Senolės meilė šunims varo kaimynus iš proto – Kas vyksta Kaune

Senolės meilė šunims varo kaimynus iš proto

R.Tenio nuotr.

Jau eilę metų vieno Šilainių namo gyventojai kankinasi nuo kaimynės buto sklindančių prastų kvapų ir šunų pjautinių. Kauniečiai tikina, jog visų institucijų rankos surištos, o pati moteris, greičiausiai, nesupranta, jog taip gyventi nehigieniška.

Šilainiuose, Rasytės gatvės name gyvenanti moteris jau buvo patekusi į gyvūnų mylėtojų akiratį. 74-erių metų senolė Jonavos rajone esančioje sodyboje vienu metu laikė virš dvidešimt šunų, vėliau augintinių liko devyni, tačiau ir juos senolė greit prarado. Aplinkiniai gyventojai pasiskundė ir dėl alkanų šunų keliamo triukšmo, ir dėl gyvūnų nepriežiūros. Tuomet į sodybą atkeliavo gyvūnų prieglaudos „Penkta koja“ atstovai ir atėmė 8 šunis. Moteris pasakoja, jog pikti žmonės pavogė ir devintąjį augintinį. Ši istorija plačiai nuskambėjo per visas žiniasklaidos priemones.

Šį kartą portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai keliauja į močiutės butą. Daugiabučio namo gyventojai skundžiasi, jog ypač karštą dieną iš senolės buvo sklinda didelė smarvė, o kartais naktimis girdisi, kaip pjaunasi kąsnį gavę alkani šunys.

„Tai jau tęsiasi be saiko. Gyvenu šiame name jau 30 metų, tad ilgą laiką esu priversta kęsti smarvę. Ypač smirda, kai būna karšta. Šiandien džiaugiamės, kad vėjas į kitą pusę, tai šiek tiek nuneša. Viską tempia į namus iš konteinerių, po to į supirkimo punktus priduoda. Sunku pasakyti, kiek šunų laiko. Seniau būdavo tikrai daugiau, dabar šiek tiek ramiau, tačiau vis tiek kartais girdime, kai naktimis ji juos šeria, o tie vargšeliai kapoja kaulus. Be to, ne visi gyvūnai išvedami, tai, greičiausiai, viską daro ant grindų. Suprantu, kad tai jau žmogaus liga, tačiau kiek galima vargti, nes smarvė tikrai dusina“, – guodėsi apačioje gyvenusi kaimynė.

Gyventoja pasakojo, jog ne kartą teko matyti, kaip gyvūnus laikanti kaimynė pro duris iškiša kvepalų ir pakvėpina savo skambutį. Taip, anot pašnekovės, ji bent kiek sumažindavo smarvę, sklindančią iš buto, tačiau pati moteris gindavosi, neva kvėpinama dėl kaimynų rūkalų kvapo.

Be to, šalimais gyvenantys kaimynai negali sandėliuke laikyti daiktų, mat siena ribojasi su butu, iš kurio veržiasi smarvė. Dar kiti kaimynai prieš porą metų pardavė butą, džiaugdamiesi, jog pirkėjai atsirado šaltuoju sezonu, tad kvapas nebuvo toks aštrus.

Tikina, jog šunys tinkamai prižiūrėti

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams pavyko pakalbinti gyvūnus laikančią moterį. Senolė dievagojosi, kad gyvūnai pas ją laikomi tinkamai ir su nuoskauda prisiminė, kai iš jos buvo atimti gyvūnai.

„Dar iš vakaro tada buvau su broliu nuvykus ir šunis pašėriau. Labai juos mylėjau, dabar labai širdį skauda. Neturėjau jėgų daugiau kovoti, tad teko atiduoti. O dabar bute laikau tris mažus šuniukus. Jie taip pat gerai prižiūrėti, pamaitinti. Vien pensijos neužtenka, tad renku metalą ir priduodu. Kaimynams nėra ko skųstis, nes jokie kvapai neina. Aš šuniukus ant rankų nunešu į lauką, tad nė karto prie kaimynų durų jie nėra pridarę“, – sakė senolė Janina.

Moteris tikina, jog geriau gyventojai susirūpintų rūkymo dvoku ir po langais statomais automobiliais, o ne kibtų prie jos augintinių.

Kaimynai nusiteikę padėti

Aplinkiniai kaimynai pasakojo, jog prieš keletą metų atsirado iniciatyvūs žmonės, kurie rinko parašus ir juos įteikė atsakingoms institucijoms, tačiau jokio rezultato nebuvo sulaukta. Tačiau pati bendruomenė nusiteikusi geranoriškai, tereikia pačios senolės noro susitvarkyti.

„Bandėmės kalbėtis ir piktuoju, ir gražiuoju, tačiau moteris nesupranta. Gyvūnai tikrai yra tam tikroje nepriežiūroje. Džiaugiamės, jog dar parazitų iš jos buto pas kaimynus neateina. Žinote, mes tikrai padėtumėme jai susitvarkyti, jei tik ji norėtų. Nusipirktumėme respiratorius ir visi galėtumėme kibti į darbus, tačiau ši kaimynė nieko neįsileidžia“, – pasakojo tame pačiame aukšte gyvenanti kaimynė.

Institucijų rankos surištos

Šiandien pas senolę apsilankė trijų institucijų atstovai: Kauno maisto ir veterinarijos tarnybos, Sveikatos apsaugos skyriaus atstovai bei Šilainių seniūnas, tačiau darbuotojai tik skėsčioja rankomis.

„Penkias minutes beldėmės į duris, girdėjome, jog loja nedidelis šuniukas, tačiau durų niekas neatidarė. Yra mūsų darbo grafikas ir gyventojos judėjimo laisvė, o be jos leidimo į butą taip pat patekti negalime. Patys smarvės neužuodėme, tačiau mūsų nosys nėra indikatorius, pasakyti, ar smirda ar ne. Tai turėtų įvertinti higienos centro specialistai. Mes patikrinsime situaciją, jei kartais pavyktų su gyventoja susisiekti, tačiau šiuo momentu niekuo negalime padėti“, – kalbėto visi pas senolę atvykę specialistai.

Institucijų atstovai palinkėjo kaimynams pakantumo ir, sėdę į automobilius, išvyko vykdyti kitų darbų. Visgi, daugiabučio gyventojai viliasi, jog darbuotojai nepaliks šios istorijos likimo valiai ir sutvarkys problemą, kuri tęsiasi jau eilę metų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA