Sprendimas priimtas: Kauno kino studijos nebeliks

Kauno kino studijos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno kino studijuoja skaičiuoja paskutines dienas. Sprendimą likviduoti viešąją įstaigą antradienį vienbalsiai priėmė Kauno miesto taryba.

Pasak vicemero Simono Kairio, Kauno miesto savivaldybė nėra Holivudas ir neturėtų užsiimti filmų kūrimu.

„Matosi, kad įstaiga yra pasimetusi savo veikloje. Buvo šeši darbuotojai, šiuo metu liko du. Tokia veikla, kokia yra dabar, mūsų tikrai netenkina. Kino studijoje tikrai prasmingą veiklą atliko Kauno filmų biuras. Ši veikla ir toliau bus tęsiama kino teatre „Romuva“. Šiai funkcijai tikrai nereikia atskiros įstaigos ar organizacijos“, – sakė S. Kairys.

Kauno kino studija buvo įkurta 2011 metais. Iš miesto biudžeto tais metais įstaigai buvo skirta 250 tūkst. litų (per 70 tūkst. eurų), 2012 metais – 159 tūkst. litų (46 tūkst. eurų), 2013 metais – 150 tūkst. litų (per 43 tūkst. eurų), o 2014 metais – 155 tūkst. litų (beveik 44 tūkst. eurų).

„Per visus šiuos metus kino studija sunaudojo beveik 1 milijoną litų kauniečių pinigų. Už juos prie mokyklų buvo galima įrengti 5 šiuolaikiškas ir apšviestas sporto aikšteles“, – pastebėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Kai buvo kuriama Kauno kino studija, girdėjome daug skambių pareiškimų ir pažadų, kad ši įstaiga garsins Kauną, pritrauks lėšų iš Europos Sąjungos fondų ir kitų šaltinių“, – pasakojo S. Kairys.

„Nepaisant iš miesto biudžeto skiriamo didelio finansavimo, kino studija dirbo nuostolingai. Tai buvo vieno buvusio vicemero užgaida, kurią buvęs meras toleravo taip bandydamas išsaugoti savo kėdę“, – teigė V. Matijošaitis.

Kauno kino studiją įkūrė trys dalininkai – tuometinio vicemero Stanislovo Buškevičiaus atstovaujama Kauno miesto savivaldybė, režisierius Vytautas Balsys ir verslininkas Edvinas Bindokas. Galutinis sprendimas dėl įstaigos likvidavimo bus priimtas visuotiniame Kauno kino studijos dalininkų susirinkime.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įsigalioja draudimas į Lietuvą keliauti lėktuvais ir keltais

Lietuvoje per dieną nustatyti 75 nauji koronaviruso atvejai

Kauno koronaviruso dienoraštis #10

A. Naudžiūnas grįžta į vadovo pareigas Kauno klinikinėje ligoninėje

Skirta pirmoji policijos bauda už saviizoliacijos nesilaikymą

Keičiama automobilių techninės apžiūros atlikimo tvarka

Mokslininkai: mirčių skaičius Lietuvoje dėl koronaviruso pasieks 200 (prezentacija)

„Google“ paskaičiavo, kiek sumažėjo žmonių judėjimas Kaune

Koronaviruso poveikis nekilnojamojo turto rinkai: ko tikėtis būsto nuomotojams ir nuomininkams

Tiesioginė transliacija: mokslininkai pristato scenarijus, kas laukia Lietuvos dėl koronaviruso