Teismas leido iš kaunietės buto išvežti 20 konteinerių šiukšlių

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaimynų nepasirinksi – šis posakis puikiai tinka Kauno Kalantos gatvėje esančio 141-ojo daugiabučio gyventojams. Viename trečiojo aukšto bute gyvenančią moterį kaimynai vadina namo piktžaizde. Pastaroji jau penkiolika metų kaupia įvairias atliekas, kurias randa šiukšlių konteineryje. Ilgai kentę nepageidaujamus įnamius, tarakonus ir nuolat gyvenę baimėje dėl galimo gaisro, galiausiai namo gyventojai sulaukė teismo leidimo šiukšles išgabenti.

Pavyzdingai aplinka besirūpinanti bendrija kovą su atliekas kaupiančia kaimyne pradėjo dar 2000 metais. Jau tada į keturių kambarių 71 kvadratinių metrų ploto butą patekti buvo sudėtinga.

„Žmonių jį neįsileisdavo. O jei atverdavo duris, tai tik labai nedaug, kad mes nematytume viso šiukšlyno“, – apie kaimynę pasakoja bendrijos seniūnė Stasė Vikienė.

Atvykusius DELFI žurnalistus pasitiko ketvirtame aukšte gyvenantys žmonės, kurie piktinosi valstybės institucijų, į kurias buvo kreiptąsi, neveiklumu. Įeiti į kraustomą butą buvo itin sudėtinga, o patekus į vidų žurnalistai pamatė kraupų vaizdą – visi keturi kambariai, virtuvė, vonia ir tualetas buvo užversti šiukšlėmis nuo grindų iki lubų.

„Vieną pilną konteinerį jau išvežėme, o šiukšles pavyko atkrauti tik nuo pačių durų koridoriuje, – sako seniūnė – planuojame, kad jų bus apie dvidešimt.“

Samdyti darbininkus ir specialų transportą konteineriams išvežti namo bendrijai gali kainuoti apie 3 tūkst. eurų, kuriuos tikimasi išieškoti iš 70 metų buto šeimininkės. Planuojama, kad darbai gali trukti kelias dienas. Pasak kaimynų, darbininkams teko laužti buto duris, nes šeimininkė prieš darbų pradžią iš buto pasišalino.

24 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Iš Italijos į Kauną atvažiavęs vilkiko vairuotojas pasijuto blogai: iškviesti medikai

13-ai projektų įgyvendinti Kaunas skolinsis 26 mln. eurų

Maltiečiai vėl padės Kauno neįgaliesiems – sulaukė įmonės „Bankera“ paramos

Koronavirusas: nauji atvejai Europos sąjungoje, rekomendacijos dėl kelionių

Jonaviškiui – įtarimai dėl koronaviruso užsikrėtimo: tyrimus svarstoma atlikti Kaune

Žiemos nesulaukę kauniečiai Dainavos parke Užagavėnėms sugalvojo naują šūkį

Pernai muitininkai sulaikė beveik pusę tonos kvaišalų – pasižymėjo ir Kauno rajonas

Lietuvos vaistinėse skaičiuojamos paskutinės medicininių kaukių pakuotės

Kauno oro uostas imasi papildomų priemonių dėl koronaviruso protrūkio Italijoje

Tarp pasaulinės fotografijos apdovanojimų laureatų – fotografo iš Kauno darbas