Kauno „Žalgiris“ po pratęsimo įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ po pratęsimo įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos trečiose rungtynėse netrūko emocijų ir nepadorių skanduočių teisėjų atžvilgiu. Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose sutikę Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą po pratęsimo išplėšė pergalę rezultatu 71:68 ir finalinėje serijoje užsitikrino milžinišką pranašumą prieš didžiausius savo varžovus.

Rungtynių pradžioje į taiklius vilniečių metimus atsaką pavykdavo rasti tik Willui Cherry – 4:4. Netrukus prie jo prisijungė baudos aikštelėje pasižymėję Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas, baudų metimu taškų sąskaitą atsidarė Jamesas Andersonas (9:8). Netaiklų komandos draugo metimą pataisė laiku ir vietoje atsiradęs Robertas Javtokas, pirmą susitikimo tritaškį smeigė septintąjį tašką pelnęs W.Cherry – 14:10. Nerezultatyvaus ketvirčio pabaigoje dvi taiklios komandos kapitonas P.Jankūnas baudos leido šeimininkams laimėti pirmąją dešimties minučių atkarpą – 16:14.

[susije_video kurie=”2″]

Antrajame kėlinyje sėkmingiau startavo varžovai, per trijų minučių atkarpą surinkę aštuonis taškus be atsako – 16:22. Užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė nuo suolo pakilęs Darius Songaila, tolimu šūviu atotrūkį perpus rėžė A.Milaknis – 21:24. Pagerinę darbą gynyboje žalgiriečiai ilgai netrukus ir persvėrė rezultatą, kuomet taškus rinko J.Andersonas ir W.Cherry – 25:24. Taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pasižymėjo D.Songaila, savo taškų kraitį atsidarė S.Vene, Martyną Gecevičių lengvai nugara įveikė E.Ulanovas (31:27). Prieš pat didžiąją pertrauką šeštąjį tašką pelnė puikiai į žaidimą įsiliejęs D.Songaila, pražangą provokavo galingą reidą atlikęs W.Cherry – 34:29.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ komandoje iniciatyvos ėmėsi J.Andersonas, tačiau skirtumas tarp komandų nekito Antano Kavaliausko dėka – 38:33. Nepaisydamas aktyvios gynybos atsilaisvinęs dvitaškį įmetė P.Jankūnas, vieną baudą realizavo R.Javtokas (41:35). Gražaus perdavimo iš R.Javtoko sulaukė komandos kapitonas, sau įprastu stiliumi pirmuosius taškus rinko L.Lekavičius – 45:39. Į aikštelę sugrįžęs S.Vene sumetė baudas, o atmosferai įkaitus technine pražanga buvo nubaustas Lietuvos čempionų atsarginių suolelis. Tuo pasinaudoję sostinės krepšininkai tirpdė deficitą iki minimumo (47:46). Per likusį laiką abi ekipos apsikeitė baudų metimais ir prieš ketvirtąjį ketvirtį švieslentėje degė lygūs skaičiai – 48:48.

[susije_video kurie=”1″]

Lemiamame kėlinyje lyderio savybes demonstravo iš vidutinio nuotolio pataikęs J.Andersonas, bet vilniečiai atrado daugiau spragų šeimininkų baudos aikštelėje – 50:54. Tuomet galingą atkarpą sužaidę P.Jankūnas, po kurio septintojo taško iš eilės priekyje jau buvo Lietuvos čempionai – 57:56. Paulius nesustojo, pelnė dar du sudėtingus taškus, perėmus kamuolį neleistinai sustabdytas buvo E.Ulanovas (60:58). Likus mažiau nei dviem minutėms pusiausvyrą dar kartą atstatė A.Kavaliauskas – 60:60. Netrukus svečiai persvėrė rezultatą (60:62),o čia pat taikliais baudų metimais atsakė P.Jankūnas – 62:62. Likus minutei aikštėje virė tikra drama: abi komandos nepasinaudojo progomis išsiveržti į priekį, tad rezultatas nepakito ir visa kova persikėlė į pratęsimą – 62:62.

Papildomas minutes komandos pradėjo rinkdamos taškus nuo baudų metimų linijos (65:65). Tuomet rungtynes ištiko sąstingis iki dar dviejų A.Kavaliausko taiklių baudų – 65:67. Triukšmo lygį arenoje kėlė tritaškį iš krašto neįtikinėtinai paleidęs A.Milaknis, o dar du Artūro taškai artino kauniečius prie trečiosios pergalės – 70:67. Protingai sužaidęs „Žalgiris“ pažeidė taisykles prieš Kšištofą Lavrinovičių ir pastarasis realizavo tik vieną baudą (70:68). Nors lygiai tuo pačiu kitoje aikštės pusėje atsakė P.Jankūnas, kamuolį puolime ėmė S.Vene bei Lietuvos čempionai atsidūrė per žingsnį nuo penktojo LKL čempionų titulo paeiliui – 71:68.