Elektronikos giganto žingsniai Kaune: bus naujų darbo vietų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Greitųjų traukinių valdymo blokai ar detalės aviacijos pramonei. Nuo technologijų ginklams iki karvių melžimo technikos. Tokie aukštųjų technologijų produktai gaminami Kaune esančioje gamykloje „Kitron“. Skandinavijos įmonę nusprendė plėstis ir laikinojoje sostinėje papildomai investavo daugiau nei 7 mln. eurų. Be to, bus skurta daugiau nei pusšimtis naujų darbo vietų.

Ženklios investicijos

Skandinavijos elektronikos gamybos paslaugų korporacija „Kitron“ trečiadienį Kaune atidarė naujas gamybines patalpas ir inžinerinių paslaugų centrą. Bendrovė Kaune dirba jau nuo 2001 metų, tačiau nuo šiol Lietuvoje bendrovė ne tik gamins, bet ir vystys naujus produktus.

„Kitron“ teikia paslaugas didelę pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms. Šiame segmente itin svarbi specialistų kompetencija, gebėjimas operatyviai reaguoti į daugialypius ir besikeičiančius klientų poreikius, skiriamas ypatingas dėmesys net smulkiausioms detalėms. Pastaruoju metu auga gaminių vystymo ir testavimo paslaugų poreikis, todėl vykdome gamybinės infrastruktūros plėtrą Kaune, kuri reikšmingai prisidės prie korporacijos strateginių tikslų įgyvendinimo“, – teigė „Kitron“ grupės prezidentas Peteris Nilssonas.

Inovacijos užliejo „Santakos“ slėnį 59 nuotr.

Investavus 7,24 mln. eurų, pastatytos 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpos leis įmonei išplėsti turimą gamybinį plotą iki 13 tūkst. kvadratinių metrų bei papildomai sukurti 60 naujų darbo vietų.

„Stabiliai augant, mums yra strategiškai svarbu vystyti inžinerines paslaugas bei plėsti savo pajėgumus. Ypač didelį dėmesį skiriame darbuotojų kompetencijoms ir jų ugdymui, kadangi aukštos kvalifikacijos specialistai, aktyviai dalyvaujantys naujų produktų kūrime, yra didžiausia mūsų stiprybė. Mūsų klientai – į naujas technologijas milijonus investuojančios pasaulinės bendrovės. O norint dirbti su geriausiais, reikia būti geriausiu“, – kalbėjo „Kitron“ generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas.

Garsūs klientai

430 specialistų Lietuvoje turinti kompanija yra viena didžiausių bei moderniausių elektronikos produktų gamintojų Rytų Europoje. 95 proc. įmonės elektronikos prototipų ir masinės gamybos produktų eksportuojami į užsienio medicinos, pramonės, alternatyvios energijos, jūrų pramonės, duomenų perdavimo įrenginių įmones. Bendrovės klientai yra pasaulinės korporacijos, tokios kaip „Volvo“, SAAB, „Bombardier“, „Husqvarna“, „Emerson“ ir daugelis kitų.

Kaune įsikūrė pasaulinė IT kompanija „Bentley Systems“ 25 nuotr.

Pavyzdžiui, Kaune gaminamos elektroninės „smegenys“ greitiesiems „Bombardier“ traukiniams, valdymo blokai automatinėms „Husqvarna“ žoliapjovėms

„Kitron“ grupė savo padalinius turi Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Kinijoje, JAV bei Lietuvoje, sukūrusi daugiau nei 1200 darbo vietų ir aptarnaujanti profesionalius klientus, veikiančius pramonės, telekomunikacijų, medicinos, gynybos/aviacijos, jūrinėje, energetikos srityse.

Pernai „Kitron“ pajamos augo beveik 20 proc., bendrovė pasiekė 51 mln. eurų metinę apyvartą.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno pareigūnai išrinko savaitės lakstūną: „BMW“ vairuotoją per valandą įamžino dukart

Koronavirusas Kaune: tarp užsikrėtusiųjų du vaikai ir filharmonijos darbuotojai

Lietuvoje – 13 naujų koronaviruso infekcijos atvejų

Po atostogų į darbą sugrįžta premjeras S. Skvernelis

Įsigalioja nauji reikalavimai atvykstantiems į Lietuvą

Nelaimė Kaune: žuvo pro buto langą iškritęs mažametis (papildyta)

G.Nausėda su Lenkijos prezidentu A.Duda prašo Baltarusijos valdžios nenaudoti jėgos

Lietuvos ekonomika kol kas pandemiją atlaikė žymiai geriau, nei tikėtasi

Paaiškino, ar įrenginių kameros užklijavimas padeda apsaugoti savo privatumą

Be veido kaukės Jonavos „Maximoje“ siautėjęs recidyvistas nurimo tik jį prirakinus prie turėklų