Mačo pabaigoje šaltą dušą gavę kauniečiai, Panevėžyje šventė pergalę | Kas vyksta Kaune

Mačo pabaigoje šaltą dušą gavę kauniečiai, Panevėžyje šventė pergalę

Archyvo/R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo ir antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynes. Šeštadienį išvykoje kauniečiai įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 73:67 (23:15, 22:4, 18:18, 10:30). Trečiasis serijos mačas antradienį bus žaidžiamas „Žalgirio“ arenoje.

Susitikimo pradžioje ūgio pranašumą išnaudojo Robertas Javtokas, drąsiai rungtyniavęs penkis taškus paeiliui rinko Willas Cherry – 7:5. Įžaidėjas nesustojo ir ketvirčiui įpusėjus smeigė antrą tolimą metimą bei taip privertė minutės pertraukėlės prašyti šeimininkus (10:5). Po jos žalgiriečiai ėmė vieną kamuolį po kito puolime, o persvarą didino tritaškį realizavęs Artūras Milaknis ir prasiveržimą dvitaškiu su pražanga užbaigęs Vytenis Lipkevičius – 16:7. Kėlinio pabaigoje taškų sąskaitas atsidarė nuo suolo pakilę Siimas-Sanderis Vene ir Lukas Lekavičius, tritaškį pridėjo V.Lipkevičius – 23:15.

Antrąjį ketvirtį pradėjo Tomo Dimšos sudėtingas prasiveržimas, Dariaus Songailos nuostabų perdavimą dėjimu pavertė S.Vene – 27:15. Svečių pranašumas nesustojo augti: prie baudų metimų linijos stojo Edgaras Ulanovas, lankų tvirtumą tikrino T.Dimša, o gynyboje puikiai darbavosi visa komanda – 31:15. Panevėžiečiai nutraukė penkių minučių taškų badą, tačiau tuomet pasipylė tolimų metimų kruša. Po W.Cherry perdavimų tritaškį įskraidino E.Ulanovas, du pridėjo A.Milaknis – 40:17. Prieš didžiąją pertrauką taškus rinko komandos kapitonas Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius bei ketvirtį 22:4 laimėjęs „Žalgiris“ triuškino varžovus – 45:19.

Trečiajame kėlinyje sėkmingą atkarpą tęsė keturis taškus pelnęs P.Jankūnas, po atkovoto R.Javtoko kamuolio puolime tritaškį realizavo A.Milaknis – 52:24. Gražiai kamuoliu besidalinę žalgiriečiai rinko taškus iš po krepšio: iš viršaus krovė P.Jankūnas, po tikslaus W.Cherry perdavimo lengvus taškus pelnė R.Javtokas – 56:28. Į sėkmingus Luko Aukštikalnio metimus tolimu šūviu atsakė A.Milaknis, keturiais taškais savo kraitį pildė puikius perdavimus gavęs D.Songaila – 63:37.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo keturiais šeimininkų taškais, netrukus į juos dvitaškiu atsakė krepšio link prasibrovęs S.Vene – 65:41. Užsitęsusią Lietuvos čempionų tylą nutraukė E.Ulanovas, pirmuosius taškus rinko Vaidas Kariniauskas (69:48). Panevėžiečiai baltos vėliavos nesiruošė kelti ir žingsnis po žingsnio tirpdė atsilikimą, tad Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 69:56. „Lietkabelis“ užklupo nepasiruošusius mažiau žaidžiančius žalgiriečius bei likus porai minučių mažino atotrūkį iki vienženklio (69:60). Žaidimo skonį pajutę šeimininkai buvo atgaivinę intrigą (69:64), tačiau tašką dėjo šaltakraujiškai sužaidę V.Kariniauskas ir E.Ulanovas – 73:67.