„Zuikius“ gaudys nauji kontrolieriai

UAB "Kauno autobusai" nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo šiol Kauno miesto autobusuose ir troleibusuose darbą pradeda nauji kontrolieriai. Keleivinio transporto kontrolės paslaugas nuo šiol užtikrins saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“, jau turinti patirties užtikrinant keleivių kontrolę viešajame transporte Kaune.

Kontrolierių transporto priemonės bus pažymėtos skiriamaisiais ženklais, jose įrengta garso ir vaizdo įranga, fiksuojanti kontrolieriaus ir keleivio pokalbį. Kontrolierių grupę sudarys automobilio vairuotojo-apsaugos darbuotojas bei du kontrolieriai. Visi jie vilkės specialią aprangą bei turės UAB „Kauno autobusai“ išduotus kontrolierių pažymėjimus. Kontrolieriai dirbs ne tik darbo, bet ir poilsio bei švenčių dienomis, taip pat naktiniuose maršrutuose.

Kontrolieriai tikrina, ar visi keleiviai važiuoja susimokėję už paslaugą, t. y. keleivių elektroninius ir popierinius bilietus bei teisę į transporto lengvatą įrodančius asmens dokumentus (originalus). Jeigu keleiviai važiuoja be bilieto arba nepateikia lengvatą suteikiančio dokumento originalo, kontrolieriai, remdamiesi Administracinių teisės pažeidimų kodeksu (ATPK), tokiems asmenims surašo ATP protokolą. Prireikus pažeidėjai, neturintys asmenį paliudijančių dokumentų, gali būti pristatyti į policiją asmens tapatybės nustatymui.

Bendrovės „Kauno autobusai“ kontrolės grupės darbuotojai konstatuoja, kad nemaža dalis keleivių, pakliūvantys kontrolieriams, turi įsigiję elektroninius bilietus (e. bilietas), tačiau nėra jų aktyvavę, o tai prilygsta važiavimui be bilieto. Kiti keleiviai neatkreipia dėmesio, kad baigėsi jų e. bilieto kortelės galiojimo laikas. Važiavimas be bilieto užtraukia baudą nuo 17 iki 28 eurų, tačiau jei keleivis pripažįsta savo kaltę ir pažeidimą padaro pirmą kartą, jiems gali būti taikomas administracinis nurodymas, kuris leidžia sumokėti pusę minimalios baudos. Asmenys, kuriems surašomas ATP protokolas, per 15 kalendorinių dienų privalo atvykti į Kauno viešojo transporto klientų aptarnavimo centrą E. Ožeškienės g. 7 ir pateikti bylos nagrinėjimui reikalingą medžiagą.

Šiais metais per 10 mėnesių už važiavimą be bilieto surašyta 6035 administracinių teisės pažeidimų (ATP) protokolų, iš jų daugiau nei trys ketvirtadaliai perduota antstoliui baudos išieškojimui. Pasak UAB „Kauno autobusai“ generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, tai nėra dideli skaičiai lyginant su kitomis Europos šalimis. „Nors viešojo transporto „zuikių“ vis dar pasitaiko, tačiau statistika rodo, kad jų vis mažėja, vadinasi, belieka pasidžiaugti, kad mūsų keleiviai tampa vis labiau atsakingesni ir supranta, kad už teikiamas paslaugas reikia susimokėti, – šypsosi vadovas.

84 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Liepsnos Žemuosiuose Šančiuose pasiglemžė žmogaus gyvybę

Ramučiuose pradėta ilgai laukta kultūros centro pastato rekonstrukcija

Kaune nustačius įvežtinį koronaviruso židinį, miesto poliklinika griežtina tvarką

Koronaviruso protrūkis Kaune: patvirtinta 14 naujų atvejų (papildyta)

Eismo įvykis netoli „Urmo“: automobilis atsidūrė žiede

„Žalgiris“ stiprinasi NBA patirties turinčiu Europos čempionu

Po tragiškos pareigūno žūties atliktas auditas atskleidė policijos komisariato spragas

Judrią Kauno gatvę vairuotojai aplenkti turės visą mėnesį

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Žaibišką vagystę įvykdęs kaunietis per plauką nepaspruko nuo pareigūnų