Varžovams vilčių nepalikęs „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL finalo | Kas vyksta Kaune

Varžovams vilčių nepalikęs „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL finalo

Archyvo/ R.Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeimininkavo Utenoje ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje dar kartą sutriuškino „Juventus“ komandą rezultatu 91:58 (19:15, 25:10, 24:18, 23:15). Tašką šioje serijoje žalgiriečiai galės padėti jau antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo gerai besidarbuodami gynyboje, o kitoje aikštės pusėje taškus rinko tritaškį įsūdęs Artūras Milaknis bei iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Jankūnas – 5:0. Ketvirčiui įpusėjus svečiams taškus ir toliau rinko du krepšininkai: prie trijų taškų linijos P.Jankūną puikiai pastebėjo Jamesas Andersonas, sudėtingą prasiveržimą realizavo A.Milaknis (10:6). Netrukus Lietuvos čempionai atrado daugiau spalvų savo puolime. Greitus taškus rinko Willas Cherry, P.Jankūno tikslų perdavimą dvitaškiu pavertė Robertas Javtokas, dar vieną tolimą bombą įskraidino A.Milaknis – 17:8. Po šeimininkų minutės pertraukėlės uteniškiai pagerino savo žaidimą ir pirmąjį ketvirtį „Žalgiris“ baigė pirmaudamas – 19:15.

Antrąjį ketvirtį atidarė W.Cherry dvitaškis, netaiklų komandos draugo metimą kartojo aikštėje pasirodęs Siimas-Sanderis Vene – 23:17. Po galingo R.Javtoko bloko S.Vene rezultatyviai nubėgo į greitąjį puolimą, čia pat pelnė dar du taškus su pražanga, o kauniečių pranašumą iki dešimties didino dėjimą atlikęs A.Milaknis – 30:20. Po keletos minučių švieslentėje jau degė dviguba kauniečių persvara. Iš toli taikliai atakavo Edgaras Ulanovas, kabliu įmetė R.Javtokas, nepaisydamas nesportinės pražangos prasiveržimą tiksliai užbaigė E.Ulanovas, atkarpą iki (17:0) tęsė P.Jankūnas – 40:20. Kėlinio pabaigoje pasižymėjo Lukas Lekavičius, šeštąjį tašką rinko R.Javtokas ir ilsėtis žalgiriečiai išėjo susikrovę saugų atotrūkį – 44:25.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepakito: svečiai varžovus apvogė jau vienuoliktą kartą, krepšio link prasibrovė P.Jankūnas ir A.Milaknis – 48:25. Toliau be klaidų atakavo jau penktą dvitaškį realizavęs R.Javtokas, niekieno netrukdomas prasiveržimą atliko J.Andersonas ir „Juventus“ priverstinai prašė minutės pertraukėlės – 54:28. Niekas nepajėgė sustabdyti keturis taškus pelniusio P.Jankūno, iš vidutinio nuotolio pataikęs taškų sąskaitą atsidarė Darius Songaila (60:37). Per likusį laiką Lietuvos čempionai ramiai išsaugojo susikrautą pranašumą, kuomet penkis taškus surinko J.Andersonas, nugara sėkmingai sužaidė E.Ulanovas – 68:43.

Ketvirtąjį ketvirtį pradėjo žalgiriečių ataka „žemė-oras“, kurią sukūrė perdavimą atlikęs J.Andersonas ir dėjimu lankų tvirtumą patikrinęs E.Ulanovas – 70:43. Besimėgaudami žaidimu kauniečiai nesustojo bei po aštuonių D.Songailos taškų dar labiau nutolo (78:45). Tuomet sau įprastu stiliumi taškus pelnė L.Lekavičius, baudas sumetė A.Gudaitis, visiškai laisvas tritaškį realizavo S.Vene – 87:49. Per likusį laiką gražius reidus krepšio link surengė Vytenis Lipkevičius ir L.Lekavičius, o Utenoje triumfavęs „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL finalo – 91:58.