Kauno miesto savivaldybė nuo šiol tapo dar atviresnė

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybė paviešino pirmąjį atvirųjų duomenų paketą. Jame skelbiami visi mažos vertės viešieji pirkimai – jų užsakovai, konkursų laimėtojai ir pirkimų sumos – kurie buvo įvykdyti 2014 m. Šie duomenys nuo šiol bus skelbiami periodiškai, o netrukus savivaldybė visuomenei atvers ir daugiau informacijos.

„Šių duomenų atvėrimas – skaidraus savivaldybės darbo deklaracija. Nors viešųjų pirkimų ataskaitas savivaldybės puslapyje buvo galima rasti ir anksčiau, tačiau jie nebuvo patogūs analizei ir atsinaujindavo tik kartą per metus. Dabar bet kuris miestietis galės nuolat matyti atnaujintą informaciją apie mažos vertės pirkimus“, – teigė Kauno miesto administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Mažos vertės viešuosius pirkimus savivaldybė vykdo supaprastinta tvarka, tačiau prekių ar paslaugų pirkimo vertė turi būti mažesnė kaip 58 tūkst. eurų (be PVM), o darbų pirkimo – mažesnė kaip 145 tūkst. eurų (be PVM). Šiuo metu gyventojai jau gali peržiūrėti 2014 m. įvykdytus mažos vertės viešuosius pirkimus, o netrukus pradės plaukti ir 2015 m. ataskaitos.

Meras: man būtų gėda palikti tokias dovanas, kurias paliko senoji valdžia 14 nuotr.

Ateityje planuojama atverti išduotų statybos ir reklamos leidimų sąrašus, savivaldybės nekilnojamojo turto duomenų bazę, miesto biudžeto duomenis ir kitą gyventojams aktualią informaciją.

„Atviri savivaldybės duomenys sutvirtins miestiečių ir savivaldybės ryšį. Privalome stengtis, kad kiekvienas kaunietis pasijaustų savo miesto šeimininku “,- pabrėžė Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys.

Visą informaciją gyventojai galės rasti atviroje duomenų saugykloje adresu https://github.com/Kauno-miestas , o turintys pasiūlymų ar klausimų gali kreiptis el. paštu atviras@kaunas.lt

Informaciją apie 2014 m. Kauno miesto savivaldybės įvykdytus mažos vertės viešuosius pirkimus taip pat galima rasti čia.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunas: kine, iš paukščio skrydžio, o gal detalėse?

Automobilių parkavimo ypatumai Kaune: kur noriu, ten stoviu?

Mokslo metų mama laukia su siaubu: kainos šokiravo

Kaune įsikūrusiame didžiausiame Lietuvos rožyne - žydėjimo pikas

Nelaimė Kulautuvoje: Kauno pareigūnas važiuodamas dviračiu sužalojo mažametį

Gedulo ir vilties dieną - masinė iniciatyva suvienijo visą Lietuvą

Naktį Neries krantinėje kaktomuša susidūrė automobiliai

Tarpukario šaulio anūkė D. Kemeraitienė: iš jų galime pasimokyti pagarbos ir meilės tėvynei

Po ramaus ir šilto šeštadienio - permainos

Kauno savivaldybė parengė strateginį susisiekimo planą: laukia svarbios permainos