Ar tikrai reikia ant kapų palikti 2 mln. žvakučių? – Kas vyksta Kaune

Ar tikrai reikia ant kapų palikti 2 mln. žvakučių?

R. Tenio nuotr.

Per Vėlines žmonės nukloja kapus žvakėmis, kurios vėliau atsiduria ne kur kitur kaip sąvartyne. Vėlinių laikotarpiu ir po šios šventės skaičiuojami milžiniški šiukšlių kiekiai, tad visuomenę kviečią prisijungti prie „Vienos žvakės“ akcijos ir į vieną žvakutę sudėti visą pagarbą mirusiajam.

Lapkričio 2-osios draugijos nariai kviečia visus prisijungti prie akcijos „Viena žvakė“. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti žmonių sąmoningumą, jog pagerbti mirusį artimą žmogų galima ir viena žvakute, mat vienoje šviesos šaltinyje gali tilpti daugiau nei nuklojant visus kapus žvakėmis, kurios vėliau tampa tik šiukšlėmis.

„Ar tikrai to reikia? Ar tikrai tie padėklai, kurie jau antra savaitė puikuojasi prekybos centruose ir kurių turinys greitu laiku atsidurs kapinėse, o paskui – sąvartyne, kaip nors padidins mūsų meilę ir pagarbą iškeliavusiesiems? Sudėkime savo jausmus, atmintį ir pagarbą į „Vieną žvakę“. Nuo to jie netaps mažesni“, – rašoma akcijos kvietime.

Organizatoriai tikina, jog Aplinkos agentūros duomenimis, lapkričio – gruodžio mėnesiais į sąvartynus patenka apie 150 tūkst. tonų daugiau šiukšlių nei kitu metų laiku. Vienas iš pagausėjimo šaltinių – Vėlinių šiukšlės, tad akcijos sumanytojai linkę manyti, kad per šią šventę žmonės kapus nukloja maždaug dviem milijonais žvakučių.

Dabartinis ne ekologiškas kapų lankymo požiūris galėtų pasikeisti, jei būtų pradėtos rūšiuoti kapų šiukšlės. Tačiau tokius sprendimus turi priimti valdžia, todėl norisi, kad bent jau žmonės, lankantys artimųjų kapus, būtų sąmoningi ir neterštų gamtos.

Daugiau apie akciją “Viena žvakė” galite sužinoti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA