Kaune pristatytas naujos kartos kolumbariumas

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Miesto kapinėse vis mažėja laidojimui skirtos vietos. Dėl to šiandien Petrašiūnuose atidarytas naujo tipo kolumbariumas. Planuojama, jog naujoji granitinė sienelė papildys ankščiau atidarytą kolumbariumą, o ateityje atsiras dar kitokia erdvė, skirta urnų laidojimui.

Petrašiūnų kapinės yra vienos didžiausių Kauno mieste. Čia amžinajam poilsiui atgula žymiausi Kauno žmonės. Paprastiems kauniečiams čia patekti įmanoma, tačiau reikia sumokėti nemažus pinigus. Viena iš priežasčių, kodėl Petrašiūnų kapinėse yra laidojami tik išskirtiniai asmenys, tai – vietos trūkumas. Naujai atidaryti kolumbariumai leis taupyti vietą, tad daugiau kauniečių galės čia atsisveikinti su išėjusiais.

Pirmieji kolumbariumai Petrašiūnų kapinėse įrengti dar 2012-ais metais. Tuomet pastatyti metaliniai kolumbariumai, netrukus pradėjo pilnėti. Nors dar laisvų vietų yra, tačiau statomos ir naujos vietos kremuotiems kūnams laidoti.

Granitinė sienelė derės prie senųjų kolumbariumų

Šiandien pristatyti naujo tipo kolumbariumai. Šalia Petrašiūnų kapinių tvoros įrengta pirmoji granitinės sienelės sekcija, kuriose bus laidojamos urnos su žmonių pelenais. Planuojama, jog tokių sekcijų bus apie 30. Vienoje sekcijoje bus penkiolika vietų, skirtų urnoms. Ant kiekvienos vietos bus uždėtos granitinės lentelės, su mirusiojo žmogaus pavarde. Skaičiuojama, jo iš viso Petrašiūnų kapinėse bus įrengta apie 1500 urnoms skirtų vietų.

„Čia bus didžiulė siena, suskaidyta atkarpomis. Ji bus ganėtinai žema, tačiau šiek tiek užsidengs gatvė nuo automobilių. Tai sumanymas, kad žmonės galėtų čia užeiti ne tik nuo pagrindinio tako, bet kad labiau pradėtų veikti jau įrengti kolumbariumai“, – kalbėjo architektas Gintautas Natkevičius.

Architektas tikina, jog naujoji granitinė sienelė derės prie senesnių kolumbarumų. 2012-ais metais atidarytos vietos urnoms laidoti padarytos iš metalo. Ant jų yra uždėtos granitinės lentelės su žmogaus vardu bei pavarde. Naujieji laidojimo sektoriai bus daugiau iš granito, bet išliks metaliniai akcentai, ant kurių puikuojasi lietuviški ornamentai.

Be to, ateityje Petrašiūnų kapinėse turėtų atsirasti dar kitokios urnų laidojimo vietos. Planuojama, jog viename kapinių plote bus įrengtas kolumbariumas, skirtas urnas laidoti žemėje.

Lengviau atsisveikinti, kai žmogus kremuotas

Laidoti žmones kolumbariumuose nėra pats pigiausias variantas. Tokios vietos kaina yra virš 500 eurų. Be to, papildomai teks sumokėti dar apie 350 eurų už kolumbariumo nuomą 25-iems metams. Artimieji gali pratęsti kolumbariumo vietos nuomą, tačiau dar už papildomą mokestį. Kita vertus, į vieną vietą telpa keturios urnos, tad tai gali tapti šeimos kapaviete.

Lietuviai vis dar dažniau renkasi tradicinį laidojimo būdą, kuomet išsiperkamas kapinių plotas ir žmogus užkasamas į žemę. Visgi, tie, kurie artimuosius nusprendžia palydėti urnose, tikina, jog toks atsisveikinimo būdas yra kur kas geresnis ne tik dėl vietos, bet ir dėl to, jog mažiau skauda širdį.

„Taip atsisveikinti yra lengviau, nei matant atidengtą karstą“, – laidotuvių procesijoje dalyvavusi kaunietė.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Autoavarijos vyksta ir per karantiną: ar keičiasi sąlygos gauti pakaitinį automobilį?

Nuo karantino pradžios į Lietuvą neįleista 800 asmenų

Tarp užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje – dar keturi ligoninės darbuotojai (papildyta)

G. Surplys: artimiausiu metu turėtų padaugėti pasveikusiųjų ir mirusiųjų nuo koronaviruso

Prekybos miestelis „Urmas“ neims nuomos mokesčio už dalį kovo mėnesio

Tiesioginė transliacija: A.Veryga apie koronaviruso situaciją Lietuvoje, naujas mirtis

Skelbiama apie dar vieną nuo koronaviruso pasveikusį žmogų

Dėl karantino pažeidimų nubausta daugiau nei 150 asmenų

Per parą Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai

Tiesioginė transliacija: apie koronaviruso situaciją žurnalistas A.Tapinas ir „Regitra“ atstovas S.Šuminas