Nacionalinį diktantą Kaune rašė ir antrokas, ir vicemeras

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį Lietuvoje rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“ skaito LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.

Diktantas rašomas visose Lietuvos savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Taip pat Ukrainoje, Kryme – pasitikrinti savo žinias susirinks Simferopolio lietuvių bendruomenė. Pasitikrinti kalbos žinias galima ir Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje Vilniaus knygų mugėje.

Kaune rašyti diktanto susirinko pilna miesto savivaldybės salė. Tarp rašančių buvo galima išvysti įvairaus amžiaus žmonių. Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė egzamino koordinatorė Kaune Ilona Vitkauskienė, jauniausias dalyvis šiais metais – antrokas.

Tarp rašančių buvo galima pamatyti ir Kauno vicemerus. Tiesa, Stanislovas Buškevičius rašant diktantą jį tiesiog klausė, o Vasilijus Popovas su daugiau nei šimtu rašančių sekė kiekvieną diktanto žodį ir jį perteikė savo lape. Išbandyti savo raštingumo žinias į miesto savivaldybę atvyko ir viena „Vyturio“ mokyklos klasė.

„Nacionalinis diktantas – daugiau nei rašyba. Tai nėra kalbos žinių patikrinimo egzaminas. Pagarba ir dėmesys savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai bei savo valstybei“, – dar prieš renginį sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Įmonės, įstaigos ir organizacijos varžysis atskiroje grupėje „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“.

Kaip ir pernai, diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 23 dienos imtinai. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.

Nacionalinio diktanto finalas bus rengiamas Vilniuje balandžio mėnesį. Jo tiksli data bus paskelbta vėliau. Finalo dalyvius atrinks lietuvių kalbos ekspertų komisija.

Nacionalinis diktantas rengiamas nuo 2005 metų.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune fiksuojamas didžiausias sergamumas gripu

Kauno įmonėje sustabdyta šeimyninė afera – įmantri mokesčių slėpimo schema nesuveikė

Siūlymas MMA skirstyti pagal amžių sulaukė kritikos

Kauno moterų krizių centro vadovė: smurtautojai neatsiranda iš niekur, tai mūsų vaikai

Ieškoma techninių galimybių koronaviruso tyrimams užsiregistruoti internetu

Magistralėje Kaunas-Vilnius kelią užtvėrė kalnas šieno

Karantinas Kaune: moksleiviai liks namuose, darželinukų tėvams – kompensacijos

Lietuvos kariuomenėje vėl įsigalios jau taikyta taisyklė: šauktinių namo neišleis

Koronavirusas Kaune: plečiasi infekcijos židiniai sporto arenoje ir KTU Inžinerijos licėjuje

Baltarusijai išsiųsta Lietuvos protesto nota