Birštono svečiams – išskirtinės sveikatinimo paslaugos ir dvigubai daugiau apgyvendinimo vietų

Birštono savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birštono kurortas ambicingai stengiasi konkuruoti Lietuvos ir tarptautinėje turizmo rinkoje, svečiams siūlydamas išskirtinę kurorto infrastruktūrą, unikalias sveikatinimo ir aktyvaus laisvalaikio pramogas.

Turistų vis dažniau atrandamame kurorte tęsiasi teigiamų permainų metas: kai buvo sutvarkyta ir sukurta išskirtinė kurorto infrastruktūra, atidaryta nauja „Eglės“ sanatorija, poilsio namai, atnaujinti kurorto viešbučiai, poilsiautojams siūlomos išskirtinės sveikatinimo paslaugos, beveik dvigubai padidėjo apgyvendinimo vietų skaičius, ženkliai pasikeitė ir nuolat auga turistų srautai. Birštono turizmo informacijos centro duomenimis, kurorte, lyginant su 2013 metais, 40 proc. išaugo turistų skaičius. Dvigubai padidėjęs apgyvendinimo vietų skaičius, naujiena Lietuvoje – mineralinio vandens garinimo paviljonai, gintaro ir Kneipo terapijos sveikatinimo paslaugos – ir tai tik keletas naujovių, kurias siūlo kurortas.

Išaugęs lankytojų skaičius

Birštono kurortą ir toliau drąsiai galima vadinti „lietuviškiausiu“ kurortu (lietuvių sulaukiama vidutiniškai apie 85 proc.), nors pastaraisiais metais pastebimas nuolatinis svečių iš užsienio augimas. Daugiausia turistų atvyko iš Vokietijos, Rusijos, Latvijos, taip pat Birštoną atranda ir turistai iš Izraelio, Baltarusijos, Skandinavijos, Latvijos. Iš viso į Birštoną ilsėtis, sveikatintis atvyksta turistai iš 36 užsienio šalių. Ženkliai išaugo ir nakvynių kurorte skaičius – per praėjusius metus, šiek tiek daugiau nei 214 tūkst. Daugiausiais turistai rinkosi poilsį sanatorijose ir viešbučiuose.

Kaip teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė, „Džiugina, kad pastaraisiais metais tapome atpažįstami. Norint konkuruoti Lietuvos ir tarptautinėje rinkoje, turime siūlyti geriausias, išskirtines sveikatinimo, aktyvaus poilsio paslaugas, gerinti infrastruktūrą, nuolat atsinaujinti. Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad turistams yra aktualu kokybiškas aptarnavimas, paslaugų įvairovė. Bendrame, europiniame kontekste, mes siūlome aukšto lygio paslaugas už daugeliui prieinamą kainą. Užsienio turistai atvykę maloniai nustemba, kad randa išpuoselėtas erdves, prieinamas visais metų laikais. Lietuviai paskutinį kartą lankęsi prieš 5 ar 6 metus, mato teigiamus pasikeitimus, tuo pačiu džiaugiasi, kad Birštonas sugebėjo išlaikyti šiam kurortui būdingą ramybę ir tylą.“

Birštono turizmo informacijos centras turistų patogumui pristatė mobiliąją programą su interaktyviu žemėlapiu bei lankytinų objektų aprašymais „Visit Birštonas“, aktyvaus poilsio mėgėjams siūlo naujus ekskursijų maršrutus naujose dviračių ir pėsčiųjų trasose, turistai kviečiami dalyvauti tradicinėse dzūkiškų bandų kepimo edukacijose amatų centre Nemajūnuose, dalyvauti papuošalų gaminimo edukacijose stiklo ir metalo plastikos studijoje „Upė“; išaugo ir jaukių, kokybiškų maitinimo įstaigų skaičius.

Ženkliai išaugusį kurorto svečių skaičių lėmė padidėjęs apgyvendinimo vietų skaičius kurorto sanatorijose, viešbučiuose, poilsio namuose, teikiamos kokybiškos ir išskirtinės sveikatinimo, aktyvaus poilsio paslaugos. Vis daugiau lankytojų gali apsistoti „Eglės“ sanatorijoje, turistų laukia ir naujausi svečių namai „Birštono banginukas“, apgyvendinimo vietų padaugėjo, buvo atnaujinti viešbučiai „Royal SPA Residence“, „Sonata“, poilsio namai „Audenis“.

