Šešiolikmečiai džiaugiasi pergale rungtynėse su ispanais | Kas vyksta Kaune

Šešiolikmečiai džiaugiasi pergale rungtynėse su ispanais

Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė sėkmingai pradėjo Europos čempionato kovas. Su startinu jauduliu susitvarkę Gedimino Petrausko auklėtiniai pirmose B grupės rungtynėse Kauno sporto halėje 66:61 (16:13, 11:17, 20:18, 19:13) įveikė Ispanijos bendraamžius ir šventė pirmąją pergalę.

„Nusiėmėme pirmųjų rungtynių naštą. Tai buvo nekokybiškos, gynybinės rungtynės. Tačiau džiaugiamės pasiekta pergale. Daug ką galima „nurašyti ant jaudulio“. Labai noriu padėkoti žiūrovams, kurie taip mus palaikė“, – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

Lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (57-41) ir geriau išnaudojo antruosius šansus, po kurių pelnė 16 taškų, kai varžovai – 7. Nuo atsarginių suolo pakilę Lietuvos krepšininkai svariai, 21 tašku, prisidėjo prie psichologiškai svarbios pergalės. Abi komandos prastai metė baudas – ispanai pataikė 20 iš 37 (54 proc.), o lietuviai – tik 11 iš 33 (33,3 proc.).

Rezultatyviausi Lietuvos komandoje buvo Arnas Velička (10 atk.kam.), Ignas Sargiūnas (6 atk.kam.) ir Grantas Vasiliauskas (7 atk.kam.), pelnę po 9 taškus. Po 8 pridėjo Elvis Juozaitis (7 atk.kam.) ir Vitalijus Kozys. Po 7 įmetė Lukas Kišūnas, Tomas Balčiūnas (7 atk.kam.) ir Lukas Uleckas.

Lietuviai spurtu 6:0 pradėjo rungtynes, tačiau netrukus ispanai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir beveik pasivijo šeimininkus (6:5), o vėliau išsiveržė į priekį (7:6). Įpusėjus ketvirčiui minimalią persvarą susigrąžino lietuviai (10:9). Per kitas penkias minutes vyko apylygis ir ne itin rezultatyvus žaidimas, bet paskutinę ataką tolimu metimu užbaigę Lietuvos krepšininkai vėl pirmavo 16:13.

Antrajame kėlinyje nei viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos, bet pranašumą išlaikė lietuviai (22:19, 6min.). Kelios šeimininkų klaidos leido ispanams vėl pirmauti 23:22 (5min.). Baudų metimais Ispanijos krepšininkai padidino persvarą 26:22, o po dar vienos lietuvių klaidos varžovai greitą ataką užbaigė 2 taškais (28:22, 4min.). Iki didžiosios pertraukos prastai baudas metę lietuviai ilsėtis išėjo turėdami 3 taškų deficitą – 27:30.

Trečiąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo L.Kišūnas, tačiau jau kitoje atakoje ispanai atsakė tritaškiu (33:29). G.Vasiliauskas taip pat pataikė iš toli (32:33), o I. Sargiūnas greitą ataką užbaigė dvitaškiu (34:33) ir lietuviai jau buvo priekyje. Įpusėjus kėliniui persvarą buvo trumpam susigrąžinę svečiai, bet šeimininkai netrukus surengė kelias sėkmingas atakas ir rezultatas buvo lygus (42:42, 3min.). Sergi Martinezo vedami ispanai per paskutines dvi minutes buvo atitrūkę 4 taškais, bet T.Balčiūno tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo (47:48).

Paskutinėje mačo dalyje sužaidus 2 minutes gerą gynybą demonstravę šeimininkai pirmavo 54:48, bet atkutę ispanai labiau nutolti lietuviams neleido (54:51, 6 min.). Kelis kartus apsigynę Lietuvos krepšininkai likus žaisti 5 minutes vėl nutolo 57:51, po L.Kišūno dvitaškio Lietuvos rinktinė turėjo rekordinę 8 taškų persvarą (59:51). Likus žaisti 2 minutes V.Kozys pataikė labai reikalingą lietuviams tritaškį (62:55). Varžovai realizavo du baudos metimus (62:57), bet A.Velička atsakė dvitaškiu (64:57). Per paskutinę minutę ispanai buvo priartėję iki 3 taškų (61:64), bet tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti.

Rytoj, penktadienį (08.07) Lietuvos rinktinė žais su Graikija. Rungtynių pradžia – 19 val. Lietuviai visas savo rungtynes žais Kauno sporto halėje.