Drauge su tikruoju pavasariu prasideda jubiliejinis festivalis „Kaunas Jazz 2015“ – Kas vyksta Kaune

Drauge su tikruoju pavasariu prasideda jubiliejinis festivalis „Kaunas Jazz 2015“

Archyvo nuotr.

Jau šį ketvirtadienį, balandžio 23 d., drauge su pavasariu į Kauną žengia jubiliejinis „Kaunas Jazz 2015“. Penkias dienas vyksiantis didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje bus skirtas ir paties renginio, ir atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti.

Iškilmingas jubiliejinio festivalio atidarymas šį ketvirtadienį 18 val. tradiciškai prasidės Kauno rotušėje. Kaip ir kasmet, renginio organizatoriams bus įteiktas miesto raktas, tad simboliškai savaitgalį Kauną valdys vien džiazas. Pačioje miesto širdyje bus pristatytas Nacionalinės premijos laureato, ilgamečio festivalio „Kaunas Jazz“ dalyvio Petro Vyšniausko ir bliuzo gitaristo Vladimiro Kaplano specialus projektas. Iš karto po jo festivalis pakvies į klubą „Combo“, kuriame vakarą vainikuos viena kūrybingiausių Estijos džiazo grupių – „Abraham‘s Café“.

Per penkerius gyvavimo metus šis kolektyvas iš Estijos jau surengęs daugiau nei šimtą koncertų įvairiose pasaulio šalyse, o išrankiausių melomanų simpatijų grupė sulaukia dėl neįprasto rytietiškos, arabiškos muzikos elementų skambesio savo kūriniuose.

Estai „Kaunas Jazz 2015“ pasitiko šūksniais „norim dar“

Savo oficialų atidarymą „Kaunas Jazz 2015“ pradėjo dar balandžio 21 d. Taline vykusiame „Jazzkaar“ festivalyje, kur jubiliejinio atidarymo vėliavnešiu tapo vieno talentingiausių jaunosios džiazo kartos būgnininko, tarptautinių konkursų laureato Ąžuolo Paulausko projektas „Evoliucija“.

„Radome ten mielai bendraujančius įvairaus amžiaus žmones, nusiteikusius išgirsti mus, svečius iš Lietuvos. Labai jaukus salės apšvietimas leido matyti santūriai besišypsančią Estijos publiką, kuri aktyviai plojo po kiekvieno solo. Ir nors estų publika kur kas santūresnė nei lietuvių, tačiau buvo stipriai jaučiamas emocinis šiltumas ir tikrai neabejotinas abipusis ryšys. Po visų atliktų kompozicijų sulaukėme biso ir šūksnių „one more time“, – savo šiltais įspūdžiais iš „Jazzkaar“ festivalio dalijosi Ą. Paulauskas.

Talentingasis jaunosios džiazo kartos atlikėjas teigia, kad Estijoje dar kartą teko įsitikinti, jog muzika, o ypač džiazas – tai tarptautinė kalba, galinti sulaužyti visus bendravimo barjerus ir suvienyti skirtingų tautybių žmones.

Festivalio vietos lieka tradicinės

Išskirtinės džiazo improvizacijos jubiliejiniame festivalyje Kaune tradiciškai skambės Vienybės aikštėje, Vytauto Didžiojo universiteto salėje, Kauno choralinėje sinagogoje, Kauno rotušėje, „Žalgirio“ arenoje.

Taip pat renginio organizatoriai pasirūpino, kad geros muzikos mylėtojai 25-metį švęsiančiame festivalyje turėtų galimybę vėlyvus vakarus praleisti mėgaudamiesi išskirtinėmis džiazo improvizacijomis „Combo“ klube.
Balandžio 28 dieną festivalis persikels į Vilniaus kongresų rūmus, kur koncertą surengs JAV vokalo virtuozai „Naturally 7“.

Tiesiogines koncertų transliacijas galėsite stebėti „Kas vyksta Kaune” portale.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA