Kauno moterys labiausiai jaučia vyrų trūkumą

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje moterų vis dar gerokai daugiau nei vyrų, skelbia Lietuvos statistikos departamentas.

Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad 2015 metų pradžioje moterų buvo net 228,7 tūkst. daugiau negu vyrų ir 1 tūkst. vyrų teko 1 170 moterų.

Tačiau tokie skaičiai nėra naujiena Lietuvoje. Remiantis statistiniais duomenimis, vyrų visais laikais buvo mažiau negu moterų.

Pasak demografės Vlados Stankūnienės tokia tendencija atsiranda dėl pačių vyrų neatsargumo.

„Lietuvoje apytikriai 100 mergaičių gimsta 105-106 berniukai. Tačiau tiek paauglytės, tiek vyriasniame amžiuje vyriškos lyties atstovai dėl savo neapdairumo žūsta žymiai dažniau, o moterys tuo tarpu, yra atsargesnės. Dėl to vyrų skaičius sumažėja.“

Labiausiai moterys vyrų trūkumą jaučia Kaune, Druskininkuose bei Panevėžyje.

Peršasi išvada, kad lietuvaitės, dėl vyrų stokos, dažniau puola užsieniečiui į glėbį, tačiau V. Stankūnienė nedaro tokių drastiškų išvadų: „Galbūt aplinkui ir atrodo, kad padaugėjo lietuvių santuokų su užsieniečiais, tačiau tai nėra kažkokia tendencija ar masinis reiškinys. Tokių santuokų nėra tūkstančiais.“ Nepaisant to, statistiniai duomenys rodo, kad Lietuvos moterys žymiai dažniau linkusios prie santuokos altoriaus žengti su kitos Europos Sąjungos valstybės atstovu: 2014 metais moterų ir vyrų skaičius, vedusių ar ištekėjusių už užsieniečio/ -tės skiriasi net pusantro tūkstančio. Graibstomiausi ir populiariausi tarp moterų buvo Vokietijos, Jungtinės Karalystės bei Italijos atstovai, o tarp vyrų populiariausios rusės ir baltarusės.

Vestuvinių suknelių salono „Širdele mano“ savininkė Lina Guobienė teigia, kad per pastaruosius metus nepajautė didelio lietuvaičių ir užsieniečių santuokų skaičiaus padidėjimo, tačiau įvardija kitą didelį pokitį: „Anksčiau lietuvaitės buvo linkusios tekėti už Europos Sąjungos atstovų. Tačiau pastaruoju metu, merginos dažniau renkasi geografiškai tolimesnių kraštų vyrus. Ypač išaugo indų ir arabų populiarumas.“

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais buvo užfiksuotos 1127 Lietuvių ir ne Europos Sąjungos piliečių santuokos, iš kurių 742 santuokos tarp lietuvaičių ir tolimesnių žemynų jaunikių.

125 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Privalomą karo tarnybą pradėjo apie 650 jaunuolių – tarp jų net 21 mergina

Gedimai Registrų centre palietė ir bedarbius: vėluojančių išmokų teks palaukti

Prezidentūra nusiteikusi kategoriškai – laukia A. Verygos paaiškinimo

Įspėjimas gyventojams: link Kauno atkeliauja smarki liūtis

Kauniečius Vilnius pasitinka milžiniškomis spūstimis

„Sodra“ paskelbė išmokų kalendorių: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

Šalies didžiosios upės arti hidrologinės sausros ribos

Pirmadienį vos vienas pilietis nepakluso prievolei dėvėti kaukę: atsisakė ir mokėti baudą

Koronavirusas Kaune: infekcija užsikrėtė dar vienos ligoninės darbuotojas

Koronavirusas toliau plinta Lietuvoje: per parą užfiksuota 17 naujų susirgimų