Skrydis oro balionu pavyko: pasiektas Lietuvos rekordas

R.Gustaičio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienio rytą Birštone oro balionu pakilęs kaunietis Gintautas Mockaitis siekė pasiekti Lietuvos rekordą. Ilgas skrydis neišvargino piloto ir šis pasiekė kelionės tikslą ir oro balionu skrido virš 12 valandų.

Skrydis oro balionu

Oreivis viduryje savaitės sumanė pagerinti Lietuvos rekordą. Ankstų rytą pakilęs Birštono kurorte, kaunietis G. Mockaitis oro balionu skrido į Kauną. Oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas, lydėjęs pilotą žeme, tikino, jog skrydis vyksta sklandžiai ir lengvas vėjas leidžia netrukdomai skristi toliau.

Kadangi oro balionas buvo apkrautas net dvidešimčia dujų balionų, ties prekybos centru „Mega“ buvo atsikratyta papildomo svorio – sunaudotų dujų talpų, nes tai papildomas ir nereikalingas svoris balionui. Įprastiems skrydžiams yra naudojami 4 dujų balionai, o šį kartą teko pasiimti net 20, kas sudaro daugiau nei toną papildomo svorio.

Oro balionų entuziastui G. Mockaičiui pavyko pagerinti šalies rekordą, skrendant oro balionu ir ore išsilaikė virš 12 valandų.

„Pilotas Gintautas Mockaitis nusileido 16:57 tarp Raseinių ir Betygalos. Skrydžio trukmė 12 valandų ir 13 minučių. Pilotas jaučiasi puikiai ir kaip visada su šypsena veide „smile emoticon“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ tikino žeme lydėjęs oreivį Ž. Kazlauskas.

Iki šiol tai ilgiausias lietuvių pasiektas pakilimas oro balionu. Pasaulyje amerikiečiai oro balionu pakilę ore išbuvo 18 valandų.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)