Savanoriai iš Ukrainos Kaziuko mugėje renka aukas

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Iš karo kamuojamos Ukrainos į Kauną atvyko savanorės, kurios renka paramą šalyje nukentėjusiems žmonėms. Kauniečiai svečius priima labai noriai: žmonės ne tik geranoriškai aukoja, bet ir arbata pavaišina.

Netoli Kauno valstybinio teatro įsikūrusios savanorės Kaziuko mugėje parduoda įvairią ukrainietišką atributiką, tokią, kaip iš liaudies muziejaus paimtas vienetines lėles, savo rankomis darytus medinius paukščiukus ar apyrankes su Ukrainos vėliavos spalvomis. Visgi, pastebima, jog lietuviai linkę labiau aukoti nei pirkti.

„Per Kaziuko mugė Vilniuje surinkome per 1000 eurų. Čia, Kaune, žmonės mus labai palaiko. Per vakar dieną surinkome apie 350 eurų. Vieni praeiviai nusiperka ką nors, kiti tiesiog įmeta pinigus į dėžutę. Šiaip kai atvykome į Lietuvą, pajutome, jog tarp šių dviejų tautų yra labai broliški santykiai. Tokių santykių su Rusija niekada nebuvo. Mūsų širdis džiaugiasi tokiu šiltu lietuvių sutikimu, bet kartu ir skaudu dėl įvykių mūsų šalyje“, – besišypsodama kalbėjo savanorė.

Iš Lietuvos į Ukrainą dažnai važiuoja paramos davėjai, tad jie suorganizavo kelionę į Lietuvą. Moterys tikina, jog Kaune žmonėms ir taip aišku, kokiu tikslu savanorės yra Lietuvoje. Tuo tarpu kai rinko aukas sostinėje, prie jų dažnai prieidavo piliečiai, sakydami, jog jos kursto karą. Savanorės atgal į savo šalį važiuos rytoj.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune iškils moderniausias šalyje lengvosios atletikos maniežas

Judrioje Kauno sankryžoje „BMW“ automobilio avarija: sužeista moteris (video)

Prabilo ir Kauno „Žalgirio“ ultros: tai garbės mums nedaro

Prie „Megos“ sunkiasvorio ir lengvojo automobilio avarija: vėl stoja eismas

Rekonstrukcija prie „Megos“ bus baigta greičiau nei tikėtasi

Kauno verslininkė gimtadienio proga iškėlė puotą: pilies savininkus stebino dekoracijos

Savivaldybė: darbai griūvančiame daugiabutyje bus pradėti šią savaitę

Išmatuota oro tarša pietiniuose Kauno regiono miestuose

Ateivių paliepimu moterį Kaune nužudžiusiam vyrui skirta kardomoji priemonė

Ko trūksta, kad žalioji ekonomika Lietuvoje būtų efektyvi?