Didžioji Bertos“, padarinių, kurios labiausiai ir bijodavo kazematuose besislepiantys kariai.

Pasak Kauno tvirtovės septintojo forto direktoriaus Vladimiro Orlovo, šis fortas yra labiausiai nukentėjęs karo laikotarpiu, o vėliau niekas taip ir neapsiėmė jo sutvarkyti. Pašnekovo duomenimis, sovietmečiu ten buvo sandėliai, kurie taip pat paliko savo žymę tvirtovės peizaže.

Kauno tvirtovės likimas: karo kalėjimai, koncentracijos stovyklos ir centrinis valstybės archyvas 35 nuotr.

Taipogi, dėl veiklos forte nebuvimo, V. Orlovo nuomone, teritorijoje turėtų būti galima rasti kareivių palaikų bei nesprogusių šovinių, todėl norint aplankyti šią vietą, nepatartina keliauti vienam ir tamsoje.

I-asis Kauno fortas: tvirtovės dalis, kurią pasiglemžė gamta

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.