Šešiolikmečiai tęsia pergalingą žygį | Kas vyksta Kaune

Šešiolikmečiai tęsia pergalingą žygį

Organizatorių nuotr.

Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė pergalingai baigė pirmąjį Europos čempionato etapą. Trečiose B grupės rungtynėse Gedimino Petrausko auklėtiniai 96:70 (30:17, 28:21, 22:12, 16:20) užtikrintai įveikė Izraelio bendraamžius. Tris pergales iš tiek pat galimų iškovojusi Lietuvos rinktinėje B grupėje užėmė pirmąją vietą ir į antrąjį etapą keliauja su 2 įskaitinėmis pergalėmis.

Lietuviai kiek geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (49-43), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24-14), mažiau klydo (14-19). Šeimininkai tiksliau atakavo krepšį ir nusileido varžovams tik nuo baudų metimų linijos. Rezultatyviausias Lietuvos ekipoje buvo Ignas Sargiūnas, pelnęs 17 taškų ir pataikęs 5 iš 5 tolimų metimų. Tomas Balčiūnas pridėjo 16 taškų (9 atk.kam.), Grantas Vasiliauskas įmetė 13 (8 atk.kam.), 12 – Lukas Uleckas (5 rez. Perd., 5 atk.kam.).

Lietuvos krepšininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir iš karto parodė svečiams, kad nuolaidžiauti nebus linkę. Įpusėjus ketvirčiui tiksliai atakavę lietuviai pirmavo 19:7, priešnuodžių lietuviams Izraelio atstovai nerado iki kėlinio pabaigos – 30:17.

Antrajame ketvirtyje lietuviai toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose ir neleido priartėti varžovams. Sužaidus 3 minutes šeimininkai turėjo 16 taškų persvarą (39:23), dar po 2 minučių Izraelio krepšininkai kiek priartėjo (30:41), bet prasidėjus didžiajai pertraukai vilčių varžovams neteikę lietuviai pirmavo triuškinančiu skirtumu – 58:38.

Situacija nesikeitė ir trečiajame kėlinyje, kuriame lietuviai dominavo puolime ir sužaidus 5 minutes turėjo užtikrintą persvarą (68:41). Nors svečiai stengėsi pakreipti žaidimo eigą sau naudinga linkme, bet neįstengė sustabdyti pakiliai žaidusių lietuvių, kurie prieš lemiamą mačo dalį praktiškai buvo išsprendę rungtynių baigtį – 80:50.

Paskutinės 10 minučių buvo daugiau formalumas. Nors ketvirtą kėlinį svečiai laimėjo 16:20, bet didesnių problemų lietuviams nesukėlė.