„Žalgiris“ ketvirto kėlinio neatlaikė ir pralaimėjo „Maccabi“ ekipai | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ ketvirto kėlinio neatlaikė ir pralaimėjo „Maccabi“ ekipai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai didžiąją rungtynių dalį puikiai kovojo su Eurolygos čempionais. Visgi, penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai galiausiai turėjo pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ pranašumą 66:73 (22:22, 15:18, 15:8, 14:25). Tai buvo trečioji „Maccabi“ pergalė per ketverias rungtynes „Top 16“ etapo E grupėje, o „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi vieną laimėjimą.

Mačą su Eurolygos čempionais agresyviai pradėjo Paulius Jankūnas: keturios taiklios kapitono baudos leido priekyje būti kauniečiams – 4:2. Prie P. Jankūno netrukus prisijungė ir Jamesas Andersonas. Pastarasis surinko keturis taškus, puikiai gynyboje dirbo visa komanda bei „Žalgiris“ įgijo šešių taškų pranašumą – 8:2. Šeimininkai toliau rungtyniavo rezultatyviai: atakos laikui baigiantis sunkiu metimu šeštąjį tašką rinko P. Jankūnas, Robertas Javtokas nepagailėjo perdavimo Lukui Lekavičiui, o J. Andersonas sėkmingai nėrė krepšio link (14:10). Po P. Jankūno dvitaškio žalgiriečiai vis dar buvo priekyje (17:14), bet du „Maccabi“ puolėjo Joe Alexanderio metimai iš vidutinio nuotolio persvėrė rezultatą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 17:18. Po jos dešimtąjį tašką pelnė varžovų gynybą pralaužęs P. Jankūnas, tritaškį smeigė Artūras Milaknis ir po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygybė – 22:22.

Tritaškiu pirmąjį ketvirtį užbaigęs A. Milaknis emocijų bangą „Žalgirio“ arenoje kėlė ir antrojo kėlinio pradžioje: du tolimi snaiperio šūviai kauniečiams grąžino didžiausią turėtą pranašumą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti svečius – 28:22. Po pasitarimo šie buvo sumažinę atotrūkį (28:26), bet žaidimo skonį pajutęs A. Milaknis toliau rungtyniavo fenomenaliai ir pelnė 14-ąjį tašką iš eilės – 33:26. Kėliniui įpusėjus prabilo ir aukštaūgiai: kamuolį puolime nusiėmęs taškus pelnė Darius Songaila, dėjimu krepšį po Willo Cherry perdavimo drebino Artūras Gudaitis, o „Maccabi“ žaidimo bandė ieškoti prašydami dar vienos pertraukėlės – 37:28. Šįkart Eurolygos čempionų trenerio nurodymai suveikė ir netrukus atsakomosios minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti „Žalgiris“ (37:36). Tel Avivo krepšininkai pratęsė spurtą iki 0:12 bei po antrojo kėlinio žalgiriečiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 37:40.

Nors pirmuosius taškus po didžiosios pertraukos pelnė svečiai (37:42), ilgai netrukus Lietuvos čempionai perėmė iniciatyvą. Tritaškį įskraidino J. Andersonas, baudos metimą pataikė R. Javtokas, dvitaškius pridėjo drąsiai žaidę L. Lekavičius ir Edgaras Ulanovas – 45:42. Tuomet sekė trijų minučių tyla, kol galų gale ją nutraukė atsilikimą iki minimumo mažinę varžovai (45:44). Kamuolį perėmęs W. Cherry baudos metimu atidarė savo taškų kraitį, o J. Andersonas ketvirčio pabaigoje smeigė du tolimus metimus, taip „Žalgiriui“ sukraudamas keturių taškų pranašumą prieš lemiamą kėlinį – 52:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo keturiais „Maccabi“ taškais (52:52), tačiau čia pat kauniečiams persvarą grąžino A. Gudaičio dvitaškis – 54:52. Septynioliktąjį tašką J. Andersonas pelnė pataisęs netaiklų komandos draugo metimą, bet Alexo Tyuso ir Devino Smitho dėka svečiai išsiveržė į priekį (56:58). Nors baudų metimus šaltakraujiškai realizavo A. Gudaitis, Eurolygos čempionai pavojingai tolo – 58:65. Nesportiškai pasielgęs atitinkamą pražangą užsidirbo J. Andersonas (58:67). Taisyti padėtį ėmėsi komandos kapitonas: šeši jo taškai neleido pradingti intrigai – 64:69. P. Jankūnas rinko dar du taškus, tačiau pergalę šventė svečiai iš Tel Avivo – 66:73.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 18 (5/9 dvit., 13 atk. kam.), J. Anderonas 17 (3/6 trit., 7 atk. kam.), A. Milaknis 14 (4/7 trit.), A. Gudaitis 6, L. Lekavičius 5, D. Songaila 2, E. Ulanovas 2, W. Cherry 1 (2 per. kam.), R. Javtokas 1, S. Vene 0, V. Lipkevičius 0.
„Maccabi“: S. Landsbergas 20 (6/8 dvit., 2 per. kam.), J.Pargo 12 (8 rez. perd.), A.Tyusas 12 (6/10 dvit., 5 atk. kam., 6 blk.), D. Smithas 10 (6 atk. kam., 3 per. kam.).