Elektronikos giganto žingsniai Kaune: bus naujų darbo vietų – Kas vyksta Kaune

Elektronikos giganto žingsniai Kaune: bus naujų darbo vietų

delfi.lt 2015/05/27 15:26
DELFI nuotr.

Greitųjų traukinių valdymo blokai ar detalės aviacijos pramonei. Nuo technologijų ginklams iki karvių melžimo technikos. Tokie aukštųjų technologijų produktai gaminami Kaune esančioje gamykloje „Kitron“. Skandinavijos įmonę nusprendė plėstis ir laikinojoje sostinėje papildomai investavo daugiau nei 7 mln. eurų. Be to, bus skurta daugiau nei pusšimtis naujų darbo vietų.

Ženklios investicijos

Skandinavijos elektronikos gamybos paslaugų korporacija „Kitron“ trečiadienį Kaune atidarė naujas gamybines patalpas ir inžinerinių paslaugų centrą. Bendrovė Kaune dirba jau nuo 2001 metų, tačiau nuo šiol Lietuvoje bendrovė ne tik gamins, bet ir vystys naujus produktus.

„Kitron“ teikia paslaugas didelę pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms. Šiame segmente itin svarbi specialistų kompetencija, gebėjimas operatyviai reaguoti į daugialypius ir besikeičiančius klientų poreikius, skiriamas ypatingas dėmesys net smulkiausioms detalėms. Pastaruoju metu auga gaminių vystymo ir testavimo paslaugų poreikis, todėl vykdome gamybinės infrastruktūros plėtrą Kaune, kuri reikšmingai prisidės prie korporacijos strateginių tikslų įgyvendinimo“, – teigė „Kitron“ grupės prezidentas Peteris Nilssonas.

Inovacijos užliejo „Santakos“ slėnį 59 nuotr.

Investavus 7,24 mln. eurų, pastatytos 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpos leis įmonei išplėsti turimą gamybinį plotą iki 13 tūkst. kvadratinių metrų bei papildomai sukurti 60 naujų darbo vietų.

„Stabiliai augant, mums yra strategiškai svarbu vystyti inžinerines paslaugas bei plėsti savo pajėgumus. Ypač didelį dėmesį skiriame darbuotojų kompetencijoms ir jų ugdymui, kadangi aukštos kvalifikacijos specialistai, aktyviai dalyvaujantys naujų produktų kūrime, yra didžiausia mūsų stiprybė. Mūsų klientai – į naujas technologijas milijonus investuojančios pasaulinės bendrovės. O norint dirbti su geriausiais, reikia būti geriausiu“, – kalbėjo „Kitron“ generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas.

Garsūs klientai

430 specialistų Lietuvoje turinti kompanija yra viena didžiausių bei moderniausių elektronikos produktų gamintojų Rytų Europoje. 95 proc. įmonės elektronikos prototipų ir masinės gamybos produktų eksportuojami į užsienio medicinos, pramonės, alternatyvios energijos, jūrų pramonės, duomenų perdavimo įrenginių įmones. Bendrovės klientai yra pasaulinės korporacijos, tokios kaip „Volvo“, SAAB, „Bombardier“, „Husqvarna“, „Emerson“ ir daugelis kitų.

Kaune įsikūrė pasaulinė IT kompanija „Bentley Systems“ 25 nuotr.

Pavyzdžiui, Kaune gaminamos elektroninės „smegenys“ greitiesiems „Bombardier“ traukiniams, valdymo blokai automatinėms „Husqvarna“ žoliapjovėms

„Kitron“ grupė savo padalinius turi Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Kinijoje, JAV bei Lietuvoje, sukūrusi daugiau nei 1200 darbo vietų ir aptarnaujanti profesionalius klientus, veikiančius pramonės, telekomunikacijų, medicinos, gynybos/aviacijos, jūrinėje, energetikos srityse.

Pernai „Kitron“ pajamos augo beveik 20 proc., bendrovė pasiekė 51 mln. eurų metinę apyvartą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.