Į Kauną atvykstantis Lenkijos prezidentas B. Komorovskis nebus sutiktas nei vieno šalies vadovo

Facebook nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje antradienį viešėsiantis kadenciją baigiantis Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) nebus sutiktas nei vieno šalies vadovo.

Kaimyninės valstybės prezidentas vyksta į Kauną, kur jam bus įteiktos Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro regalijos.

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį tęs oficialų vizitą Kroatijoje, o Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir premjeras Algirdas Butkevičius sako negalintys B.Komorowskio priimti dėl įtemptos darbotvarkės.

„Čia turbūt nėra valstybinio lygio vizitas. Mums yra paskutinė sesijos diena, mums rytoj reikia užbaigti sesiją pagal Konstituciją ir Seimo statutą ir tiesiog negaliu dėl darbinių dalykų“, – BNS teigė L.Graužinienė.

„Vakar ir šiandien buvo svarstoma, kaip čia padaryti, nes premjeras buvo pasiryžęs susitikti, bet rytoj Seime įtempta darbotvarkė. Yra daugybė klausimų, kur premjeras ketina dalyvauti Seimo posėdyje“, – BNS pirmadienį sakė ministro pirmininko atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto mokslininkas Laurynas Kasčiūnas stebėjosi dėl susidariusios padėties.

„Keistoka. Tokį žodį iš tikrųjų galima pavartoti. Tikiuosi, kad netyčia neįvyksta tokie susitikimai, nepaisant to, kad tai yra kadenciją baigiantis prezidentas“, – BNS sakė politologas.

L.Kasčiūnas teigė, kad sąmoningų priežasčių neįvykti tokiems susitikimams nebuvo ir to negalėjo paskatinti jokie Lietuvos santykių su Lenkija aspektai. „Nors nebuvo labai šiltų santykių B.Komorowskio laikotarpiu, bet jis nebuvo ir griežto (buvusio užsienio reikalų ministro ir Seimo pirmininko) Radeko Sikorskio žodyno politikas“, – sakė jis.

B.Komorowskio kadencija Lenkijos prezidento poste baigiasi rugpjūčio 6 dieną. Jį pakeis prezidento rinkimus laimėjęs partijos „Įstatymas ir teisingumas“ atstovas Andrzejus Duda (Andžejus Duda).

45 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pirėjo „Olympiakos“ palaužė visas varžybas įnirtingai kovojusį „Žalgirį“

Paskutinis bandymas: dėl Kauno centrinio pašto kreipiasi į aukščiausias institucijas (foto)

Išradingos kokaino kontrabandos organizatorius sės ilgam

Kelionė iš Vilniaus į Kauną gali prailgti

Kaune bus rengiamas olimpinis krepšinio atrankos turnyras

Du mažamečius pražudžiusi kaunietė nesulaukė teismo malonės

Parduotuvėje „Iki“ užgeso kauniečio gyvybė

Pasiruošimas kosminėms Kalėdoms Kaune įgauna pagreitį

Vilniaus teisėjai neapsisprendė dėl N. Venckienės skundo – sprendimą žada antradienį

D. Bugavičiaus žudikų teisme – fantastiškas velionio mylimosios V. Jakutienės ieškinys (papildyta)