Vaikus prekybos pradžiamokslio moko turguje

Prieš penkerius metus Kaune organizuotas pirmasis Bagažinių turgus, kuriame norą prekiauti pareiškė vos 30 entuziastų. Tradicija gerus, bet nebereikalingus daiktus ne išmesti, o parduoti, atkeliavo iš užsienio ir per kelerius metus įsitvirtino ir Lietuvoje. Šiuo metu prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančiame Bagažinių turguje norinčių ką nors parduoti ar išmainyti susirenka apie 300-400, o ieškančių naudingų daiktų – keliolika tūkstančių.

„Jei jums kažkoks daiktas atrodo nereikalingas, tai labai gali būti, kad yra žmogus, kuriam to daikto labai reikia. Pastebėkite, jei susiruošėte kažką išmesti ir pasakėte apie tai draugei, mamai ar kaimynei – būtinai kažkuriai iš jų tas daiktas labai patiks ir jos paprašys jo neišmesti, o atiduoti.

Panašiu principu vyksta ir prekyba iš automobilių bagažinių, kur žmonės susirenka parodyti jiems nebereikalingų daiktų, o kiti ateina apžiūrėti, gal ras kažką jiems tinkamo ir reikalingo, bet už prieinamą kainą“, – pastebi penkerius metus organizuojamo Bagažinių turgaus atstovas, prekybos miestelio „Urmas“ rinkodaros vadovas Jonas Plenta.

Prekyba nebenaudojamais daiktais pritraukia būrius smalsuolių, skatina žmones bendrauti, išmoningai panaudoti dėvėtus daiktus. Prekiauti į Bagažinių turgų atvyksta įvairūs žmonės iš visos Lietuvos, neretai čia susiruošia ir visa šeima.

„Mums tai puiki proga pamokyti vaikus prekybos pradžiamokslio. Drauge tai ir gera auklėjamoji priemonė, nes vaikai pradeda suprasti, kad daiktus reikia saugoti, prižiūrėti, negadinti, nes gerai prižiūrėtas daiktas dar gali praversti ateityje“, – pasakoja porą kartų per metus Bagažinių turguje apsilankantys trijų vaikų tėvai iš Marijampolės. Sutuoktiniai džiaugiasi, kad atvykti į Kaune vykstantį turgų jiems jau tapo savotiška tradicija.

„Namuose nuolat kaupiasi nereikalingi daiktai – vaikų išaugti drabužiai, batai, nusibodę žaislai, baldai, įvairūs rakandai. Galima visa tai išdalinti, bet ne visuomet žinai, ar kitiems to reikia. O Bagažinių turguje esi garantuotas, kad tavo daiktą įsigijo tas, kuriam jo reikėjo“, – sako marijampolietė.

Lietuvoje vis labiau populiarėja vakaruose jau seniai gyvuojanti mada pirkti ne naujus, o dėvėtus daiktus, drabužius, avalynę. Šios tendencijos pasekėjai – socialiai atsakingi žmonės, kurie supranta, kiek daug gamtos resursų sunaudojama naujų daiktų gamybai. Būti atsakingu vartotoju reiškia mokytis taupyti, vartoti tik tai ir tiek, kiek reikia, nepasiduoti skatinimui pirkti nereikalingas prekes ir daiktus.

Antrąjį ir ketvirtąjį mėnesio sekmadienį prekybos miestelyje „Urmas“ vykstančiame Bagažinių turguje gali prekiauti ir žmonės, neturintys automobilių. Prekiauti kviečiami ir jaunieji menininkai, kuriems tai gera proga pristatyti savo kūrybą platesnei auditorijai. Artimiausias Bagažinių turgus prekybos miestelyje „Urmas“ vyks šį sekmadienį, sausio 25 dieną nuo 8 iki 15 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA