Konfiskuotas krokodiliukas įleistas į naujuosius namus

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiuo metu vienintelis Lietuvos zoologijos sode esantis krokodilas Krokas šiandien įleistas į naują voljerą. Iki šiol pusantrų metų augo laboratorijoje.


Prieš pusantrų metų į Lietuvos zoologijos sodo darbuotojų rankas pateko mažas krokodilas. Tuomet studentas užsienyje nusipirko gyvūną ir manė, jog namuose augins driežą. Kai šis pradėjo augti, aiškiai pasimatė, jog tai krokodilas, o ne driežas. Vaikinas nusprendė internetu roplį parduoti, tačiau pareigūnai jį susekė ir gyvūną konfiskavo, nes Lietuvos įstatymai neleidžia laikyti krokodilo namuose.

Tuomet gyvūnas buvo perduotas į Kauno zoologijos sodo darbuotojų rankas, kurie pasirūpino krokodilu. Pusantrų metų roplys gyveno laboratorijoje, tačiau šiandien jis perkeltas į naujus namus. Kol gyvūnas dar jaunas, tokio voljero jam pilnai pakaks, tačiau vėliau turės būti perkeltas kitur.

„Kol kas jo charakteris toks, koks ir priklauso mažam kaimaniukui. Maži gyvūnai turi apsiginti nuo daugybės priešų, tad jis dabar agresyvus. Tiksliai negalime pasakyti, kiek jam yra metų, bet spėjame, kad bus apie du su puse, tad šiuo metu jis dar gyvena ne proteliu, o instinktais. Dabar, kai jis perkeltas į didesnį terariumą, galės atsiskleisti ir kitos charakterio savybės“, – kalbėjo Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė.

Kaimanų rūšies krokodilai gali išgyventi ir iki 60 metų. Šiuo metu krokodilas Krokas visai jaunas ir nedidelis. Kai atkeliavo į sodą, buvo apie 40 centimetrų ilgio, dabar jau ūgtelėjo ir pasiekė 70 centimetrų. Darbuotojai tikina, jog Krokas turėtų dar užaugti iki dviejų metrų ilgio.

Kauno zoologijos sode ankščiau buvo vienas krokodilas, tačiau jis 2010 metais nugaišo. Tada Nilo krokodilas Gena sulaukė garbaus amžiaus, vien sode pragyveno 40 metų. Dabartinis krokodilas Krokas visai kitokios rūšies. Tikimasi, kad Kaimanų rūšies krokodilas taip pat galės stebinti zoologijos sodo lankytojus.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno klinikoms nepajėgiant susitvarkyti su sergančiųjų antplūdžiu, pacientai bus gydomi kitur

Fiksuoja skaitytojai: kaukėtas vyriškis su strėle puola pareigūnus

S. Skvernelis pažėrė kritikos rinkimų laimėtojams: negaliu sutikti su tokia taktika, nes kalbame apie koronaviruso valdymą

Koronavirusas patvirtintas dar vienam Seimo nariui

Nuostoliuose skęstantys renginių organizatoriai prašo valdžios paramos

Įsigaliojo griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose bus ribojami pirkėjų srautai

A. Veryga: artėjame prie Karštosios linijos ir testavimo pajėgumų ribų

Nuo sekmadienio vykstantiems iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę - privaloma saviizoliacija

Sinoptikai: Vėlinių savaitgalį gali prireikti šiltesnio rūbo

Koronavirusu užsikrėtė legendinis krepšininkas iš Kauno V. Chomičius