Nacionalinį diktantą Kaune rašė ir antrokas, ir vicemeras

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį Lietuvoje rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“ skaito LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.

Diktantas rašomas visose Lietuvos savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Taip pat Ukrainoje, Kryme – pasitikrinti savo žinias susirinks Simferopolio lietuvių bendruomenė. Pasitikrinti kalbos žinias galima ir Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje Vilniaus knygų mugėje.

Kaune rašyti diktanto susirinko pilna miesto savivaldybės salė. Tarp rašančių buvo galima išvysti įvairaus amžiaus žmonių. Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė egzamino koordinatorė Kaune Ilona Vitkauskienė, jauniausias dalyvis šiais metais – antrokas.

Tarp rašančių buvo galima pamatyti ir Kauno vicemerus. Tiesa, Stanislovas Buškevičius rašant diktantą jį tiesiog klausė, o Vasilijus Popovas su daugiau nei šimtu rašančių sekė kiekvieną diktanto žodį ir jį perteikė savo lape. Išbandyti savo raštingumo žinias į miesto savivaldybę atvyko ir viena „Vyturio“ mokyklos klasė.

„Nacionalinis diktantas – daugiau nei rašyba. Tai nėra kalbos žinių patikrinimo egzaminas. Pagarba ir dėmesys savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai bei savo valstybei“, – dar prieš renginį sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Įmonės, įstaigos ir organizacijos varžysis atskiroje grupėje „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“.

Kaip ir pernai, diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 23 dienos imtinai. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.

Nacionalinio diktanto finalas bus rengiamas Vilniuje balandžio mėnesį. Jo tiksli data bus paskelbta vėliau. Finalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija.

Nacionalinis diktantas rengiamas nuo 2005 metų.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Eismo ribojimai šventinį savaitgalį: vykstantieji į sodybas nuosavybę turės pagrįsti dokumentais

Siuntų pervežimas atnaujina tarpmiestinių autobusų darbą

VDU mokslininkų prognozės: pandemijai sustabdyti reikėtų dar 2 mėnesių karantino

Dėl koronaviruso izoliacijoje yra 10 tūkst. gyventojų, dešimtadalis – medikai

Per parą Lietuvoje patvirtinti 42 nauji koronaviruso infekcijos atvejai

Vyras nužudė moterį ir nusižudė pats

Kauno koronaviruso dienoraštis #14

10-ies minučių pokalbis prie Kauno pilies trims draugams kainavo po 250 eurų

Kaukių dėvėjimo ypatumai: penkios dažniausiai daromos klaidos

Namie nusėdėti negalintys kauniečiai padvelkus šilumai plūsta į gamtą