Prasideda karinės pratybos, kuriose dalyvauja apie 6 tūkst. karių | Kas vyksta Kaune

Prasideda karinės pratybos, kuriose dalyvauja apie 6 tūkst. karių

BNS 2015/06/01 10:59
R. Tenio nuotr.

Pirmadienį trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje prasideda karinės pratybos „Kardo kirtis 2015“, jose dalyvaus apie 6 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių.

Iš viso per pratybas vienu metu Lietuvoje dalyvaus per 3000 Lietuvos ir NATO bei Aljanso partnerių karių. Tai didžiausi sąjungininkų pajėgumai nuo šalies narystės NATO pradžios, BNS patvirtino Lietuvos kariuomenėje.

Birželio 1-19 dienomis vyksiantys mokymai susidės iš dviejų dalių: lauko pratybų ir brigados štabų vadaviečių pratybų, naudojant kompiuterinius treniruoklius.

Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų Europoje organizuojamų tarptautinių pratybų tikslas yra vystyti ir tobulinti sąjungininkų bendradarbiavimą planuojant ir vykdant karines operacijas, kelti karių profesionalumą ir treniruotis vykdyti priimančiosios šalies paramą, skelbia Krašto apsaugos ministerija.

Lauko pratybos Lietuvoje bus rengiamos Gaižiūnų (Rukla) ir Generolo Silvestro Žukausko (Pabradė) poligonuose, čia treniruosis apie 1600 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ir apie 900 karių iš Lietuvoje dislokuotų ir atvykstančių JAV, Vokietijos, Portugalijos sausumos pajėgų padalinių, taip pat Kanados ir Slovėnijos oro atakų kontrolės vienetų.

Šių pratybų metu taip pat bus sertifikuojamas Baltijos batalionas (BALTBAT), kuris rengiasi budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose 2016 metais.

Lietuva šiais metais yra pagrindinė pratybų priimančioji šalis. Pratybų atidarymo ceremoniją planuojama surengti birželio 8 dieną Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau penktąjį kartą. Pratybose Lietuvoje su beveik 1,6 tūkstančio lietuvių karių treniruosis apie 1,5 tūkst. karių iš aštuonių NATO šalių – Danijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, JAV, Vokietijos, Slovėnijos ir Kanados.

Apie 1 tūkst. karių iš Portugalijos, JAV ir Vokietijos pratyboms Lietuvoje atsigabeno didelį karinės technikos arsenalą: tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Stryker“, „Boxer“ ir „ Piranha“, šarvuotus pėstininkų automobilius „Fuchs“, žvalgybos automobilius „Eagle IV“ ir „Dingo II“.

Su šia technika sąjungininkų kariai treniruotis Lietuvoje pradėjo dar balandžio mėnesį.

Bendrų sąjungininkų pajėgų gynybos ir puolimo operacijų planavimą tobulins Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir JAV štabai.

Štabų mokymams skirtas vadavietes, kompiuterinius tinklus ir stovyklavietes įrengė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas”, Latvijos kariuomenės Sausumos pajėgų brigados ir Danijos divizijos logistikos ir ryšių batalionų kariai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA