Miesto maratonas Kaune iš paukščio skrydžio (rezultatai) | Kas vyksta Kaune

Miesto maratonas Kaune iš paukščio skrydžio (rezultatai)

Šviečiant kaitriai vasaros saulei, sekmadienį į Kauno gatves išbėgo apie 4,5 tūkstančius „Miesto maratono“ dalyvių. Į didžiausią vasaros bėgimą susirinko dalyvių iš daugiau nei 20 pasaulio šalių. Tiesa, šiemet ir vėl triumfavo bėgikai iš Lietuvos.

Norint pagerbti nuo tremties nukentėjusius tautiečius renginys prasidėjo tylos minute ir Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinės salve. Buvo sugiedotas ir Lietuvos himnas.

Prestižinėje maratono distancijoje dalyvauti užsiregistravo 310 dalyvių. Į „Švyturio Balto nealkoholinio“ pusės maratono distanciją išbėgo 920 dalyvių. Šiems dalyviams startą patrankos šūviu paskelbė renginio globėjas – Virgilijus Alekna.

Akademinės kredito unijos 5 kilometrų distancijoje savo jėgas išbandė pusantro tūkstančio, o „Tichės“ 10 km distancijoje – tūkstantis dalyvių. PRISMA šeimų 1,5 km trasoje dalyvavo 250, o bėgime „Už laimėtą gyvybę“ apie 200 dalyvių. Paremti neišnešiotiems kūdikiams registruojantis internetu buvo surinkta apie 700 eurų. Asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė pasakojo, kad paramos sulaukė ir renginio metu, tad suma bus didesnė.

Dominavo „Kauno maratono klubas“

Pirmasis finišą pasiekė pusės maratono distancijos dalyvis, VšĮ „Kauno maratono klubo“ narys – Remigijus Kančys (1:15:59). Prieš metus jis taip pat buvo pirmas šioje distancijoje.

„Buvo karšta, bet vandens netrūko, dušai atgaivino, o trasa buvo lygi ir gera. Panašu, kad ji kiekvienais metais vis geresnė“, – pasakojo 2015 ir 2014 metų pusės maratono trasos nugalėtojas.

Antras finišą pasiekė Tomas Bizimavičius (1:16:24). Trečias liko Vitalijus Afanasjevas (1:17:51).

Moterų pusės maratono distancijoje nugalėtoja antrus metus iš eilės tapo olimpietė, Pasaulio lengvosios atletikos čempionate maratono distanciją bėgti besiruošianti Rasa Drazdauskaitė (1:21:44).

„Šiose varžybose nesiekiau jokių rekordų, nenorėjau pagerinti ir savo rezultato. Šis bėgimas man yra kaip vienas iš etapų pasiruošiant svarbiausiems sezono startams“, – po finišo pasakojo pusės maratono čempionė, „Kauno maratono klubo“ narė.

Antra finišą pasiekė taip pat „Kauno maratono klubo“ narė, vos puse minutės atsilikusi, Milda Vilčinskaitė 01:22:18. Trečia finišą pasiekė Loreta Bliujienė (1:27:28).

Maratono distancijoje čempiono titulą šiemet išsaugojo pernai metų nugalėtojas, „Kauno maratono klubo“ narys Aurimas Skinulis (02:39:30). Prieš pora savaičių apie pagerintą rekordą galvojęs sportininkas dėl karščio nusprendė atsisakyti šios minties.

„Šiandien buvo labai karšta, tad teko bėgti lėčiau ir saugoti sveikatą. Tiesa, sunku buvo ir dėl kojos skausmo. Bet jaučiuosi gerai. Trasa buvo itin lygi, lengva bėgti. Trasoje įrengti dušai padėjo atsivėsinti. Teks rekordo pagerinimą atidėti kitiems metams“, – pasakojo geros nuotaikos po finišo nepraradęs maratono čempionas.

Antrą vietą užėmė vilnietis Maksim Kulik (02:50:09), trečias liko baltarusis Dzimitry Dzerazenka (02:52:30)

Greičiausiai šiemet distanciją įveikusia moterimi tapo iš Škotijos atvykusi Antonia Johnson (3:15:48). Ultra maratonų dalyvė pasakojo, kad kartu su vyru mėgsta išbandyti bėgimo renginius visame pasaulyje.

„Smagu buvo bėgti Kaune. Čia labai lygi trasa, gražus parkas. Nors buvo labai karšta, bet buvo smagu. Tiesa, kadangi bėgame ultra maratonus, šis bėgimas labai neišvargino ir tapo smagia pramoga“, – pasakojo A. Johnson.

Antroje vietoje liko Vilija Damačkienė (3:34:16), o trečia atbėgo Svetlana Cerlina (3:39:19).

Akademinės kredito unijos 5 kilometrų distancijoje užtikrintai laimėjo Valdas Dopolskas (00:15:01). Antras atbėgo Tomas Rezgis (00:15:48) o trečias finišą pasiekė Augustas Jakubynas (00:16:16). Tarp moterų triumfavo trys VšĮ „Kauno maratono klubas“ sportininkės. Greičiausia buvo pusės maratono antros vietos nugalėtojos sesuo – Monika Vilčinskaitė (00:17:17). Antra atbėgo Vytautė Pabiržytė (00:18:27), trečioji liko Loreta Kančytė (00:18:47).

„Tichės“ 10 km distancijoje greičiausias antrus metus iš eilės liko Mindaugas Viršila (00:31:09). Antras atbėgo Tadas Pavolis (00:33:30), trečias finišą pasiekė Justinas Krišinauskas (00:33:53). Tarp moterų greičiausiai finišą pasiekė Monika Juodeškaitė (00:35:57). Ji antrą vietą užėmusią Kamilę Vaidčiulytę aplenkusi beveik 3 minutėmis (00:38:33). Trečia atbėgo Jurgita Levertavičiūtė (00:38:33)

Apdovanoti politikai, universitetai ir kiti dalyviai

Vyriausiu dalyviu tapo 83 metų Matas Andukevičius, o jauniausiu Markas Mėjus, Abu dalyviai bėgo 5 kilometrus.

Stilingiausias buvo išrinktas verslininko kostiumu ir lagaminu rankoje pasipuošęs Andrius Aukštuolis. Jis įveikė pusės maratono distanciją. Jaunuolis juokavo, kad bėgo į verslo susitikimą.

Greičiausia politine jėga antrus metus tapo VO „Vieningas Kaunas“, o greičiausiu politiku tapo 10 km varžybose dalyvavęs Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis. Jis skelbė ir 5 kilometrų startą.

„Mero taurė“ trečius metus atiteko SDG įmonei. Šiemet ši komanda surinko arti 300 dalyvių. Jie savo bėgimą paskyrė Huntingtono liga sergantiems žmonėms.

Universitetų taurėje šiemet kaip niekad virė įtemta kova. Pirmąją vietą iškovojo Kauno Technologijos universiteto komanda. Jie bendrai suskaičiavus įveikė 461 km, antroje vietoje likusi Vytauto Didžiojo universiteto komanda įveikė 456 kilometrus.