Kaune per 3000 šeimų kol kas neturi savo namų

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno mieste šiuo metų beveik 3500 šeimų yra priverstos glaustis pas giminaičius, gyvent prastos būklės patalpose, mat nusidriekusios nemenkos eilės gauti socialinį būstą. Kauniečiams būsto tenka laukti ir iki keliolikos metų.

Šiuo metu kauniečiai, norintys gauti socialinė būstą, turi atstovėti nemažą eilę. Skaičiuojama, jog iki gruodžio mėnesio socialinių būstų eilėse laukė beveik tūkstantis jaunų šeimų. Virš 400 neįgaliųjų bei našlaičių šiuo metu neturi savo namų. Dar eilėje stovi beveik 200 daugiavaikių šeimų ir beveik 1500 žmonių laukia socialinio būsto bendroje eilėje. Gyvenimo sąlygų pagerinimo laukia 174 šeimos.

Iš viso šiuo metu Kaune socialinio būsto laukia 3465 žmonės. Šis skaičius gerokai išauga, mat vienas šeimos narys pateikia prašymą, tačiau be namų yra visa šeima, tad skaičius gali išaugti ir iki beveik 10 tūkstančių kauniečių.

Neretai gyventojai piktinasi, jog stovėjo eilėje, bet niekur ištisus metus nepakilo. Negana to, būna atveju, kai žmogus eilėje pasislenka per kelias pozicijas žemiau. Taip yra dėl to, jog žmogus į socialinio būsto gavėjų sąrašus atėjo iš kitos eilės.

„Jei žmogus atsiranda žemiau, reiškias iš kitos eilės atėjo žmogus, kuris buvo ankščiau parašęs prašymą. Juk, pavyzdžiui, gali būti sveikas, bet kitą dieną tapti invalidu, tai žmogus automatiškai perkeliamas į negalią turinčių žmonių eilę, kurie siekia gauti socialinį būstą“, radijo stoties „Tau“ eteryje aiškino Gyvenamojo fondo administravimo skyriaus vedėja Laura Stankevičienė.


Nuomojamas tinkamas būstas, bet jo atsisako dėl keisčiausių priežasčių

Kauno savivaldybės darbuotojai tikina, jog nuomojamas geras būstas, kuriame yra pakeisti langai, durys, įrengta kanalizacija bei sutvarkyta elektros instaliacija. Socialiniame būste visada būna kriauklė, vonia bei viryklė. Žmogus, gavęs socialinį būstą, privalo mokėti komunalinius mokesčius, palaikyti tvarką, kad namai būtų ir toliau tinkamos būklės bei mokėti nuomos mokestį.

L. Stankevičienės teigimu, būste gali būti nenudažytos sienos ar grindys, bet visa kita yra tikrai geros būklės. Dėl to gaila, kai žmonės nesaugoja gauto turto ir po pusmečio butas tampa nebetinkamas naudoti.

Visgi, nors kauniečiai ilgą laiką laukia eilėse, atsiranda tokių, kurie būsto atsisako. Gyventojai socialinio būsto atsisako dėl įvairiausių ir keisčiausių priežasčių.

„Esame gavę įvairiausių atsisakymų. Žmonės atsisako, nes nepatinka namas, čia nėra, kur šuniuko pavedžioti. Vienas žmogus yra pasakęs, jog jo draugė per toli gyvena ir jam teks eiti per dvi gatves“, – radijo stotie eteryje prisiminė L. Stankevičienė.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prestižiniai Kauno sklypai – V. Matijošaičio sūnaus rankose

Drama Kauno rajone: nepilnametis peiliu gynė mamą

Savaitgalio orai nelepins: laukia apniukusios ir vėsios dienos

„Akacijų alėjos 2020“ programoje: scenos grandai ir kvietimas stebėti festivalį nuotoliniu būdu

Kaune koncertu ant vandens atidaryta viena moderniausių irklavimo bazių Europoje

Vietoje legendinės Kauno spaustuvės atidarytas multifunkcinis verslo parkas

Pastebimi teigiami migracijos pokyčiai: emigravo dvigubai mažiau

Netikėta diskusija internete – „šaltekai“ ar „šaltibai“?

Už dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose valstybė žada sumokėti iki 600 eurų

Kauniečiai naktiniame turguje gali pirmieji pasidžiaugti šviežiausiomis ūkininkų gėrybėmis