Naujovė Lietuvoje – mineralinio vandens garinimo paviljonai

Šiuo metu kurorte veikiančiose trijose sanatorijose iš viso gali apsistoti beveik 900 klientų. Kurorto svečiai poilsiui gali rinktis 11 viešbučių, svečių ir poilsio namų bei kitas apgyvendinimo įstaigas, kuriose iš viso yra beveik 800 apgyvendinimo vietų. Taip pat išaugo ir privataus sektoriaus apgyvendinimo vietų skaičius – svečiai, turistai laukiami 3 kaimo turizmo sodybose, veikia kempingas. Birštone gali apsistoti, ilsėtis, sveikatintis, aktyviai leisti laisvalaikį, lankytis kultūros renginiuose dar daugiau svečių, nes kurorte labai žymiai išaugo bendras apgyvendinimo vietų skaičius, šiuo metu jų skaičius artėja prie 2000.

Birštono kurorte siūlomos naujovės, išskirtinės sveikatinimo paslaugos tiesiog po atviru dangumi – šiuo metu baigiami įrengti įvairūs mineralinio vandens panaudojimo objektai, Kneipo terapijos kompleksas. Mineralinio vandens garinimo paviljonai – naujiena Lietuvoje. Birštono centriniame parke jau įrengtas originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštas, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuos savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leis kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru. Jau šį pavasarį kurorto gyventojai ir svečiai mėgausis jūros klimato oru, o žiemą kurorto lankytojai gali pasigėrėti išskirtinės architektūros, įvairiomis spalvomis šviečiančiu nauju objektu.

Vytauto parke kyla mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas. Čia veiks mineralinio vandens baseinas, jame įrengti fontanėliai purkš ir garins mineralinį vandenį, taip imituojant Šiaurės jūros sąlygas. Istorinėje Birštono kurorto dalyje, Vytauto parke, baigiamas įrengti atvirasis Kneipo terapijos kompleksas su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų takeliais bei savaime į žemės paviršių trykštančio gręžinio ,,Versmė“ mineralinio vandens baseinėliu.

Jis įrengtas pasinaudojus vokiečių pastoriaus S. Kneipo XIX a. atrastu gydymosi vandeniu metodu, apimančiu penkis gydymo veiksnius: vaistažolių ir vandens terapija, subalansuota mityba, judėjimas bei harmonija. Originalus mineralinio vandens panaudojimas kurorte sudarys galimybes nemokamai stiprinti sveikatą sergantiesiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, grūdinti organizmą, maloniai praleisti laisvalaikį visiems norintiems.

Išskirtinės sveikatinimo paslaugos ir pramogos

Viešbutis „Royal Spa Residence“ savo svečiams siūlo naujas, išskirtines sveikatinimo paslaugas – Gintaro ir Kneipo terapijas, kuriomis organizmas grūdinamas natūraliais metodais, stiprinama imuninė sistema.

Naujausioje „Eglės“ sanatorijoje Birštone lankytojai kviečiami išbandyti „Gintaro SPA pirčių kompleksą ir procedūras“, kuris buvo apdovanotas kaip „Lietuvos metų gaminys 2014“ aukso ir sidabro medaliais. Šiuo metu baigiamas statyti ir įrengti jau trečiasis sanatorijos „Eglė“ korpusas, kuriame bus įrengtos vienos moderniausių gydyklų Lietuvoje, SPA centras.

Dviračių sporto mėgėjams parengtos naujos dviračių trasos, siūlomi pažintiniai, edukaciniai, degustaciniai maršrutai, kuriuose turistai kviečiami sustoti stovyklavietėse, vaišinantis „zuikio pyragu“, kepti kepsnius ant laužo. Baidarių mėgėjams, plaukiantiems Verknės upe, siūloma naujovė – molio-šiaudų namelis, kuriame gali apsistoti baidarių žygių dalyviai.

Tradiciškai kurortas lankytojus pasitiks ir pristatydamas naują turistinį sezoną, su gausybe tradicinių ir išskirtinių renginių – pavasarį vyks muzikiniai-literatūriniai vakarai Birštono kurhauze, birželio mėnesį – tradicinė, didžiausio svečių skaičiaus sulaukianti kurorto šventė, o liepos mėnesį Birštone vyks Pasaulio moterų karšto oro balionų prieščempionatis ir dar daug kitų kultūros ir sporto renginių.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

Marvelės g. apsivertus automobiliui prireikė visų pagalbos tarnybų

R. Karbauskis deklaravo naujus pirkinius: atskleista namo prie Kauno marių kaina

Kaune duris atvers naujas „McDonald's“ restoranas

Paskelbta kada bus pasirašyta ŽŪM patalpų Kaune nuomos sutartis (papildyta)

Pažėrė kritikos „Rail Baltica“: projektas neparengtas iki galo, įgyvendinimas atsilieka

Perspėjimas: socialiniuose tinkluose plintantis A. Sabonio atvaizdas - pasipelnymo įrankis

Po atostogų grįžęs Š. Jasikevičius: „Nesitikėjome, kad komandoje bus tiek pokyčių“

Apklausa parodė: įtakingiausias popkultūros atstovas – A. Mamontovas