Olandijoje nuskambėjo Kauno vardas | Kas vyksta Kaune

Olandijoje nuskambėjo Kauno vardas

Kaunas.lt nuotr.

Nuo praėjusio trečiadienio iki šio pirmadienio Olandijos mieste Alkmaare vykusiose Tarptautinėse vaikų žaidynėse Kauno miesto sportininkai susižėrė 13 medalių. Kauniečiai tradiciškai plaukimo, gimnastikos ir lengvosios atletikos rungtyse.

Olandijoje vykusiose žaidynėse iš viso dalyvavo daugiau nei 1500 sportininkų, atstovavusių 80 įvairių pasaulio valstybių miestų. Žaidynėse dalyvavo 15 Kauno miesto sportininkų, kurie iškovojo 3 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medalius.

„Kauniečių pasirodymą Tarptautinėse vaikų žaidynėse galima vertinti itin gerai. Žinoma, medalių nebūtų be nuoseklaus ir bendro atsidavusių trenerių bei jų auklėtinių darbo. Bendrame žaidynių kontekste Kauno miesto vardas skambėjo labai garsiai“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Vasilijus Popovas, žaidynėse vadovavęs Kauno delegacijai.

Sėkmingiausiai iš kauniečių pasirodė Samuelis Šorochovas, gimnastikos rungtyse pelnęs keturis medalius – vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos. Kitas gimnastas Danielius Polismakas iškovojo vieną bronzos medalį (treneris Vladislovas Bogomolovas). Skirtingose plaukimo rungtyse dalyvavęs Eigirdas Jankauskas laimėjo auksą ir sidabrą, o plaukikės Vakarė ir Aušrinė Girčytės atitinkamai užėmė 2 ir 3 vietas (trenerė Rasa Duškinienė).

Alkmaare vykusiose žaidynėse sėkmingai pasirodė ir Kauno lengvaatlečiai. Rutulio stūmikė Ugnė Makarevičiūtė iškovojo aukso medalį, o šuolininkė į aukštį Meda Majauskaitė pasipuošė sidabru (trenerė Virginija Maleckienė). Dziudo imtynininkai Gaira Šenauskaitė ir Lukas Volfsonas pelnė antrąsias vietas (trenerė Žana Antanovienė).

Medalius iškovoję sportininkai ir jų treneriai buvo pagerbti šį antradienį vykusio Kauno miesto tarybos posėdžio pradžioje. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sportininkams įteikė padėkos raštus. Kasmet Tarptautinėse vaikų žaidynėse dalyvauja nuo 1500 iki 2000 sportininkų iš viso pasaulio. Iki 15 metų amžiaus sportininkai paprastai varžosi 6-10 skirtingų sporto šakų varžybose.