Neįtikėtina sėkmė: per šimtas žmonių jau paaukojo kraujo

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vos paskambinus pagalbos prašymų varpais, kauniečiai suskubo padėti traumą patyrusiam jaunuoliui. Kraujo centro atstovai tikina, jog tokio donorų antplūdžio dar nėra turėję.

Vakar portalas „Kas vyksta Kaune“ paskelbė informaciją, jog 20-mečiui jaunuoliui skubiai reikalingi kraujo donorai. Jaunuolis patyrė traumą ir paniro į komą, tad jam teko perpilti nemažai kraujo. Tačiau būtent antrosios grupės, kurios ir reikėjo nukentėjusiajam, atsargos išseko. Kreiptasi į žiniasklaidą, kad vaikinui būtų išsaugota gyvybė.

Tik paskelbus pagalbos šauksmą, skaitytojai iškart pradėjo šią žinią skleisti toliau. Vieni žadėjo, jog patys ateis, kiti rekomendavo draugus ir nuo ryto pradėjo plūsti į Kauno klinikose įsikūrusį Kraujo centrą. Darbuotojai džiaugiasi, jog į prašymą atsiliepė tiek daug žmonių.

„Nuo pat ryto keliauja donorų. Labai nedidelė dalis atėjo paaukoti šiaip, o likusieji norėjo padėti vaikinui. Jau dabar turime per šimtą donorų, o žmonės vis dar eina. To Kraujo centre dar nebuvo. Esame labai patenkinti“, – kalbėjo Kraujo centro donorų registracijos darbuotoja.

Medikai tikisi, jog iki darbo pabaigos apsilankys dar nemažai donorų. Didžiosios daugumos atėjusių kraujas tinka, o tik mažas procentas yra atmetama dėl tam tikrų neatitikimų ar ligos. Iš vieno žmogaus paimama beveik puslitris kraujo.

Kol kas neaišku, kiek dar kraujo reikės 20 metų jaunuoliui, tačiau viliamasi, jog dovanotas kraujas padės išsaugoti vaikino gyvybę.

28 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Uždarytas dešimtmečius Kaune veikęs naktinis baras: ėjo atsisveikinti su gėlėmis ir ašaromis

Lampėdžiai nuo šiol turės įspūdingą grožio saloną

Liberalų sąjūdis Kaune rinks naują pirmininką

Brutaliai apvogta mečetė: pasirūpino, kad neliktų vaizdo įrašų

Į „Megą“ atrieda naujoji „Hyundai N“ šeima

Savanoriai švarins Nerį ir Nemuną: pasitelkti net narai

Perspėjimas paspirtukų vairuotojams: toliau elgiantis pavojingai - keis eismo taisykles

Rudens orai nenustoja stebinti: po šalnos naktį – 20 laipsnių šiluma

Žalių rodyklių prie „Akropolio” pasigedę vairuotojai: kada užbaigs pradėtą darbą?

Sprendimas Kauno darželyje tėvus privertė sunerimti: pasirinko pigiausią variantą?