Rinkosi tarp Vilniaus ir Klaipėdos, tačiau nugalėjo Kaunas – Kas vyksta Kaune

Rinkosi tarp Vilniaus ir Klaipėdos, tačiau nugalėjo Kaunas

Kuriame mieste studijuoti – Vilniuje ar Klaipėdoje? Ilgai svarsčiusi tuometinė dvyliktokė iš Kazlų Rūdos Greta Kinkaitė galiausiai pasirinko Kauną. KTU Medijų filosofijos trečiakursė ir studentiško laikraščio „Njuspeipis“ redaktorė iki šiol džiaugiasi savo apsisprendimu – ją žavi ne tik gera studijų kokybė ir žurnalistinis darbas, bet ir tikrais antraisiais namais tapęs miestas, kuriame – apstu veiklos kiekvienam.

Gretos teigimu, Kaunas suteikia puikias galimybes siekti mokslo aukštumų ir labai stengiamasi kurti studentams patrauklią aplinką. Iš kitų miestų studijuoti atvykęs jaunimas jau po kelių mėnesių ar net savaičių laikinojoje sostinėje jaučiasi kaip namie.

Aktyviai laisvalaikį galima leisti sparčiai atsinaujinančiame KTU studentų miestelyje, kuriame įrengtos naujos poilsio ir darbo zonos, miesto centre malonu pasivaikščioti Laisvės alėja ir senamiestyje, koncertai, sporto varžybos, parodos nuolat vyksta didžiausioje Lietuvoje „Žalgirio“ arenoje.

„Kaune yra tiek patinkančių dalykų, kad lengviau būtų išskirti, kas nepatinka“, – juokiasi mergina. Aktyviai į studentišką gyvenimą įsitraukusi Greta mano atradusi ir savo pašaukimą – darbas žiniasklaidoje. Šio tikslo ji atkakliai siekia kaupdama patirtį „Njuspeipyje“.

– Esi ne kaunietė. Kodėl nusprendei studijuoti Kaune?, – paklausėme G. Kinkaitės.

– Dvyliktoje klasėje niekaip neapsisprendžiau į kokią specialybę bandyti įstoti, į kokį miestą ar šalį vykti.

Buvau labai pasimetusi. Tiesą sakant, iš pradžių rinkausi tarp Vilniaus ir Klaipėdos, bet vėliau susidomėjau Medijų filosofijos studijomis Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete. Taip į platų pasirinkimų ratą pateko Kaunas, kuris ir tapo mano studijų miestų. Manau, Kaunas suteikia puikias galimybes siekti mokslo aukštumų.

Kuo toliau, tuo labiau Kaunas siekia sukurti studentams tinkamą aplinką, skatina studentus veikti, tobulėti, kurdamas tam įvairiausias galimybes. Jei nesinori sėdėti namuose – Kaune tikrai rasi sau įdomią veiklą, rasi, kur realizuoti save.

– O kas nepatinka Kaune?

– Tikrai, Kaune yra tiek patinkančių dalykų, kad lengviau būtų išskirti, kas nepatinka – „marozai“. Tai neišsilavinę, tamsūs žmonės, kurie gadina miesto veidą. Nepatinka ir šiaip susiraukę žmonės – lietuviams reikėtų daugiau šypsotis. Bet turbūt tokių žmonių yra kiekvienoje pasaulio šalyje.

– Viešojoje erdvėje gaji nuomonė, kad Vilniuje yra daugiau galimybių padaryti karjerą, nei Kaune. Šiandien matome, kad didieji užsienio investuotojai biurus atidaro Kaune, nes sostinėje neberanda specialistų. Kaip manai, kokios galimybės šiandien atsiveria studentui, besimokančiam ar bebaigiančiam universitetą Kaune?

– Viskas priklauso nuo motyvacijos. Jei sėdėsi ir nieko neveiksi – tai tikrai nieko nepasieksi. Stenkis pildyti savo norus ir ankščiau ar vėliau viskas pavyks. Dar niekada negirdėjau istorijos apie žmogų, kuriam nieko nedarant atsivėrė plačiausios galimybės.

Kaune yra visos galimybės siekti darbinės karjeros. Didieji užsienio investuotojai atidaro biurus mieste – tai puikus Kauno potencialo įrodymas.

– Kaune ne tik studijuoji, bet ir pradėjai daryti karjerą žiniasklaidoje – tapai KTU studentiško laikraščio „Njuspeipis“ redaktorė. Papasakok, kaip žengei šį karjeros žingsnelį?

– Viskas labai paprasta – iš pradžių į „Njuspeipį“ rašiau straipsnius, o vėliau tapau jo redaktore. Viską, ką darai, turi daryti su noru, antraip nelabai kas ir išeis arba išeis tik „šiaip sau“. Pabaigusi studijas Kaune, ateityje norėčiau ir toliau dirbti žiniasklaidos srityje. Tikiuosi, kad mano norai išsipildys. Kaip minėjau, viskas priklauso tik nuo paties žmogaus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA