Nori rūšiuoti, bet konteinerių niekas neduoda – Kas vyksta Kaune

Nori rūšiuoti, bet konteinerių niekas neduoda

R. Tenio nuotr.

Miesto gyventojai susiduria su problema: rūšiuoti nori, o konteinerių nėra. Ypatingai naujų rajonų gyventojai linkę rūšiuoti, tačiau jiems atrėžiama, jog rūšiavimo konteinerių neplanuojama pirkti ir nežinia, kada jų bus.

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi gyventojai ir skundėsi, jog jau pusę metų laukia rūšiavimo konteinerių, tačiau, tikėtina, kad jų taip ir nesulauks. Skaitytojai tikino, jog rūšiuoti šiukšles norėtų ne tik jų šeima, bet ir aplinkinių namų gyventojai, tačiau dabar priversti viską išmesti į bendrus konteinerius ir taip teršti aplinką.

„Gyvename naujame kvartale, esame jauna, visuomeniška bendruomenė, todėl nusprendėme kuo greičiau užsisakyti mūsų kvartale rūšiavimo konteinerius, tačiau jų negalime gauti nuo rugpjūčio mėnesio, nes paskambinus į „Kauno švarą“ mums lakoniškai atsakoma, kad konteinerių nėra ir pasiūloma paskambinti vėl po kelių mėnesių. Mūsų kvartale yra bent 5 individualūs namai ir arti 50 butų, todėl rūšiavimo konteineriai tikrai aktualūs. Pirmą kartą pabandžiau su „Kauno Švara“ susisiekti rugpjūčio – rugsėjo mėnesį. Pasakė, kad konteinerių neturi ir kad skambintume po Naujųjų metų. Prieš kelias dienas vėl paskambinau, pasakė, kad konteinerių neturi ir pasiūlė paskambinti vasarą… Taip gaunasi, kad jie tiesiog ir nesistengia jų daugiau turėti“, – laiške rašė skaitytojas Saulius.

Kaunietis nurodo, jog gyvena kvartale, kuris yra tie Bangų ir A. J. Povilaičio gatvių sankryža. Artimiausias rūšiavimo konteinerių kompleksas yra A. J. Greimo irS. Čiurlionienės – Kymantaitės gatvių sankryžoje. Iki šios vietos gyventojams tenka kulniuoti apie 600 metrų. Anot skaitytojo, šie konteineriai yra nepakeliui nei jam, nei jo kaimynams, todėl ir prašo šalia savo namų pastatyti kitus konteinerius.

Konteinerių pirkti neplanuoja

UAB „Kauno švara“ Kokybės ir reklamos vadybininkė Rima Apolianskaitė portalą „Kas vyksta Kaune“ informavo, jog paskutinį kartą naujų rūšiavimo konteinerių iš Aplinkos ministerijos buvo gauta prieš beveik 3 metus. Tuomet Kauno mieste ir rajone buvo pastatyta 300 komplektų konteinerių.

„Pagal atliekų tvarkymo įstatymą 1 komplektas konteinerių, t.y. popieriaus, stiklo ir plastmasės, skirtas 600 gyventojų. Kauno mieste situacija yra tokia, kad 1 komplektas konteinerių tenka 490 gyventojų. Todėl pagal šiuos skaičiavimus, ministerija pirkti naujų konteinerių Kauno miestui nėra numačius, tačiau gyventojų prašymai visi registruojami ir vertinami. Visi konteinerių pastatymo planai yra patvirtinti, todėl negalima statyti konteinerių bet kur. Taip pat visada atsižvelgiama į privažiavimo prie konteinerių galimybes. Nors gyventojams atrodo, kad vieta, kurią jie numato, yra patogi, tačiau turi būti numatyti ir atstumai nuo pastatų, taip pat įvertina situacija ar galės privažiuoti didelės atliekų vežimo mašinos“, – aiškino „Kauno švaros“ atstovė.

Tai rodo, jog šiuo metu kauniečiai priversti naudotis toli esančiais konteineriais arba atliekas rūšiuoti namuose. Surūšiavus atliekas, jas galima nuvežti į supirkimo punktus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT