Už nugriautus senuosius rūsius verslininkams paskirta bauda

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ praėjusią savaitę skelbė, jog Šančiuose verslininkai griauna paveldo saugomus rūsius, nes tai trukdo prekybos centro statyboms. Toks incidentas nepraslydo pro paveldosaugininkų akis ir šie verslininkams skyrė vidutinę baudą.

Senuosius paveldo saugomus rūsius griauna buldozeriais, nes trukdo prekybos centro statyboms 21 nuotr.

Primename, jog praėjusią savaitę Juozapavičiaus prospekto gyventojus drebino buldozeriai, kurie atliko griovimo darbus. Sovietinių laikų kareivinėse bus statomas prekybos centras, tad čia stovėję paveldo objektai trukdė būsimoms statyboms. Verslininkai valė teritoriją nuo senųjų sandėlių. Jiems griauti leidimas buvo gautas, tačiau šalimais stūksojo ir raudonų plytų rūsiai. Prie jų liestis griovėjams buvo uždrausta.

Teritorijoje yra keturi į kultūros paveldo sąrašus įtraukti raudonų plytų rūsiai. Sujudimas kilo tuomet, kai šalimais gyvenantys kauniečiai prašė, jog paveldosaugininkai leistų nenaudojamą, jų kieme esantį rūsį nugriauti, tačiau leidimo negavo. Praėjusios savaitės pradžioje kaimynai pamatė, jog užtvertoje vietoje buldozeriai griauna tokį pat rūsį. Aktyvus paveldo saugotojai užvertė įvairias institucijas skundais, tad griovimo darbai buvo sustabdyti.

Kultūros paveldo departamentas, išanalizavęs visus aspektus skyrė 1158 eurų baudą. Tai yra vidutinio dydžio bauda. Visgi, kol kas dar lieka neaišku, ar verslininkai turės atstatyti nugriautą senąjį rūsį.

„Skirta vidutinio dydžio bauda, nes nebuvo lengvinančių aplinkybių, kurios leistų skirti minimalią baudą, tačiau asmuo ankščiau už tokius nusižengimus baustas nebuvo, tad taip negalėjo skirti maksimalios sumos. Šiuo metu yra sudarinėjami teritorijos detalieji planai bei kai bus įvertinti kiti veiksniai, paaiškės, ar rūsius reikės atstatyti. Tai paaiškės maždaug po mėnesio“, – komentavo vyriausiasis valstybinis inspektorius Liutauras Tabūnas.

Patiems verslininkams tokia suma atrodo per didelė, bet jie su paveldo saugotojais nesiginčijo ir kol kas sustabdė ir silikatinių plytų pastatų griovimo darbus, nors baltųjų plytų objektų naikinimui leidimus buvo gavę.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Baigiamas ligos išmokų mokėjimas už karantino metu namuose prižiūrėtus vaikus

Dar daugiau lėšų šalies keliams – įvairiems projektams paskirstyta 44 mln. eurų

Kelių direkcijai – kritikos banga iš Susisiekimo ministerijos

Lietuva skyrė 50 tūkst. eurų Baltarusijos kovai su koronavirusu

Išsami koronaviruso statistika Kauno apskrityje: daugiausia susirgimų 17-30 metų amžiaus grupėje

Valstybė labiau rems vyresnius darbuotojus: galės nedirbti ir gauti minimalią algą

Paskelbė, kada Lietuvoje veiks 5G ryšys: planuojami keturi plėtros etapai

Per parą Lietuvoje užfiksuoti 3 nauji koronaviruso infekcijos atvejai

Suklastotus sandorius kūrusio kauniečio laukia teismas – pasisavino beveik ketvirtį milijono

Ministras: išorinės Europos Sąjungos sienos greičiausiai neatsivers iki birželio pabaigos