Istorinis momentas: „Eurovizijos“ finale – 3 Baltijos šalys | Kas vyksta Kaune

Istorinis momentas: „Eurovizijos“ finale – 3 Baltijos šalys

delfi.lt 2015/05/22 22:26

Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių atstovai „Eurovizijos” finale nebuvo susitikę visi trys nė karto nuo to laiko, kai Europos dainų konkurse atsirado pusfinaliai. Šie metai – ypatingi, mat po dviejų pusfinalių į finalą, kurį lietuviai TV ekranuose išvys jau šio šeštadienio vakarą, pateko ir lietuviai, ir latviai, ir estai. Simboliška: Lietuva šiemet mini Nepriklausomybės 25-etį, Baltijos keliui – 25-eri.

Sutapimas, tačiau po 25 metų laisvės lietuviai, latviai ir estai sėkmingai dalyvauja Vienoje vykstančiame Europos dainų konkurso finale. Visų trijų šalių kūriniai itin kokybiški, vakarietiški ir sulaukia Europos žiniasklaidos palaikymo ir dėmesio. Šių metų „Eurovizijos” šūkis yra „Building Bridges” (Statome tiltus – liet.). Spaudos konferencijos metu šių metų Baltijos šalių atstovai sakė statantys tiltus Vienoje.

Lietuvos ir Latvijos atstovai kartu yra buvę „Eurovizijos” finale 2006-aisiais ir 2007-aisiais. Lietuva ir Estija kartu finale buvo tris kartus: 2009-aisiais, 2011-aisiais ir 2012-aisiais. Lietuva nuo tada, kuomet „Eurovizijos” konkurse atsirado pusfinaliai, finale dalyvavo šešis kartus, latvių ir estų atstovai – po keturis kartus. Pagal patekimų į finalą skaičių Lietuva pirmauja.

[susije_video kurie=””]

„Finale esame visi. Buvome visi pakankamai stiprūs, kad galėtume čia patekti”, – žurnalistams sakė Latvijos atstovė Aminata Savadogo.

„Kai su Monika grįžome į viešbutį, ten jau laukė mūsų abiejų tėvai. Jie suprato, kad tai – svarbus momentas -visos Baltijos šalys – finale”, – kalbėjo Vaidas Baumila.

„Mūsų kūriniai – skirtingų žanrų ir tikrai kokybiški. Mes visi pristatome skirtingus dalykus”, – kalbėjo Aminata.
Žurnalistams paklausus atlikėjų, ką mano apie savo šalių kaimynių dainas, visi vienbalsiai patikino, kad kūriniai yra šaunūs.

Penktadienio vakarą visų atlikėjų laukia generalinė repeticija, kurios metu atliktus kūrinius vertins komisija.

Tiesa, Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai skirtingų TV kanalų žiūrovams įrašė raginimus balsuoti už Baltijos šalis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA