Kreipsis į teismą, kad rinkimus Kaune atidėtų – Kas vyksta Kaune

Kreipsis į teismą, kad rinkimus Kaune atidėtų

R. Tenio nuotr.

Kauno rinkimų komisija rinkėjams išplatino informacija apie artėjančius savivaldos rinkimus, tačiau išplatintoje informacijoje pilna faktinių klaidų. Viena iš jų – neegzistuojanti partija.

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi Lietuvos žaliųjų partijos atstovai, mat informaciniame leidinyje nepristatyta ši partija. Vietoj jos įrašyta Lietuvoje neegzistuojanti organizacija „Lietuvos žaliųjų sąjunga“. Dėl rinkimų komisijos klaidos, kandidatai įsitikinę, jog jie yra nepristatyti visuomenei.

Rinkimaikaune

„Visos partijos pristatytos, o mūsų – nėra. Vyriausioji rinkimų komisija buvo įpareigota išspausdinti viešą atsiprašymą, tačiau mūsų tokia sąlyga netenkina, nes sudaromos nevienodos sąlygos dalyvauti rinkimuose. Dėl to žadame kreiptis į teismą“, – kalbėjo Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į Kauno miesto tarybą Tomas Kažemėkas.

Partijos atstovai tikina, jog visuomenė turėtų būti tinkamai informuota, todėl jie norėtų, kad prie balsavimo vietų būtų pateikta papildoma informacija apie partijos kandidatus. Kitas siūlymas – išspausdinti naujus informacinius bukletus su teisingais duomenimis ir, teismo pritarimu, miesto tarybos rinkimus perkelti į kovo 15 dieną, kuomet turėtų vykti antrasis merų rinkimų turas. Pasak atstovų, perkėlus rinkimus į kitą dieną, mero rinkimai nenukentėtų, nes Lietuvos žaliųjų partija nekelia kandidato į Kauno mero postą.

Visgi, nors rinkimų komisija suklydo informaciniuose bukletuose, tačiau rinkimų biuleteniuose partija įrašyta teisingai, tad rinkėjai gali balsuoti už oficialias ir VRK patvirtintas partijas.

Komisija suklysta ne pirmą kartą

Kauno rinkimų komisija per šiuos savivaldos rinkimus ne pirmą kartą privelia faktinių klaidų. Išleidus informaciją apie kandidatus į Kauno mero postą, paaiškėjo, jog informaciniuose bukletuose trūksta kelių politikų biografijų.

Tuomet iš 15 kandidatų į mero postą, trečdalis liko be asmeninių biografijos faktų. Į informacinius bukletus nebuvo įtraukta informacija apie G. Labanauską, A. Ručienę, K. Juozapavičiūtę, K. Juknių ir E. Duonį. Tačiau šią klaidą rinkimų komisija ištaisė ir buvo išleista antra informacinė knygutė apie visus kandidatus į Kauno miesto mero postą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT