Garliavos kunigas mano laikantis seniausią pasaulio katę – Kas vyksta Kaune

Garliavos kunigas mano laikantis seniausią pasaulio katę

delfi.lt 2015/02/15 19:19
DELFI nuotr.

Seniausia iš dabar planetoje gyvenančių kačių pripažinta 26 metų Tifani II, įsigyta zoologijos parduotuvėje 1988 metais. Atitinkama informacija paskelbta „Gineso rekordų knygos“ tinklalapyje. Vis dėlto Garliavos bažnyčios kunigas Vilius Sikorskas įsitikinęs, kad jo auginama katė Džozefina yra vyresnė. Dvasininko teigimu, juodai katytei dabar yra jau 29 ar 30 metų.

Perskaitęs straipsnį apie seniausią pasaulio katę, V. Sikorskas pasakoja apie savo katytę Džozefiną.

Studijuodamas Romoje tuomet vienuolis V. Sikorskas sutiko juodą katę Džozefiną, kuri gyveno Popiežiaus Teisių instituto patalpose. Ji prisileisdavo ne visus žmones, tačiau su V. Sikorsku greitai rado kontaktą. Tai buvo 2002-2003 metai. Tuomet Italijos dvasininkai teigė, kad Džozefinai buvo apie 16-17 metų. Todėl šiandien juodai katytei turėtų būti apie 29-30 metų.

Tiesa, nėra tai patvirtinančių dokumentų.

„Galime remtis tik liudininkų pasakojimais“, – GRYNAS.lt teigė kunigas V. Sikorskas.

Džozefina ne itin patiko Romos instituto valytojoms, kurios bandė ją net dukart nunuodyti. Tačiau katė išvemdavo nuodus ir išgyveno. Baigęs studijas Romojoje V. Sikorskas Džozefiną automobiliu parsivežė į Lietuvą.

Šiandien Džozefina sunkiai mato ir beveik nebegirdi. Tačiau ji gyvena kaip tikra karalienė – miega šildomame guolyje.

Kunigas augina dar vieną katiną Stepuką bei papūgą Žako. Stepukas pavadintas Šv. Stepono, pirmojo krikščionių kankinio, garbei.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA