Kauno miesto savivaldybė nuo šiol tapo dar atviresnė

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybė paviešino pirmąjį atvirųjų duomenų paketą. Jame skelbiami visi mažos vertės viešieji pirkimai – jų užsakovai, konkursų laimėtojai ir pirkimų sumos – kurie buvo įvykdyti 2014 m. Šie duomenys nuo šiol bus skelbiami periodiškai, o netrukus savivaldybė visuomenei atvers ir daugiau informacijos.

„Šių duomenų atvėrimas – skaidraus savivaldybės darbo deklaracija. Nors viešųjų pirkimų ataskaitas savivaldybės puslapyje buvo galima rasti ir anksčiau, tačiau jie nebuvo patogūs analizei ir atsinaujindavo tik kartą per metus. Dabar bet kuris miestietis galės nuolat matyti atnaujintą informaciją apie mažos vertės pirkimus“, – teigė Kauno miesto administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Mažos vertės viešuosius pirkimus savivaldybė vykdo supaprastinta tvarka, tačiau prekių ar paslaugų pirkimo vertė turi būti mažesnė kaip 58 tūkst. eurų (be PVM), o darbų pirkimo – mažesnė kaip 145 tūkst. eurų (be PVM). Šiuo metu gyventojai jau gali peržiūrėti 2014 m. įvykdytus mažos vertės viešuosius pirkimus, o netrukus pradės plaukti ir 2015 m. ataskaitos.

Meras: man būtų gėda palikti tokias dovanas, kurias paliko senoji valdžia 14 nuotr.

Ateityje planuojama atverti išduotų statybos ir reklamos leidimų sąrašus, savivaldybės nekilnojamojo turto duomenų bazę, miesto biudžeto duomenis ir kitą gyventojams aktualią informaciją.

„Atviri savivaldybės duomenys sutvirtins miestiečių ir savivaldybės ryšį. Privalome stengtis, kad kiekvienas kaunietis pasijaustų savo miesto šeimininku “,- pabrėžė Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys.

Visą informaciją gyventojai galės rasti atviroje duomenų saugykloje adresu https://github.com/Kauno-miestas , o turintys pasiūlymų ar klausimų gali kreiptis el. paštu atviras@kaunas.lt

Informaciją apie 2014 m. Kauno miesto savivaldybės įvykdytus mažos vertės viešuosius pirkimus taip pat galima rasti čia.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netikėtas posūkis Kauno autobusų pirkimo skandale – į pareigas grįžta M. Grigelis

Į parduotuves sugrįžta „Maisto banko“ akcija

Eismo įvykio metu pabiro detalės ir sužalotas žmogus

Originalus žvilgsnis į Kauną – moksleivių kūrybiniuose darbuose

Prezidentė D. Grybauskaitė dėl „Brexit“ atidėjimo turi griežtą nuomonę – jis problemos nespręs

Netoli Kauno atsivėrė dar viena upių santaka: bus įspūdingas maršrutas

Į užsienį sprukęs Šilainių gaisro kaltininkas turės papildomai papurtyti kišenes

Artėja laikrodžių sukimas - grįšime prie vasaros laiko

Į „Kino pavasario“ atidarymą Kaune rinkosi politikos ir kultūros elitas

R. Javtokas atskleidė naujagimės vardą: rinko visa šeima