„Žalgiris” užtikrintai įveikė Kėdainių „Nevėžį” (90:67) | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” užtikrintai įveikė Kėdainių „Nevėžį” (90:67)

DELFI nuotr.

Šiandien Kauno „Žalgiris“ aštuntojo turo rungtynėse išvykoje iškovojo užtikrtintą pergalę prieš Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus rezultatu 90:67.

Mačo pradžioje žibėjo Edgaras Ulanovas, kuris ne tik surinko penkis taškus, bet ir atidavė puikų perdavimą krepšį dėjimu sudrebinusiam Robertui Javtokui – 7:4. Kitoje aikštės pusėje kauniečių žaidimas kiek šlubavo, tad tarę savo žodį rezultatą persvėrė šeimininkai (7:11). Žalgiriečiai vėl pirmavo, kai tritaškį įrideno Brockas Motumas, sėkmingą žaidimą tęsė E.Ulanovas ir R.Javtokas – 14:11. Pirmasis kėlinys toliau vyko tarsi ant sūpuoklių ir po taiklių tolimų metimų į priekį šovė kėdainiškiai (14:22). Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės „Žalgiris“ kiek stabilizavo padėtį: Olivier Hanlano perdavimą dėjimu pavertė Ianas Vougioukas, o tritaškį „į rūbinę“ su sirena paleido ir deficitą iki penkių mažino pats perdavimo autorius – 25:20.

Antrą kėlinį pradėjo juvelyrinis nuo suolo pakilusio Manto Kalniečio perdavimas po krepšiu atsilaisvinusiam I.Vougiuokui, tritaškiu pusiausvyrą atstatė O.Hanlanas – 25:25. Tolimu šūviu šeimininkai nusiėmė pančius puolime (25:28), bet Lietuvos čempionus ilgai netrukus į priekį išvedė be klaidų krepšį atakavęs O.Hanlanas ir lankų tvirtumą patikrinęs E.Ulanovas – 31:28. Stojęs prie baudų metimų linijos taškų sąskaitą atsidarė Renaldas Seibutis (33:28), tačiau toliau sudėtingus metimus realizavo šeimininkai bei švieslentėje degė keturi trejetai – 33:33. Prieš didžiąją pertrauką prasiveržimą sėkmingai užbaigė Brockas Motumas, itin sunkų dvitaškį nepaisydamas pražangos įmetė E.Ulanovas, o mindamas tritaškio liniją taikliai krepšį atakavo R.Seibutis – 40:39.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios „Žalgiris“ kontroliavo padėtį: keturis taškus pelnė I.Vougioukas, tritaškį smeigė E.Ulanovas – 47:41. Iš vidutinio nuotolio taikliai metė I.Vougioukas, pirmuosius taškus įsirašė M.Kalnietis ir Siimas-Sanderis Vene bei Lietuvos čempionai susikrovė rekordinį pranašumą – 53:45. I.Vougioukas toliau buvo sunkiai sustabdomas po krepšiu, gražią ataką tritaškiu užbaigė R.Seibutis, baudas sumetė R.Javtokas ir kauniečiai dar labiau tolo – 60:47. Prisitaikyti prie pakeistos varžovų gynybos žalgiriečiams kiek prireikė laiko, bet ketvirčiui baigiantis tritaškį įskraidino R.Seibutis, tolimą dvitaškį pridėjo Lukas Lekavičius bei prieš paskutines dešimt minučių žaliai-balti turėjo dviženklę taškų atsargą – 65:54.

Į žaidimą uraganinio greičio įnešęs L.Lekavičius savo taškų kraitį pildė dar penkiais, baudos metimą pridėjo B.Motumas – 71:54. Čia pat kėdainiškius metimais kabliu ir puskabliu baudė meistriškai žaidęs R.Javtokas – 75:54. Iš Roberto dominavimą po krepšiu perėmė I.Vougioukas ir B.Motumas, tolimą bombą įsūdė solidų pasirodymą tęsęs L.Lekavičius (82:58). Nuo varžovo atšokęs taikliai krepšį atakavo O.Hanlanas, po gražaus B.Motumo nepagailėto perdavimo prie baudų metimų linijos laiko veltui neleido I.Vougioukas – 86:62. Per likusį laiką pasižymėjo B.Motumas, taškų kraitį atsidarė Kasparas Vecvagaras ir „Žalgiris“ šventė aštuntąją pergalę vietiniame fronte – 90:67.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 17 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), E.Ulanovas 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), O.Hanlanas 12 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 10 (4 rez. perd.), R.Seibutis 10, B.Motumas 10, R.Javtokas 10 (4/5 dvit., 7 atk. kam.), S.Vene 2 (5 atk. kam.), M.Kalnietis 2 (5 rez. perd.), K.Vecvagaras 2, P.Jankūnas 0.

„Nevėžis“: M.Kupšas 17 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), T.Kingas 11, E.Ežerskis 10 (5/7 dvit., 7 rez. perd.).