Savanoriai iš Ukrainos Kaziuko mugėje renka aukas

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Iš karo kamuojamos Ukrainos į Kauną atvyko savanorės, kurios renka paramą šalyje nukentėjusiems žmonėms. Kauniečiai svečius priima labai noriai: žmonės ne tik geranoriškai aukoja, bet ir arbata pavaišina.

Netoli Kauno valstybinio teatro įsikūrusios savanorės Kaziuko mugėje parduoda įvairią ukrainietišką atributiką, tokią, kaip iš liaudies muziejaus paimtas vienetines lėles, savo rankomis darytus medinius paukščiukus ar apyrankes su Ukrainos vėliavos spalvomis. Visgi, pastebima, jog lietuviai linkę labiau aukoti nei pirkti.

„Per Kaziuko mugė Vilniuje surinkome per 1000 eurų. Čia, Kaune, žmonės mus labai palaiko. Per vakar dieną surinkome apie 350 eurų. Vieni praeiviai nusiperka ką nors, kiti tiesiog įmeta pinigus į dėžutę. Šiaip kai atvykome į Lietuvą, pajutome, jog tarp šių dviejų tautų yra labai broliški santykiai. Tokių santykių su Rusija niekada nebuvo. Mūsų širdis džiaugiasi tokiu šiltu lietuvių sutikimu, bet kartu ir skaudu dėl įvykių mūsų šalyje“, – besišypsodama kalbėjo savanorė.

Iš Lietuvos į Ukrainą dažnai važiuoja paramos davėjai, tad jie suorganizavo kelionę į Lietuvą. Moterys tikina, jog Kaune žmonėms ir taip aišku, kokiu tikslu savanorės yra Lietuvoje. Tuo tarpu kai rinko aukas sostinėje, prie jų dažnai prieidavo piliečiai, sakydami, jog jos kursto karą. Savanorės atgal į savo šalį važiuos rytoj.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką

G. Nausėda įvardijo, kurie ministrai turi likti pareigose

Kauno pareigūnai prašo pagalbos: gal matėte eismo įvykį kelyje Vilnius-Kaunas?

Uždarius Aleksoto tiltą nepatogumų patiria ne tik vairuotojai

Kauno rajone, Nevėžio pakrantėje – gyvsidabris

Kauno paveldosaugininkas bus teisiamas už kyšininkavimą (papildyta)